آقای هاشمی، مسلمانی تنها به صلح نیست

آیا آقای هاشمی تنها از تاریخ اسلام، صلح امام حسن(ع) و نرمش پیامبر(ص) با برخی مخالفان اسلام را در شرایط و مقاطع خاص و با اهداف و انگیزه های مشخص را خوانده است یا اینکه از ده ها جنگ و غزه صدر اسلام هم نیمه اطلاعاتی دارد؟!

به گزارش سرویس سیاسی بی باک، هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با فصلنامه مطالعات بین المللی گفت: سبکی که الان داریم که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم، قابل تداوم نیست. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم، چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟ معنای مذاکره هم این نیست که تسلیم آنها شویم. مذاکره می‌کنیم اگر مواضع ما را پذیرفتند و یا ما مواضع آنها را پذیرفتیم، تمام است.

 

هاشمی رفسنجانی همچنین گفت: اسلام دستور نداده است که با کسانی که مخالف عقیده ما هستند، قطع رابطه شود یا صحبت نکنیم. مگر پیامبر(ص) مأمور نشد که به همه اهل کتابی که اطرافش بودند، دستور دهد تعالوا الی کَلِمَهٍ سَواءٍ بَیْنَنَا و بَیْنَکُم (آیه 64 آل‌عمران)، یعنی مشترکات را بگیریم، بقیه اختلافات سر جای خودش باشد.


اینکه عده ای با چنین تفکراتی جام زهر را به حضرت امام(ره) نوشاندند و بعدها در برهه های مختلف با زیر سئوال بردن مقاومت و پایداری، خط و مشی سازشکارانه خود را به نمایش گذاشتند و به پاس این نوع خدماتشان به دشمنان نظام و انقلاب، همواره با سیلی مردم روبرو شده اند، آیا در ادامه راه موفق به تحمیل افکار و اندیشه های خود به ملت شریف ایران هستند، مساله مهمی است که باید در جای خود بحث و بررسی شود اما نکته حائز اهمیت در اینجا اینکه؛ آیا واقعا امثال آقای هاشمی رفسنجانی تفاوت چین با آمریکا را در شرایط فعلی نمی داند و آیا آقای هاشمی تنها از تاریخ اسلام، صلح امام حسن(ع) و نرمش پیامبر(ص) با برخی مخالفان اسلام را در شرایط و مقاطع خاص و با اهداف و انگیزه های مشخص را خوانده است یا اینکه از ده ها جنگ و غزه صدر اسلام هم نیمه اطلاعاتی دارد؟!


 سالهای سال است که آمریکا مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران را نمی پذیرد و بجای گفتگو بر اساس احترام متقابل، مداوم قطعنامه علیه کشورمان صادر می کند، حالا چرا ما باید مواضع زورگویانه آنها را بپذیرم، آیا واقعا عده ای مواضع خصمانه و سیاسیت زور گویانه آمریکا را نمی بینند؟!


عامل اصلی تجاوز عراق به ایران و پشتیبانی از رژیم منحوس بعث عراق که با شهادت بهترین جوانان این کشور و آسیب های غیرقابل جبرانی همراه بود، آیا باید همچنان تک روی کند و ما از سیاست کرنش حرف بزنیم؟!

 

تحریمهایی که از سال 58 تا کنون علیه کشورمان وضع شده است، بلوکه شدن اموال ملت ایران در بانکهای خارجی و کلی فجایع ریز و درشت دیگر، آیا کار چین است یا آمریکا!


تفاوت آمریکا با چین در این است که چین، منافقین و دشمنان ایران را مجهز به سلاح و ادوات جنگی و تامین منابع برای ترور دانشمندان هسته ای نمی کند. تفاوت آمریکا با چین این است که امام خمینی (ره)فرمود؛ آمریکا شیطان بزرگ است.


  باید یادآور شد که آمریکا نه تنها مخالف عقیده ما است بلکه با وجود مشکلات اقتصادی داخلی، سالانه بودجه های کلانی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران صرف می کند و همواره حامی منافقین بوده است. حضرت امیر از زبان پیامبر اکرم(ص) متذکر می شوند؛ "من از کفار و مشرکین بر امتم بیمناک نیستم، آن که من از او بر شما بیمناک هستم، منافق است."


آمریکا با تحریم های اعمالی، سختی ها و دشواری های زیادی برای نظام جمهوری اسلامی به وجود آورده است و هرجا که صدای کشتار مسلمانان به گوش می رسد، ردی پای آمریکا هم دیده می شود، چگونه می توان این اتفاقات را تنها مخالفت عقیده دانست و آمریکا  را مصداق آیه 64 سوره آل عمران فرض کرد.


آمریکا تنها زمانی با ما راه خواهد آمد که برخی از منافع بزرگ او تامین شود و مهمترین آن امنیت رژیم غاصب اسرائیل و تبعیت همه جانبه ایران از آمریکا است. یعنی مثل شاه یا مثل اردوغان که در ظاهر به اسرائیل ناسزا می گوید اما روابط تجاری بی نظیری با اسرائیل دارند از همین رو مقام معظم رهبری صریحا فرمودند؛ امام در مورد آمریکا تقیه نکرد و تا آخر ایستاد.

 

این آیه خطاب به پیامبر(ص) می فرماید: ولن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم. ای پیامبر یهودیان و مسیحیان از تو راضی نخواهند شد و با تو راه نخواهند آمد مگر آنکه از آئیین آنها پیروی کنی.