ما میگیم شاه نمی خوایم نخست وزیر عوض میشه ما میگیم.......

به گزارش خبرنگار جهان نیوز، رئیس جمهور شب گذشته در حکمی مجید انصاری، از اعضای مجمع روحانیون مبارز را به عنوان معاون پارلمانی خود منصوب کرد.

رئیس جمهور در بخشی از حکم مجید انصاری آورده است: امید است با عنایات الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی و با رعایت اصول قانونمداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

تاکید رئیس جمهور بر قانونمداری و اعتدال‌گرایی نکته مهمی است که باید مورد توجه معاون پارلمانی رئیس جمهور قرار گیرد.اما در سال ۸۸ که اعتدال گرایی می توانست تا مقدار زیادی از بروز فتنه ای تلخ و خسارت بار برای ملت و نظام جلوگیری کند، رفتارهای دیگری از برخی سیاسیون نظیر، حضور در تحصن‌ها و راهپیمایی‌ها شاهد بودیم.

مجید انصاری در روز ۲۵ خرداد سال ۸۸ و تنها سه روز پس از انتخابات، با شرکت در راهپیمایی غیرقانونی در جمع تجمع‌کنندگان در میدان آزادی به سخنرانی می ‌پردازد.

تصاویر سخنرانی مجید انصاری در تجمع غیرقانونی ۲۵ خرداد ۸۸ هم اکنون بر روی وبگاه یوتویوب قرار دارد.

بنابر این گزارش؛ فیلم مذکور توسط یکی از فعالان در فتنه ۸۸ که بارها در جریان وقایع پس از انتخابات بازداشت شده، در وبگاه یوتویوپ به اشتراک گذاشته شده است.

در این فیلم عضو مجمع روحانیون مبارز که تشکل متبوعش تنها ۶ روز بعد در بیانیه ای مردم را به تجمع غیرقانونی دعوت کرد، در جمع تجمع کنندگان می گوید: هم اکنون آقای موسوی در داخل جمعیت است و جمعیت اینقدر زیاد است که نمی تواند بیاید.در همین حال یکی از راهپیمایان از حضور سید محمد خاتمی سوال می کند که انصاری ضمن تائید حضور وی تاکید می کند: آقای خاتمی و موسوی هر دو در داخل جمعیت هستند.

بنابر این گزارش، یکی دیگر از حاضران از مجید انصاری سوال می کند " نتیجه حرکت مردم چه می شود؟ "؛ که انصاری پاسخ می دهد: ما با همه توان ایستاده ایم و پرونده ای از تخلفات را آماده کردیم و این پرونده تحویل شورای نگهبان شده است.وی ادامه می دهد: من و آقای محتشمی پور (رئیس ستاد صیانت از آرا موسوی) پیگیر هستیم؛ تا آخر هم ایستاده ایم؛ هم آقای موسوی و هم ما تا آخر ایستاده ایم تا انشاالله حق شما را هرجوری هست بگیریم.

بنابر این گزارش، انتصاب مجید انصاری به عنوان معاون پارلمانی رئیس جمهور در حالی انجام شد که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس نهم مواضع تندی علیه حامیان فتنه و تهییج کنندگان به راهپیمائی های غیرقانونی گرفته اند و حتی این موضوع منجر به رای عدم اعتماد به سه وزیر کابینه تدبیر و امید شد.عدم مواضع شفاف در فتنه و حضور در جمع غیرقانونی تجمع کنندگان ۲۵ بهمن و دعوت آنها به ایستادگی، مواردی است که مورد انتقاد نمایندگان قرار خواهد گرفت و باید دید این انتصاب از سوی روحانی تا چه حد با مشی اعتدال گرایی و تدبیر سازگار است.

اکنون انتظار افکار عمومی از آقای انصاری اعلام برائت رسمی و صریح از فتنه و افراطیون 88 و بی اساس دانستن ادعای دروغ تقلب است؛ انتظاری که امید می رود به زودی محقق شود.