چرا گوشت خوک نخوریم؟ و چرا دراسلام گوشت خوک حرام است؟


استفاده از خوک به عنوان غذا تاریخچه ای چندین هزار ساله دارد به طوری که مصرف گوشت خوک در بین یهودیان نیز ممنوعبوده است. و یکی از غذاهای حرام در شریعت موسی (ع) است.

در انجیل حضرت عیسی (ع) نیز گناهکاران به خوک تشبیه شده اند.و در ضمنِ داستانها، خوک به عنوان مظهر شیطان معرفی شده است.

با این همه تاکید از طرف ادیان الهی، هنوز مصرف این ماده غذائی در برخی از نقاط دنیا (با وجود اثبات ضررهای جسمی و روحی آن) رواج دارد.

در کشورهای اسلامی در اثر مبارزه جدی اسلام گوشت این حیوان مصرف نمی شود و لذا پیامدهای  بیماری های بهداشتی آن نیز مشاهده نمی شود. اما در کشورهای غربی (اروپا و آمریکا) این ممنوعیت اعمال نمی شود(به علت منافع اقتصادی دولت ها و...). ولی با این حال بسیاری از مردم از مصرف آن دوری می گزینند. در برخی کشورها مثل برخی قسمتهای روسیه در اثر شیوع بیماری های وابسته به خوک (کرم ترکین- ترشین) مصرف گوشت آن را ممنوع اعلام کرده اند.

=خوندن ٢متنی، که در ادامه آمده اند،در مورد مضرات مصرف گوشت خوک وگراز در حالی برای ما جالب تر می شود که بدانیم چندی قبل در خبر ها آمده بود که متاسفانه یکی از رستوران های تهران، با این توجیح که غذایش را برای اقلیت های مذهبی درست می کند، از گوشت گراز در طبخ غذاهایش استفاده می کند.


 

چرا گوشت خوک نخوریم؟


*یکی از مواد غذایی که مصرف آن به هر صورتی اکیدا منع شده گوشت خوک است و مصرف آن در بسیاری از ادیان ازجمله دین اسلام، یهودیت و حتی مسیحیت حرام شده است. به تجربه ثابت شده هر چیزی که مصرف آن حرام شمرده شده قطعا به نوعی برای انسان مضر است و البته تاکنون هم دلایل علمی زیادی برای اثبات این مضرات ارائه شده است. در این میان تحقیقاتی هم روی خوک و گوشت آن صورت گرفته که حاوی مطالبی است که عدم مصرف آن را تایید کرده و شاید بتواند عده‌ای را که هنوز در مورد دلایل منع مصرف این گوشت توجیه نشده‌اند، متقاعد کند.

طبق بررسی‌ها خوک از کثیف‌ترین و آلوده‌ترین حیوانات به شمار می‌رود که در واقع همه‌چیزخوار است و هر چیزی را که فکرش را بکنید، از لاشه حیوانات و حشرات مرده، کرم‌ها و آشغال گرفته تا حتی ادرار و مدفوع خودش را نیز می‌خورد، به همین دلیل بدن خوک منبع انواع آلودگی‌ها و ویروس و میکروب‌ها است.

کرم کدو، انگلی شایع در مصرف‌کنندگان گوشت خوک

خوک‌ها به خاطر زندگی در جاهای کثیف و آلوده و تغذیه از انواع مواد کثیف منبع انواع کرم‌های مختلف همچون کرم کدو هستند. این کرم بسیار خطرناک است که مدت‌های زیادی در روده زندگی می‌کند. ضمن آن که در بدن خوک مدام رشد می‌کنند و زمانی که انسان از گوشت آن تغذیه می‌کند، تخم‌های این کرم وارد جریان خون شده و به اندام‌های بدن می‌رسد. ورود تخم این کرم به مغز باعث کاهش حافظه، به قلب باعث بروز حمله قلبی، به چشم باعث نابینایی و به کبد باعث آسیب جدی می‌شود که حتی ممکن است سیروز کبدی را به همراه داشته باشد. همچنین اگرچه عفونت ناشی از کرم کدو معمولا در روده رخ می‌دهد ولی در تمام بدن می‌تواند ایجاد شود و با مصرف گوشت‌های خام و نیز گوشت خوک بروز می‌کند. بیشتر افراد مبتلا علائمی ندارند ولی افرادی که تخم‌ها در روده آنها قرار گرفته، با نشانه‌هایی چون دردهای شکمی، اسهال و کاهش اشتها به پزشک مراجعه می‌کنند. البته بسته به این که تخم‌ها در کجای بدن قرار دارند، علائم بیماری متفاوت است. گاهی برای تشخیص آن نمونه مدفوع، تصویربرداری یا آزمایش خون لازم است.

کرم کدو انواع مختلف دارد که نوع «تنیا سولیوم» آن در مغز و عضلات خوک موجود است. این کرم بزرگ و تخت است در روده زندگی می‌کند و اندازه‌اش از 5/ 4 تا 9 متر است. بخش‌های حامل تخم این کرم در مدفوع قرار دارند. این تخم‌ها با ورود به بدن انسان، در بدن او شروع به تخمگذاری و تکثیر می‌کنند، به دیواره روده حمله می‌کند و از طریق جریان خون به ماهیچه‌های اسکلتی و سایر بافت‌های بدن می‌رسد و تولید کیست می‌کند. کرم کدو یکی از شایع‌ترین عوامل بروز انگل‌های مغزی به شمار می‌رود. این نوع بیماری انگلی بیش از 50 میلیون نفر را در سطح جهان مبتلا می‌کند که عامل اصلی حملات صرع محسوب می‌شود.

آلوده شدن روده‌ها یا مغز به این انگل مراحل مختلف رشد کرم‌ها در زمان مصرف گوشت بستگی دارد. اگر در مرحله نوزادی کرم، فرد گوشت خوک آلوده را مصرف کند، کرم‌ها وارد روده و زمانی که در حالت تخم باشند، وارد معده می‌شود که از آن طریق کرم می‌تواند وارد جریان خون شود و به مغز برسد. این کرم‌ها از خون عبور می‌کنند، به بافت مغز وارد می‌شوند و به بافت مغز یا حفره‌های مایع مغزی می‌چسبند. در این صورت به شکل ساختارهای کیست مانندی درمی‌آیند که می‌تواند موجب بروز حملات صرع شود. در واقع حضور این کرم‌ها و انگل‌ها در مغز، فعالیت‌های مغزی را از کنترل خارج می‌کند و صرع رخ می‌دهد. چنانچه این انگل‌ها به حفره‌های مایع مغزی بچسبند، فرد با علائمی چون سردرد، تهوع، سرگیجه و تغییرات حالت رفتاری مواجه می‌شود و در موارد پیشرفته صرع بروز می‌کند. این علائم اضافه به خاطر مسدود شدن جریان مایع مغزی توسط کرم کدوست. در چنین شرایطی پوشش حفره‌های مایع مغزی ملتهب و جریان مایع مسدود می‌شود و چون این حفره‌ها سیستم بسته‌ای دارند، انسداد آنها باعث بالا رفتن فشار مغز می‌شود. فشار بالای مغزی پمپاژ قلب را بالا می‌برد تا خون بیشتری به مغز برساند. دراین حالت و در صورتی که درمان مناسبی صورت نگیرد، قلب قادر به پمپاژ خون کافی به سمت مغز نخواهد بود و اعصاب شروع به مردن می‌کنند و در نهایت آسیب‌های شدیدی به مغز وارد می‌شود.

احتمال ابتلا به بیماری نادر و مهلک

محققان در تحقیقات جدید، نوعی انگل یافته‌اند که عامل بیماری انگلی «تونگیاسیز» به شمار می‌رود. کرم‌های ماده این انگل عامل بروز نوعی بیماری خطرناک است که بتازگی در قسمت‌هایی از کشور اوگاندا مشاهده شده است. این حشرات و انگل‌ها در مکان‌های آلوده و کثیف زندگی می‌کنند و در آنجا تکثیر می‌شوند. به نظر می‌رسد خوک‌ها یکی از عوامل تکثیر و انتشار این حشرات هستند، چون خوک‌ها هم در محیط‌های کثیف زندگی می‌کنند، نگهداری و پرورش خوک‌ها خطر بروز این بیماری را افزایش می‌دهد. این حشرات بسیار کوچک و شبیه کک هستند که معمولا از طریق پاها وارد بدن افراد می‌شود، از خون فرد تغذیه می‌کنند و رشد و تکثیر می‌یابند و بتدریج باعث فساد و گندیدگی بدن افراد می‌شود. همین بیماری باعث مرگ حدود 20 نفر و ابتلای 20 هزار نفر در اوگاندا شده است. علاوه بر اوگاندا، این بیماری در آمریکای لاتین، آفریقا و کارائیب نیز دیده شده است. کودکان و افراد سالمند بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند و بتدریج توانایی راه رفتن را از آنها می‌گیرد و آنها را می‌کشد.

گوشت خوک هم مانند گوشت گراز است

گراز حیوانی وحشی است و از گونه خوک‌ها به شمار می‌رود و در واقع همان خوک وحشی است، اما از لحاظ ظاهری با خوک‌ها متفاوت است. این حیوان بومی شمال و مراکز اروپا و مناطق مدیترانه‌ای و نیز آسیا است و شکار گراز در بخش‌هایی از نقاط ایران رواج زیادی دارد و به تصور این که گراز متفاوت از خوک است، از گوشت آن مصرف می‌کنند. این در حالی است که همه مضرات و آلودگی‌هایی که برای گوشت خوک ذکر کردیم در مورد گوشت گراز هم صدق می‌کند و هیچ تفاوتی با هم ندارند. پس بهترین راه برای دور ماندن از خطرات ناشی از مصرف گوشت خوک و گراز دوری‌کردن از آنها و نیز عدم مصرف گوشت این دو حیوان است.

از دیگر دلایلی که مصرف گوشت خوک در بسیاری از ادیان ممنوع شده، تاثیری است که گوشت این حیوان روی خصایص انسان می‌گذارد. محققان و نیز روان‌شناسان معتقدند ما همانی هستیم که می‌خوریم. خوک حیوانی است که نماد بی‌غیرتی است و حیوانی بسیار کثیف است و هیچ تعصبی نسبت به جفت خود ندارد و از لحاظ جنسی بسیار بی‌قید و بند است. محققان در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدند که این خصوصیات خوک با مصرف گوشت آن قابل انتقال به انسان است و افرادی که مرتب از گوشت خوک استفاده می‌کنند، به مرور دچار بی قیدی نسبت به خانواده خود می‌شوند و در این امور بی توجه می‌‌شود.

جالب است بدانید، خوک از لحاظ بیولوژیکی بسیار شبیه به انسان است و گوشت آن شباهت زیادی به گوشت انسان دارد. به همین دلیل از خوک به دلیل همین شباهت برای کالبدشکافی‌هایی استفاده می‌شود که بخواهند اندام‌های انسان را مورد بررسی قرار دهند.

بیماری‌های ناشی از مصرف گوشت خوک

علاوه بر این که گوشت خوک محل مناسبی برای رشد و تجمع انواع کرم‌ها و انگل‌ها و میکروب‌هاست، عامل بروز بسیاری از بیماری‌ها نیز محسوب می‌شود که بسیاری از آنها به وجود همین میکروب‌ها بستگی دارد. یکی از مشکلاتی که با خوردن گوشت خوک ممکن است ایجاد شود، اسهال خونی است. از مهم‌ترین علل بروز این حالت وجود کرم‌هایی موسوم به «بالانتی دیوم» است که در گوشت خوک به مقدار زیاد زندگی می‌کنند.

بیماری‌های کبدی و هپاتیت عفونی هم ازجمله بیماری‌هایی است که یکی از علل بروز آن مصرف گوشت خوک است. ویروس‌های موجود در این نوع گوشت خطر ابتلا به هپاتیت E را نیز افزایش می‌دهد، به طوری که آن دسته از افرادی که با خوک در ارتباط نزدیک بوده‌اند یا از گوشت آن استفاده کرده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند. تمام این عوامل می‌تواند در نهایت فرد را دچار سیروز کبدی کند.

در ضمن نوعی بیماری به نام باد سرخ، بیماری است که خوک‌ها را مبتلا می‌کند. به همین دلیل افرادی که با خوک‌ها سروکار دارند هم به این بیماری مبتلا می‌شوند. افرادی چون قصاب‌ها که با گوشت خوک در ارتباط هستند، بیشتر دچار این مشکل می‌شوند. این بیماری به صورت لکه‌های قرمز و دردناکی روی پوست دست ظاهر می‌شود که به طور مداوم سوزش دارد و فرد را بسیار آزار می‌دهد.

بروز بیماری‌های قلبی، انسداد عروق و نیز چاقی هم از عوارض مصرف گوشت خوک به شمار می‌رود. گوشت خوک از لحاظ مواد سازنده ماهیچه بسیار فقیر است و بیشتر بدن او را چربی تشکیل می‌دهد و به همین دلیل گوشت او با چربی اشباع زیاد همراه است. علاوه بر چربی زیاد، بالا بودن اسید اوریک در گوشت خوک هم باعث انسداد عروق قلب و در نتیجه بروز بیماری‌های قلبی و بالارفتن چربی خون و حتی سکته و حملات قلبی و سنگ کیسه صفرا در انسان می‌شود. بیش از 50 درصد از آمریکایی‌ها به دلیل مصرف زیاد گوشت خوک، دچار فشار خون بالا هستند. از سوی دیگر، چربی بالای آن، با بروز سرطان روده بزرگ هم در ارتباط است. همچنین گوشت خوک به خاطر سنگین بودن، مشکلات گوارشی ایجاد می‌کند و هضم آن برای روده دشوار است و فرد را ممکن است دچار بوتولیسم کند.

این گوشت با دارا بودن مقدار بالایی هیستامین و ترکیبات ایمیدازول، می‌تواند باعث خارش و التهاب پوستی شود. علاوه بر این، سولفور موجود در مخاط‌ها باعث التهاب مخاط در تاندون‌ها و غضروف‌ها می‌شود و التهاب مفاصل و رماتیسم ایجاد می‌کند. در ضمن افزودنی‌هایی که معمولاً برای عمل آوردن گوشت خوک به آن می‌زنند نیترات‌هایی هستند که خطرناک هستند و به نیتروآمین‌هایی تبدیل می‌شوند که عامل بروز سرطان محسوب می‌شوند. در این میان آنفلوآنزای خوکی هم از آن دسته بیماری‌های انتقال یافته از خوک‌ها به انسان‌هاست که در سال‌های اخیر حرف و حدیث‌های زیادی درباره آن شنیده‌اید. این ویروس در فصل تابستان در ریه‌های خوک به سر می‌برد و در ماه‌های سرد سال حیوان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. به طور معمول سوسیس‌هایی که از ریه خوک‌های آلوده تهیه می‌شوند، منبع آلوده‌کننده هستند و افراد با مصرف آنها مبتلا به آنفلوآنزای خوکی می‌شوند.*

 

+ چرا دراسلام گوشت خوک حرام است ؟

استفاده از خوک به عنوان غذا تاریخچه ای چندین هزار ساله دارد به طوری که مصرف گوشت خوک در بین یهودیان نیز ممنوعبوده است. و یکی از غذاهای حرام در شریعت موسی (ع) است.[1]

در انجیل حضرت عیسی (ع) نیز گناهکاران به خوک تشبیه شده اند.[2]و در ضمنِ داستانها، خوک به عنوان مظهر شیطان معرفی شده است.[3]

با این همه تاکید از طرف ادیان الهی، هنوز مصرف این ماده غذائی در برخی از نقاط دنیا (با وجود اثبات ضررهای جسمی و روحی آن) رواج دارد.

در کشورهای اسلامی در اثر مبارزه جدی اسلام گوشت این حیوان مصرف نمی شود و لذا پیامدهای بهداشتی آن نیز مشاهده نمی شود. اما در کشورهای غربی (اروپا و آمریکا) این ممنوعیت اعمال نمی شود. ولی با این حال بسیاری از مردم از مصرف آن دوری می گزینند. در برخی کشورها مثل برخی قسمتهای روسیه در اثر شیوع بیماری های وابسته به خوک (کرم ترکین- ترشین) مصرف گوشت آن را ممنوع اعلام کرده اند.[4]

احکام:

در شریعت اسلام در مورد خوک چند حکم صادر شده است:

اول: خوردن گوشت آن حرام و ممنوع و گناه است. [5]

دوم: خوردن شیر خوک حرام است.[6]

 سوم: خوکی که در خشکی زندگی می کند حیوان نجسی است که پاک نمی شود.[7]

چهارم: اگر خوک از ظرف، چیز روانی بخورد یا آن را بلیسد ظرف را با آب هفت بار بشویند.[8]

پنجم: خرید و فروش خوک جایز نیست.[9](چون عین نجس است).

 شرح دیگر حکمت ها و اسرار علمی:

در مورد فلسفه حرمت گوشت و نجاست خوک از دو جهت می توان سخن راند:

اول: تاثیرات سوء روانی، معنوی و اخلاقی. برخی از مفسران می نویسند:

"خوک حتی نزد اروپائیان که بیشتر گوشت آن را می خورند سمبل بی غیرتی است. و حیوانی کثیف است خوک در امور جنسی فوق العاده بی تفاوت و لا ابالی است و علاوه بر تاثیر غذا در روحیات که از نظر علم ثابت است، تاثیر این غذا در خصوص لا ابالی گری در مسائل جنسی مشهود است."[10]

یکی از نویسندگان می نویسد:

"خوک غیرت ناموسی ندارد (نقطه مقابل خروس است) و دیوثی می کند و جفت خود را در معرض استفاده خوک های نر دیگر قرار داده، از این عمل علاوه بر آنکه باک ندارد لذت هم می برد و این صفات و اخلاق او در گوشتش تاثیراتی دارد.از این جهتاشخاصی که تغذی به آن می کنند همان صفات و اخلاق رذیله را پیدا می کنند. و این در حالی است که غیرت از صفات کمال الهی است و در اسلام بر صفت غیرت تأکید شده است و غیرت نسبت به دین و ناموس از صفات انبیاء و ائمه طاهرین و مؤمنین است."[11]

دوم: ضررهای بهداشتی: بیماریهایی که توسط خوک به انسان منتقل می شود به دو دسته تقسیم می شود:

الف- بیماریهایی که از جمله عوامل ابتلای به آنها گوشت خوک است:

اسهال خونی: در امعای خوک انگلهایی به نام بالانتی دیومColi Balantidum زندگی می کنند که از أهم منابع انتشار این بیماری در سرتاسر جهان است.

یرقان عفونی (بیماری وایل): این بیماری از طریق آب های آلوده به ادرار خوک، سگ یا موش به انسان منتقل می شود. منبع ابتلاء به یرقان عفونی ازنوعRomana فقط خوک است.

انتامیب هیستولتیکEntameba Hiszdgtica: که انسان را به اسهال آمیبی مبتلا می نماید و خوک نقش ناقل این میکروب را به انسان ایفا می کند.

بیماری شبه باد سرخ Ergpeloid: حیوانات زیادی و از جمله خوک به آن مبتلاء می گردند و از طریق این حیوانات به گروه خاصی از انسانها از قبیل قصاب ها، دباغها و ماهی فروشان منتقل می گردد. که در انسان به صورت لکه های سرخ و دردناک توأم با سوزش شدید روی دست ها ظاهر می شود.

میزان چربی و اسید اوریک موجود در گوشت خوک خیلی زیاد است و به همین دلیل در ابتلاء به بیماریهای بسیاری نقش  دارد که از جمله آنها می توان از بیماری تصلب شرایین- دردهای مفصلی و مسمویتها، نام برد.[12]

خوک از خوردن چیزهای پلید و کثافات حتی مدفوع خود، باک ندارد. و لذا معده خود را لانه انواع و اقسام میکروب های امراض قرار داده و از آنجا به گوشت و خون و شیر آن سرایت می کند.[13]

و شاید حکمت اینکه در شریعت اسلام دستور داده شده است که ظرف آبی را که خوک از آن چیز روانی خورده یا لیسیده است هفت بار بشوئیم همین مطلب است. یعنی تماس مداوم و بی پروای خوک از طریق دهان یا کثافات موجب آلودگی زیاد آن است. و لذا دو مرتبه آب ریختن در رفع آن کفایت نمی کند.

ب: بیماریهایی که تنها علت آنها خوردن گوشت خوک است:

 1ـکرم کدوی خوکTaena Solium: طول این کرم 2-3 سانتی متر بوده و دارای آلت مکیدن و قلاب است. لارو این کرم سیستی سرکSgsticrecus Cellulosac نام دارد و در عضلات و مغز خوک یافت می شود. انسان با خوردن گوشت و یا مغز خام خوک به آن مبتلا می شود. و دچار نارسائی هایی در دستگاه گوارش می گردد. (مثل کم اشتهایی- احساس درد- اسهال و یا یبوست) این بیماری که بصورت گسترده ای در جهان منتشر شده در کشورهای اسلامی که گوشت خوک مصرف نمی کنند، به ندرت دیده می شود.[14]

یکی از بیماریهایی که توسط کرم کدو به وسیله گوشت خوک به انسان منتقل می شود مرض لادرریLadrerie است.این بیماری در شهرهای مسیحی نشین فراوان یافت می شود. اما در بین مسلمانان و یهودیان که از خوردن گوشت خوک احتراز می کنند به کلی پیدا نمی شود.[15]

2- تری شینوزTrichinella Spiralis: عبارت است از یک کرم ریز به طول 3-5 میلی متر و از طریق خوردن گوشت خوک خام یا نیم پز وارد بدن انسان می شود. آثار این کرم در بدن انسان عبارت است از: خراشیدن و التهاب جداره امعاء- پیدایش جوشها و دملهای پراکنده درتمام بدن- تخم گذاری در عضلات انسان همراه با درد شدید عضلات و سختی تنفس و ناتوانی در سخن گفتن و جویدن غذا- گاهی در اثر فلج شدن عضلات تنفسی و یا قلب منجر به مرگ می شود که تا کنون درمانی برای این حالت بدست نیامده است و کم

خونی و سرگیجه و تب های مخصوص از جمله آثار آن است.[16]

برخی نویسندگان از این کرم در فارسی با نام "ترکین" و "ترشین" یاد کرده و می نویسند:

"کرم ترشین تنها به وسیله گوشت خوک به انسان منتقل می شود و به ماهیچه های بدن نفوذ کرده و به آسانی از بین نمی رود. و یک گرم گوشت خوک ممکن است هزارها عدد از این کرم همراه داشته باشد. و یک ترشین ماده تقریبا 1500 کرم جوان می زاید. این کرم می تواند به قلب نیز نفوذ کرده، تولید سکته های قلبی نماید. پختن گوشت، این کرم ها را نابود نمی سازد زیرا وقتی گوشت را حرارت می دهند، مواد سفیده ای گوشت، منقعد می شود و کرم در وسط این اجرام منعقده از آسیب حرارت مصون می ماند. این قسمت های منعقده که کرم ها را در وسط خود محفوظ کرده اند، در معده حل نمی شوند و به روده ها می روند."[17]

ترکین که داخل معده می شود هیچ دوای کرم کش یا "ورمیفوژی" قادر به دفع آن نیست. کرم ترشین در یک ماه پانزده هزار تخم ریزی می کند و در یک کیلو گوشت خوک ممکن است 400 میلیون نوزاد این کرم باشد.[18]این کرم اولین بار توسط یک نفر انگلیسی به نام«سرجیمز پاژت»در سال 1835 میلادی کشف شد.[19]این بیماری در تمام دنیا به ویژه آمریکا و کانادا و اروپا شیوع دارد ولی در کشورهای اسلامی به دلیل حرام بودن مصرف گوشت خوک بسیار نادر است.[20]

 3ـگوشت خوک ثقیل الهضم است و معده را سخت در زحمت می اندازد. در اثر خوردن گوشت خوک اغلب سمّیّتی به وجود می آید که در اصطلاح علمی آن را«بوتولیسم»می گویند.[21]

دکتر سید الجمیلی[22]و دکتر صادق عبدالرضا علی[23]و دکتر حمید النجدی[24]ومحمد کامل عبد الصمد[25]و العمید الصیدلی عمر محمود عبدالله [26] و سید جواد افتخاریان[27] نیز در کتابهای خود به آثار طبی مشابهی برای گوشت خوک اشاره می کنند.

بررسی:

در اینجا تذکر چند نکته لازم است:

یکی از برکات ادیان الهی برای بشریت جلوگیری از مبتلا شدن انسانها به بیماری ها و ناراحتی های جسمی و روحی است.

ممنوعیت خوردن گوشت خوک و نجاست آن توسط ادیان الهی یکی از معجزات علمی ادیان است چرا که این حکم در شرایطی صادر شده که هنوز بشر به اسرار علمی و ضررهای بهداشتی خوک پی نبرده بود. و تنها پیروان ادیان الهی (مثل اسلام و یهود) این حکم را به صورت تعدی پذیرفته و عمل می کردند. و از ضررهای خوک بدور ماندند.

اما همیشه کسانی بوده و هستند که با وجود علم و اطلاع از ابزار علمی و بهداشتی احکام الهی دست به اقدام می زنند و با آلوده شدن به این امور زندگی خود و دیگران را به خطر می اندازند.

 2ـممنوعیت گوشت خوک که در قرآن کریم مطرح شده است اعجاز علمی انحصاری این کتاب آسمانی نیست چرا که این مطلب در کتب آسمانی قبلی مطرح شده بود. بلی این مطلب به عنوان اعجاز علمی برای انبیاء الهی مطرح می شود چرا که در شرایطی حرمت و نجاست خوک را مطرح کرده اند که بشریت هنوز همه ضررهای بهداشتی و معنوی آن را کشف نکرده بود.

 3ـهمانطور که در مورد مردار بیان شد، این ضررهای معنوی و بهداشتی گوشت خوک تنها می تواند حکم و فلسفه حکم حرمت و نجاست آن را بیان کند و نمی تواند علت انحصاری آن احکام را بیان کند چرا که در قرآن کریم تصریح به این علت نشده و از طرف دیگر با پیشرفت علوم پزشکی ممکن است اسرار جدیدی کشف شود که مصالح و مفاسد تازه ای را در مورد این احکام روشن نماید.

برخی از ضررهای بهداشتی که در مورد گوشت خوک گفته شد قابل نقد است چون ممکن است کسی بگوید که ما خوک را در شرایط بهداشتی و به دور از این میکروب ها و عوامل بیماری زا پرورش می دهیم و سپس گوشت آن را از آلودگی ها (با روش های مختلف مثل حرارت بالا یا انجماد) دور می سازیم و در آن صورت علتی برای حرمت آن وجود ندارد. مگر آنکه به طور قطعی اثبات شود که کرم ترشین تحت هیچ شرایط در گوشت خوک از بین نمی رود.

در مورد تاثیر گوشت خوک در مسائل روانی و روحی (مثل بی غیرتی) نیز باید گفت که این فقط یک حدس قوی است و هنوز از طریق منابع مستقل علمی تایید نشده چون در معرض تجربه در شرایط کنترل شده علمی قرار داده نشده است.

نتیجه: پس این ضررهای بهداشتی و اخلاقی فقط می تواند به عنوان فلسفه و حکمت حکم  -نه علت انحصاری آن- مطرح شود. و هنوز باید منتظر کشفیات جدید علمی در این باره باشیم[28]

+

....................................................................

* ویژه نامه علمی "سیب" روزنامه ی جام جم   www.jamejamonline.ir 

+ سایت پایگاه حوزه      www.hawzah.net

----------------------------------------

    

[1]

-کتاب مقدس، سفر لاویان، باب یازدهم، آیه 7 (و خوک زیرا شکافته سم است و شکاف تمام دارد لیکن نشخوار نمی کند این برای شما نجس است.)

-کتاب مقدس، سفر لاویان، باب یازدهم، آیه 7 (و خوک زیرا شکافته سم است و شکاف تمام دارد لیکن نشخوار نمی کند این برای شما نجس است.)

[2]

-عهد جدید، رساله دوم پطرس رسول، باب 2، آیه 22.

-عهد جدید، رساله دوم پطرس رسول، باب 2، آیه 22.

[3]

-  ر.ک: تفسیر نمونه، ج 1، ص 586.      

-  ر.ک: تفسیر نمونه، ج 1، ص 586.      

[4]

-احمد اهتمام، فلسفه احکام، ص 164.

-احمد اهتمام، فلسفه احکام، ص 164.

[5]

-ر.ک: امام خمینی (ره)، تحریر الوسیله و رساله های عملیه مراجع معظم تقلید، مبحث احکام خوردنی ها.

-ر.ک: امام خمینی (ره)، تحریر الوسیله و رساله های عملیه مراجع معظم تقلید، مبحث احکام خوردنی ها.

[6]

-همان.

-همان.

[7]

-همان، مبحث نجاسات.

-همان، مبحث نجاسات.

[8]

-همان، مبحث مطهرات، (البته در مورد کمیت و کیفیت این حکم بین مراجع اختلافاتی هست ولی اصل آن مورد توافق است.)

-همان، مبحث مطهرات، (البته در مورد کمیت و کیفیت این حکم بین مراجع اختلافاتی هست ولی اصل آن مورد توافق است.)

[9]

همان، مبحث معاملات حرام.

همان، مبحث معاملات حرام.

[10]

تفسیر نمونه، ج 1، ص 586.

تفسیر نمونه، ج 1، ص 586.

[11]

-احمد اهتمام، فلسفه احکام، ص 162 با تصرف.

-احمد اهتمام، فلسفه احکام، ص 162 با تصرف.

[12]

-دکتر عبدالمجید دیاب و دکتر قرقوز، طب در قرآن، ص 146-147.

-دکتر عبدالمجید دیاب و دکتر قرقوز، طب در قرآن، ص 146-147.

[13]

-ر.ک: فلسفه احکام، ص 161-162.

-ر.ک: فلسفه احکام، ص 161-162.

[14]

-طب در قرآن، ص 146-147.

-طب در قرآن، ص 146-147.

[15]

-ر.ک: فلسفه احکام، ص 162-163 و اسلام پزشک بی دارو، ص 55.

-ر.ک: فلسفه احکام، ص 162-163 و اسلام پزشک بی دارو، ص 55.

[16]

-طب در قرآن، ص 146-147.

-طب در قرآن، ص 146-147.

[17]

-اسرار خوراکیها، ص 74 به نقل از اسلام پزشک بی دارو، ص 52-53.

-اسرار خوراکیها، ص 74 به نقل از اسلام پزشک بی دارو، ص 52-53.

[18]

-تفسیر نمونه، ج 1، ص 587 با تلخیص و نیز فلسفه احکام، ص 164.

-تفسیر نمونه، ج 1، ص 587 با تلخیص و نیز فلسفه احکام، ص 164.

[19]

-اسلام پزشک بی دارو، ص 53-54.

-اسلام پزشک بی دارو، ص 53-54.

[20]

-اسلام پزشک بی دارو، ص 53-54.

-اسلام پزشک بی دارو، ص 53-54.

[21]

-اسلام پزشک بی دارو، ص56.

-اسلام پزشک بی دارو، ص56.

[22]

- دکتر السید الجمیلی، الاعجاز الطبی الحدیث، دارو مکتبة الهلال بیروت، ص 115

- دکتر السید الجمیلی، الاعجاز الطبی الحدیث، دارو مکتبة الهلال بیروت، ص 115

[23]

-- ر.ک: القرآن و الطب الحدیث، ص 119 تا 121.

-- ر.ک: القرآن و الطب الحدیث، ص 119 تا 121.

[24]

-دکتر النجدی، الاعجاز فی القرآن الکریم، ص 32 تا 44.

-دکتر النجدی، الاعجاز فی القرآن الکریم، ص 32 تا 44.

[25]

-محمد کامل عبدالصمد، الاعجاز العلمی فی الاسلام (القرآن الکریم)، ص 231-235.

-محمد کامل عبدالصمد، الاعجاز العلمی فی الاسلام (القرآن الکریم)، ص 231-235.

[26]

-العمید الصیدلی عمر محمود عبدالله، الطب الوقائی فی الاسلام، ص 166.

-العمید الصیدلی عمر محمود عبدالله، الطب الوقائی فی الاسلام، ص 166.

[27]

-سید جواد افتخاریان، قرآن و علوم روز، ص 80 تا 86.

-سید جواد افتخاریان، قرآن و علوم روز، ص 80 تا 86.

[28]- پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، محمد علی رضایی ص319-325