کوثری:هولوکاست دروغ بزرگ است/ظریف دقت کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هولوکاست یک دروغ بزرگ است، تاکید کرد که مسئولان باید در اظهاراتشان دقت بیشتری کنند.

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان درباره هولوکاست گفت: بیان کردن اینگونه اظهارات از مقامات ارشد کشور و به خصوص شخص وزیر امور خارجه صحیح نیست.
 
وی ادامه داد: بنده معتقدم که آقای ظریف به عنوان وزیر امور خارجه که فعالیتش را در این وزارتخانه به تازگی آغاز کرده، نباید خودش را با طرح اینگونه مسائل درگیر کند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنده معتقدم که موضوع هولوکاست که در گذشته از سوی آقای احمدی‌نژاد مطرح شده، به درستی عنوان شده است. وقوع هولوکاست یک دروغ بزرگ است. براساس نظریه‌ای که در هولوکاست وجود دارد، رژیم صهیونیستی این موضوع را برای خودش بزرگ کرد و به گونه‌ای با آن برخورد شد که هیچ کس حق ندارد با آن مواجه شده و یا حرفی در مورد آن بزند. 
 
کوثری تاکید کرد: بنده معتقدم طرح سوال از سوی آقای احمدی‌نژاد با عنوان رئیس جمهور اسلامی ایران به درستی و با دقت در مجامع بین‌المللی و حتی صحن سازمان ملل مطرح شد لذا که لازم است مسئولین در همه سطوح این سیاست را ادامه دهند.
 
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه موضوع هولوکاست یک دروغ بزرگ است، بنابراین طراحان آن به هیچ کس اجازه نمی‌دهند در مورد آن سوال کرده و یا تحقیق کنند زیرا سوال و یا تحقیق در مورد آن باعث می‌شود که افراد و جوامع بین‌المللی به کذب و دروغ بودن آن ایمان پیدا کرده و وجهه پوشالی هولوکاست از بین رفته و ماهیت رژیم صهیونیستی برای مجامع بین‌المللی برملا شود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طرح این موضوع از سوی احمدی‌نژاد به جا و به دقت صورت گرفته است، گفت: معتقدم که مسئولان باید موضوع هولوکاست را ادامه داده و از طراحان آن در مجامع بین‌المللی سوال کنند و مراقب سخنان و موضع‌گیری‌های خود باشند.
 
کوثری افزود: مسئولان باید از مجامع بین‌المللی سوال کرده و بخواهند که اگر جنایتی نیز انجام شده این جنایات در اروپا بوده است و ارتباطی نیز به مسلمانان ندارد که آنها هر از گاهی به بهانه‌های مختلف و از جمله موضوع هولوکاست به مسلمانان هجمه وارد می‌کنند.
 
وی در همین زمینه ادامه داد: مسئولین سیاست خارجی ما و به خصوص ظریف باید نسبت به اینگونه مسائل حساسیت داشته و آن را به عنوان یک سوال مهم در مجامع بین‌المللی مطرح کند. موضوع هولوکاست فقط مختص کشور ما نیست، بلکه مربوط به همه مسلمانان هست که باید جزو مطالبات آنها پیگیری شود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه اظهار داشت: جامعه بین‌الملل باید در مقابل پرسش به حق مسلمانان در زمینه موضوع هولوکاست پاسخگو باشد و این موضوع را مشخص کند که چرا تاکنون بحث هولوکاست سربسته نگه داشته شده و نمی‌گذارند تحقیق و پژوهشی در مورد آن صورت گیرد و حقایق آن برای مردم جهان روشن شود.