دانشگاه آزاد دوباره از هفت دولت آزاد شد/ نسخه‌پیچی برای ارتباط گسترده با «قلب افراط گرایی در منطقه» در همایش عمره دانشجویی

گروه سیاسی: جلسه هماهنگی ستاد عمره دانشگاهیان که دوشنبه در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد برگزار شد، به محلی برای اظهارات سیاسی و زیر سوال بردن دیپلماسی خارجی دولت‌های گذشته و اعلام ناخرسندی از پایین بودن سطح روابط کشورمان با عربستان سعودی تبدیل شد.

به گزارش رجانیوز، در همایش "راز عروج" که ویژه متاهلین اعزامی به سفر عمره دانشجویی بود، طاها هاشمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد زمانی که پشت تریبون رفت، روابط فعلی حکومت عربستان با ایران را بسیار تیره و تار دانست که علت آن، اظهارات بی اساس و بدون توجه در هشت سال گذشته است!
 
هاشمی همچنین به بیان خاطرات خود از سفر به این کشور همراه با افرادی همچون علی اکبر ناطق نوری پرداخت و خواستار بازگشت روابط دو کشور به سطحی که در زمان ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی بود، شد و آن را نمونه ایده‌آل ارتباط ایران با عربستان سعودی دانست.
 
این نسخه پیچی و انتقاد از عدم نزدیکی روابط با سعودی‌ها در حالی از سوی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد – که مشخص نیست ربط تئوری پردازی در عرصه سیاست بین‌الملل چه ارتباطی با حوزه مسئولیت وی دارد - مطرح شده که نکته قابل تامل این است که با وجود حسن نیت مقامات ایرانی برای نزدیکی با عربستان، در ماه‌های گذشته اقدامات خصمانه این کشور علیه ایران به طرز عجیبی افزایش یافته است. از جمله این اقدامات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 
 
۱) حمایت از گروه‌های تروریستی جنوب شرقی کشور به ویژه گروه موسوم به جیش العدل که آبان ماه سال جاری، ۱۷ مرزبان ایرانی را به شهادت رساندند. 
 
۲) حمله به سفارت ایران که گروهی تحت عنوان «عبدالله عزام» مسوولیت آن را به عهده گرفت. این گروه با حمایت عربستان سعودی شکل گرفته است. رسانه‌های خبری نیز خبری را منتشر کردند که بر پایه آن مسئول عملیات انفجار سفارت ایران در لبنان تبعه‌ای سعودی به نام «ماجد الماجد» بوده است که با دستگاه‌های امنیتی دو کشور عربی در ارتباط بوده است. 
 
۳) حمله تروریستی به کارمندان شرکت نفت و گاز ایران در استان دیاله عراق در ۲۲ آذرماه سال جاری و به شهادت رسیدن ۲۰ تکنسین ایرانی از دیگر اقدامات تروریستی علیه جمهوری اسلامی بوده که با توجه به ارتباط ارگانیک و تایید شده گروه‌های تروریستی تکفیری عراق با عربستان سعودی از دیگر اقدامات خصمانه دستگاه امنیتی این کشور علیه جمهوری اسلامی به حساب می‌آید.
 
به نظر می‌رسد دانشگاه آزاد در ماه‌های اخیر مجددا بر همان ریلی که 30 سال با مدیریت عبدالله جاسبی حرکت می‌کرد، افتاده و مسئولان این دانشگاه به جای انجام وظایف آموزشی و تربیتی خودف مشغول انجام فعالیت‌های سیاسی همراه با حزب کارگزاران هستند؛ حزبی که نزدیک‌ترین رابطه را با اکبر هاشمی رفسنجانی دارد و بسیاری از اعضای آن جزو کارمندان و مسئولان رده بالای دانشگاه آزاد هستند.