همانطور که احتمالا دیده اید و (در خبر زیر می توانید بخوانید) به بهانه ی زلزله ی اخیر ایران ،

"فعالان «پان‌ترکیست» تلاش می‌کنند تا از فضای بوجود آمده در اثر وقوع زلزله، افکار مسموم خود را منتشر کنند."

در کنار این مطلب مهم، نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت است اینست که:

"تیتر نویسان"خط دهنده ی ضدانقلاب نیز در فضای اینترنت با سو استفاده از احساسات هموطنان داغدارمان، در حال اجرای عملیاتی روانی بوده و هستند،با رویکرد حمله به صداوسیما و تخریب وجهه آن و تبلیغ آشکار شبکه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی» و «صدای آمریکا»  و... جهت بالابردن اندک بینندگانشان.

بخش عمده از تمرکز این تیتر نویسان نیز جهت دهی و مسموم کردن فضای ذهنی وبلاگ نویسان و فعالان شبکه های اجتماعی است تا اینگونه فضای افکار عمومی با زده شدن از رسانه ی ملی صدا و سیما ،به دامن  پلید "وسواسان خناس رسانه های  ضد انقلاب"،که فقط فارسی زبان و غیرایرانی اند، بروند.

گفتنی است در این میان بعضی خبرگزاری ها نیز همانطور که گفته شده با همسویی با پان ترکیسم و رسانه های ضد انقلاب چهره واقعی شان برای اهل تفکر آشکار شد.

خبرگزاری های مثل عصر ایران -که قبلا سابقه ی تبلیغات غیر آشکار(رپرتاژآگهی) برای کالاهای صهیونیستی را نیز در کارنامه خود دارند- و شفاف و...  سعی کردند :

اولا با ایجاد اختلاف و تخریب کاملا جهت دار چهره برخی خبرگزاری ها و روزنامه ها و... زمینه را برای رسانه های ضد انقلاب و فعالیت های پان ترکیسم در ایران هموار کنند.

دوما با انتقاد های شدید از صدا و سیما مردم را به نسبت به این رسانه از خود بیگانه نمایند و در عوض  افکار عمومی را به سوی رسانه های دروغگوی بیگانه هدایت و ترغیب نمایند و تبلیغات چی (رایگان یا غیر رایگان!؟) آنان شوند.

در این میان تناقضات بلند مدت درونی و بیرونی چنین افراد و جریان هایی جای تفکر و توجه دارد و براستی بیانگر اغراض نامیمون این افراد است؛

کسانی که مدام باگستاخی تمام ولی در پوشش روشن فکرنمایی ،به جامعه و صداوسیما برای بزرگداشت ایام محرم و فاطمیه انتقاد دارند و سعی در القای این پندار غلط دارند که این گونه جامعه غمگین می شود!! و... و همچنین شادی کردن آشکارا در این ایام را از مظاهر روشن فکری می دانند حالا خود را دایه دلسوز تر از مادری پنداشته اند و تقاضای عزای عمومی و... می کنند.

گمراهانی که دانسته از اشتباهات دفاع می کنند و در مقابل رفتار های صحیح می ایستند، براستی چه نیتی دارند به جز....!؟

نمونه ی بارز این امر پحش اشتباه سریال انحرافی" مسیر انحرافی " در ایام فاطمیه بود، که از این پخش دفاع کردند و به پخش تک قسمت خنده بازار ،آن هم فقط در شب حادثه، انتقاد های تخریب آمیز و تمسخرمآبانه انجام دادند.

کاریکاتور زیر چه زیبا چهره ی چنین افراد و جریانات و این رسانه های زنجیره ای را مشخص می کند.

 

سریال خنده بازار در زلزله
 
....
خبر نحوه ی فعالیت پان ترکیست ها از خبرگزاری داشنجو را نیز می توانید در ادامه بخوانید. 

فعالان «پان‌ترکیست» تلاش می‌کنند تا از فضای بوجود آمده در اثر وقوع زلزله، افکار مسموم خود را منتشر کنند.
به گزارش جریده اینترنتی «خبرگزاری دانشجو»، انتشار تصویری جعلی از کمک‌ خارجی به زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی، مواضع ضدانقلاب را در شبکه های اجتماعی، با چالش بزرگی روبرو کرد.
 
بر اساس این گزارش، انتشار تصویری که ادعا شده بود، نشان دهنده کمک‌های فوری ترکیه به زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی است، علاوه بر اثرگذاری سریع، دروغی بزرگ و نقشه‌ای هدفمند را افشا کرد.
 
هم‌زمان با انتشار خبر زلزله در شمال غربی کشورمان، تمامی محافل ضدانقلاب از جمله سایت‌ها و فعالان خاص شبکه‌های اجتماعی، اقدام به تبلیغات منفی، بزرگ‌نمایی فاجعه و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی ایران کردند.
در این میان، تصویری در بعضی از شبکه‌های اجتماعی خارجی منتشر شده و ادعا شد که کمک‌های ترکیه به زلزله‌‎زدگان ایرانی، در زمانی کوتاه و به فاصله چند ساعت از وقوع زلزله به دست آنها رسیده است، در حالی که حاکمیت ایران، دست روی دست گذاشته و تنها نظاره‌گر اتفاق بوده است.
 
اما به فاصله‌ای اندک معلوم شد که این تصویر متعلق به کمک‌های ارسالی ترکیه به مناطق دیگری از جهان (کمک‌های ارسالی به مسلمانان برمه) بوده و ارتباطی به زلزله ایران ندارد.
 
 
جهت اثبات این مسئله، می‌توانید روی اینجا کلیک کنید.
 
این در حالی است که استان آذربایجان شرقی، نه تنها نیازمند کمک خارجی جهت رفع نیازهای زلزله‌زدگان نیست، بلکه تاکنون احتیاج چندانی به کمک‌های استان‌های همچوار خود نیز در امر امداد رسانی به این هموطنان نداشته است.
 
به نظر می‌رسد که بعضی فعالان «پان‌ترکیست» با راهنمایی ضدانقلاب، تلاش می‌کنند تا با سوءاستفاده از فضای مجازی و احساسات پاک هموطنان داغدار، از فضای به‌وجود آمده در اثر وقوع زلزله، کمال سوء استفاده را داشته باشند.
 
گفتنی است بخشی از این برنامه روانی که از سوی ضدانقلاب در فضای اینترنت در حال اجراست، شامل حمله به صداوسیما و تخریب وجهه آن و تبلیغ مستقیم جهت بالا بردن بینندگان شبکه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی» و «صدای آمریکا» می‌شود.
.......
نقل از خبر گزاری دانشجو