پست ازمایشی

*ترتیب خبرها اینگونه است که آخرین تیتر هر بخش جدید ترین خبر هفته است.

** با اشاره روی هر تیتر به سایتی که خبر از آن درج شده می روید.

برای راحتی می توانید به ادامه ی مطلب بروید و شرح تیتر همه ی اخبار را ببینید.

 

**********مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی***********

1. حضور حدود 5.2 میلیون زائر در جمکران

2. بیش از 49 درصد مردم خواستار برخورد با بدحجابی‌اند

3.   هزینه‌های میلیونی آقایان برای کارهای زنانه

4. 30درصد درآمد نفتی عربستان صرف تبلیغ وهابیت

5.  آموزش "رقص و درس" در مدارس غیر انتفاعی تهران!

 

 

============================================

*********اخبار کشور ***********

1. ارایه خدمات نوین به 83 درصد جمعیت روستایی کشور

2.

.

 

============================================

 

*********سیاسی(خارجی)***********

 1. بدهی آمریکا به مرز بی‌سابقه ۱۶تریلیون دلار رسید

2. قطر خواستار اقدام نظامی علیه سوریه خارج‌ از حیطه شورای امنیت شد

3 .تظاهرات جوانان عربستانی در اعتراض به نبود فرصت‌های شغلی

4. مردم عربستان رژیم سعودی را به چالش کشیدند/ دامنه اعتراضات به ریاض کشیده شد

5. "کیدون"؛ واحد ویژه موساد برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران

6.  چگونگی ترور دانشمندان ایرانی توسط موساد به روایت نویسنده آمریکایی

7. جنحال برافراشته شدن پرچم ایران در اسراییل (+عکس)

.

 

.--------------------------------------------------------------------------------

 


**********مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی***********

1. حضور حدود 5.2 میلیون زائر در جمکران

شهردار قم شمار زائران ورودی به مسجد مقدس جمکران را درشب نیمه شعبان بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش  واحد مرکزی خبر، آقای دلبری گفت: حضور میلیونی مردم از اقصی نقاط ایران و برخی کشورها در این همایش بزرگ مهدویت تجلی عشق و دلدادگی به پیشگاه مقدس منجی عالم بشریت حضرت امام زمان عج بود.

وی افزود: خادمان مردم در شهرداری قم در این ایام بصورت شبانه روزی از همه امکانات وتوان برای خدمت گذاری به زائران استفاده کردند.

شهردار قم وعده داد که لاین پیاده روی این بلوار برای رفاه حال مردم و زائران در طول سال باز خواهد بود.

.

2. بیش از 49 درصد مردم خواستار برخورد با بدحجابی‌اند

 

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از مهر، فرمانده نیروی انتظامی گفت: بیش از 49 درصد مردم خواستار برخورد با بدحجابی هستند و این موضوع دومین خواسته هموطنان از پلیس است.

سردار اسماعیل احمدی مقدم روز سه شنبه با حضور در  صحن علنی مجلس اظهار داشت: در دهه هفتاد به علت عدم توجه دولت و مجلس به نیروی انتظامی و مسائل امنیتی شاهد افزایش جرایم و ناهنجاریها در کشور بودیم. در دهه هشتاد نیروی انتظامی مشغول تقویت، اصلاح روش و جبران عقب ماندگی های دوران گذشته بود. مشکلات اقتصادی و سیاسی موجب شد که مسائل امنیتی مورد بی مهری قرار گیرد و ناامنی و احساس ارتقای امنیت  کاهش یابد.

به گفته وی، مقام معظم رهبری در دهه هفتاد مسئله تهاجم فرهنگی را مطرح کردند اما هیچکس آن را جدی نگرفت؛ امروز همه این موضوع را باور کردیم دشمن به دنبال آندلسی کردن ایران و از پای درآوردن کشور به وسیله مسائل اخلاقی است.

70 شبکه ماهواره ای علیه ایران

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: امروز امنیت ملی را با حمله به اخلاق به خطر می اندازند به صورتی که 70 شبکه ماهواره ای و هزاران سایت اینترنتی فارسی زبان مشغول حمله به ایران است تا از طریق اخلاق ما را به زانو درآورند.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه در سال 83 با تاکیدات رهبری جلساتی در دولت برای امنیت اخلاقی تشکیل شد که نتیجه آن جزوه راهکار ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب است تاکید کرد: این قانون در دولت خاتمی تصویب شد و در ابتدای دولت احمدی نژاد برای اجرا ابلاغ شد. در ابتدا وزیر ارشاد مسئول اجرای این قانون در دولت بود اما در میانه راه این وظیفه سلب و برعهده وزارت کشور گذاشته شد.

وی ادامه داد: 26 دستگاه در امر ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب ، 284 وظیفه برعهده دارند که نیروی انتظامی نیز تنها 21 وظیفه را برعهده دارد. بیشتر دستگاهها عمده وظایفشان ایجابی، انضباطی و نظارتی است و بخش کمی از آنها وظیفه برخوردهای سلبی را برعهده دارند.

احمدی مقدم به اجرای طرح امنیت اخلاقی در سال 85 اشاره و افزود: در این سال نیروی انتظامی حرکت خفیفی را انجام داد اما با واکنش های بسیاری مواجه شد پس از آن متوجه شدیم که اجرای این طرح نیاز به ساختار، آموزش و نقشه راه دارد به همین دلیل از سال 86 این طرح را پیوسته به اجرا درآوردیم.

وی در پاسخ به سئوال نماینده ای در مورد کم کاری نیروی انتظامی در اجرای طرح ها گفت: نیروی انتظامی وظایف متعددی دارد و توان زیادی را نداریم که به صورت همزمان با اوج قدرت در تمامی ماموریت ها حاضر شویم البته با ایجاد پلیس امنیت اخلاقی، تقویت پلیس زن، تفکیک محل پلیس امنیت اخلاقی در کلانتری ها و ارشادمحوری به جای برخورد به نتایج خوبی رسیدیم.

5 درصد از دستگیری های طرح امنیت اخلاقی تکراری هستند

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه تنها 5 درصد از دستگیری های طرح امنیت اخلاقی تکراری هستند، گفت: بیش از 95 درصد افرادی که به مقر پلیس هدایت می شوند دیگر از سوی پلیس دستگیر نمی شوند که این موضوع نشان دهنده کارامدی اجرای این طرح است.

به گفته احمدی مقدم، نیروی انتظامی قانون را به ویژه قانون مجازات اسلامی را مبنای کار خود قرار داده است ضمن اینکه پرهیز از اجرای موسمی و تمرکز بر مناطق مستعد جرم و استفاده از ظرفیت دستگاههای فرهنگی به منظور جرم زدایی از دیگر اقدامات پلیس در این حوزه است.

پیشگیری اجتماعی بر پیشگیری انتظامی تقدم دارد

وی تاکید کرد: حفظ حریم خصوصی شهروندان در دستور کار ما قرار دارد . از نظر ما پیشگیری اجتماعی بر پیشگیری انتظامی تقدم دارد. همچنین با مامورانی که در اجرای این طرح ها تخطی کنند برخورد می کنیم.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه وضعیت امنیت اخلاقی جامعه رو به بهبوداست، گفت: همه نمایندگان اعلام کرده اند که این برخوردها مطالبه مردم است. البته از سال 86 تاکنون نیز برخورد با بدحجابی ها، پوشش نامناسب و آرایش مفرط با 49.2 درصد پس از مواد مخدر دومین درخواست مردم از نیروی انتظامی است.

ناامنی ها در حال کاهش است

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه بر اساس پیمایش های اجتماعی که توسط دانشگاهها انجام شده است، از سال 84 تاکنون ناامنی ها در حال کاهش و احساس امنیت رو به افزایش است در حالیکه تهدیدات برعلیه کشور هر روز در حال افزایش است.

کاهش تمامی جرایم به جز سرقت خودرو

وی از کاهش تمامی جرایم به جز سرقت خودرو در کشور خبر داد و افزود: همزمان با اجرای طرح های پلیس شاهد بهبود نسبی وضعیت امنیت به ویژه امنیت اخلاقی در کشور هستیم و در سال گذشته نیز تمامی این جرایم به جز سرقت قطعات خودرو در کشور کنترل شد.

 تعداد کمی از شهروندان به رفتار ماموران در طرح امنیت اخلاقی انتقاد دارند

احمدی مقدم با اشاره به اینکه تنها تعداد کمی از شهروندان به رفتار ماموران در طرح امنیت اخلاقی انتقاد دارند، اظهار داشت: امروز مقاومتها در برابر اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی بسیار محدود شده است و همواره شاهد افزایش رضایت عمومی با اجرای این طرح هستیم. البته برخی ها به رفتار ماموران انتقاد دارند که آنها را نیز مد نظر قرار می دهیم امروز فرآیند ماموریت های پلیس امنیت اخلاقی عادی شده است.

ظواهر بدحجابی در جامعه کمتر شده است

به گفته فرمانده نیروی انتظامی بر اساس رصدهای انجام شده ظواهر بدحجابی در جامعه کاهش و وضعیت عفاف و حجاب کمی بهتر شده است.

کاهش 30 درصدی کشف مشروبات الکلی


وی از کاهش 30 درصدی کشف مشروبات الکلی در کشور خبر داد و تصریح کرد: کنترل باندهای فساد ، مشروبات الکلی در دستور کار قرار دارد در سال 84 پلیس 5 میلیون بطر مشروبات الکلی را کشف کرد در حالیکه این آمار در سال گذشته با کاهش 30 درصدی به 3.5 میلیون بطر کشف رسید. امروز پشت پرده فساد در کنترل قرار گرفته و محدود شده است.

احمدی مقدم با انتقاد از برخی افراد که می گویند تنها در عرصه عفاف و حجاب باید کار فرهنگی کرد، گفت: باید با علت و معلول همزمان برخورد شود به همین دلیل برخورد با بدحجابی و هنجارشکنی در جامعه جزو اولویت ها است اگر چه برخی دستگاهها اهتمام لازم را ندارند و در این راه کم کاری می کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال شرکت نمایشگاههای بین المللی که دولتی است برگزاری نمایشگاهها را به غرفه دارانی واگذار می کند که آنها یونیفرم غربی را در ظواهر افراد ترویج می کنند. برخی ها به اسم ترویج سینما فوتبال پخش می کنند که پیامدهای ناهنجار و زشتی را به دنبال دارد. آنها مدعی اند که راه رونق سینما پخش فوتبال است در حالیکه ما با رونق سینما موافقیم اما معتقدیم نباید بسترهای ایجاد فساد را فراهم کنیم.

انتقاد از وضعیت پوشش در بیمارستان ها

احمدی مقدم با انتقاد از وضعیت پوشش در بیمارستان ها افزود: آیا دستگاهها نمی توانند خودشان کار انضباطی انجام دهند. برخی ها در بیمارستانها یونیفرم غربی را ترویج می کنند.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی برخی دستگاهها با تاخیر وارد بحث ترویج عفاف و حجاب می شوند در حالیکه برخی در برابر اجرای آن مقاومت می کنند. در گذشته شائبه ای ایجاد شده بود که دولت با پلیس همکاری ندارد در حالیکه امروز دولت مخالفتی با اجرای این طرح ندارد و قوه قضائیه نیز حمایت خوبی را از پلیس انجام داده است البته احکام صادر شده توسط این قوه خفیف است.
 
وی در پاسخ به سئوال علی مطهری نماینده مردم تهران مبنی بر چرایی استقرار نیروهای یگان امداد و ویژه در سطح بزرگراههای پایتخت گفت: این یگانها با توجه به فصل تابستان و افزایش رفت و آمد این موتورسواران چند موضوع از جمله امنیت اخلاقی ، برخورد با حرکات مارپیچ، بدحجابی به ویژه کشف حجاب و حمل حیوانات به ویژه سگ پیگیری می کنند البته بهتر بود که فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قبل از استقرار این نیروها توضیحات لازم را ارائه و افکار عمومی را توجیه می کرد.
 
 

3.  هزینه‌های میلیونی آقایان برای کارهای زنانه

به گزارش مشرق ، روزنامه شرق در گزارشی از فروش جعبه آرایش های 2 میلیون تومانی برای آقایان و عطرهای کوچک 6/4 میلون تومانی خبر داد.

این روزنامه همچنین به فروش کرم های صورت 900 هزار تومانی و کرم ضد استرس 450 هزار تومانی نیز اشاره کرده است.

در قسمتی از این گزارش می خوانیم: به نظر می رسد این روزها عطش استفاده از لوازم آرایش، آقایان را نیز فرا گرفته است و پرداخت یک میلیون تومان برای مجموعه لوازم اصلاح نیز برای آقایان عادی شده است. در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی آقایان می توانید ارزان ترین ژل شست و شوی بدن را به قیمت 200 هزار تومان خریداری کنید.  استقبال آقایان از لیفت صورت و لایه برداری، پای محصولات این گروه را نیز تا قیمت 700 هزار تومان به فروشگاه ها باز کرده است.

شرق، گزارش خود را اینگونه به پایان می رساند: تولیدکنندگان با آگاهی از میزان و نوع تقاضای مصرف گرایان ایرانی اقدام به تولید کالا و روانه آن به بازار ایران کرده اند

 

 

4. 30درصد درآمد نفتی عربستان صرف تبلیغ وهابیت

 

«علی الشعیبی» مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان و از وهابی‌های تندرویی بود که پس از تحقیقات بسیار به تشیّع گروید. او می‌گوید: 30 درصد از درآمد نفتی کشور عربستان صرف تبلیغ وهابیت می‌شود!

 
به گزارش فارس، دکتر علی الشعیبی وهابی تندرو شیعه شده مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان در فاصله سال‌های 1983 تا 1989 به عنوان رئیس مرکز پژوهش‌های ملک فیصل فعالیت داشت و همزمان مشاور وی هم بود.
 
وی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، به تشریح فعالیت‌های وهابیت، علل شیعه شدن، نقشه وهابی‌ها برای شیعیان و گروههای مقاومت، تبلیغ فعالیت‌های وهابیت در اروپا، نحوه چاپ و توزیع کتب این فرقه در ایران، آفریقا، اروپا و سطح خاورمیانه، نحوه تبلیغات آنها و برگزاری کلاس‌ها افتاء، توضیحی درباره کتاب 100 جلدی خود با عنوان اندیشه‌های اسلامی با نگاه روز و بسیاری از مسائل دیگر پرداخت که در پی می‌آید.
 
 
 
* ابتدا به طور مختصر خودتان را معرفی کنید.
 
ـ علی الشعیبی مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان در فاصله سال‌های 1983 تا 1989 بودم. روزنامه الاحد چاپ عربستان یک ضمیمه فرهنگی به نام ویژه‌نامه چهارشنبه فرهنگی داشت که من در آن دو صفحه داشتم و مطلب می‌نویسم.
 
 
 
* شنیدیم که قبلا وهابی بودید چه طور شد که از این تفکر و اندیشه متنفر شدید؟ چه طور شد که 180 درجه تفکرات خود را تغییر دادید؟ چه کارهایی می‌کردید؟ ما شنیدیم 5 درصد بودجه نفت عربستان صرف وهابیت می‌شود، آیا صحیح است؟
 
ـ اگر منظور شما این است که بدانید آیا واقعا در زمینه تبلیغ اندیشه وهابیت چقدر سرمایه‌گذاری می‌کنند، باید بگویم که فعالیت‌های وهابیت در عربستان صرفا به 5 درصد از بودجه نفتی منحصر نمی‌شود بلکه 30 درصد از بودجه کل کشور عربستان از بودجه نفتی صرف این فعالیت‌ می‌شود.
 
اولا که آنها مراکزی در این زمینه دارند که در طول سال‌ در راستای اهداف آنها به فعالیت می‌پردازد که در تمام عربستان به ویژه در جنوب این کشور بسیار به چشم می‌خورد. به استثنای شرق این کشور که شیعیان در آن حضور دارند در اطراف، جیران، نجران، سودا، طائف، حتی در کشورهای دیگر از جمله منطقه آندلس و جنوب اسپانیا که سالانه میلیاردها دلار در این زمینه هزینه می‌کنند.
 
من به عنوان مثال به شما عرض می‌کنم که کتابی در دست دارم که حدود 800 صفحه به تشریح فعالیت‌های یکی از این مراکز می‌پردازد. من از سال 1971 ارتباط خود را با سلفی‌های سوریه آغاز کردم که ارتباط تنگاتنگی با وهابی‌های عربستان داشتند و آنها در آن زمان از شیخ ناصرالدین آلبانی خواستند که به آنها اجازه تاسیس یک حزب سلفی سیاسی در سوریه بدهند.
 
در آن زمان ما به مساجد سوریه برای برپایی نماز صبح می‌رفتیم و پس از آن در خانه یکی از افرادی که به وی "برادر" می‌گفتیم جمع می‌شدیم. هر چند شیخ ناصرالدین آلبانی با تاسیس حزب سیاسی سلفی مخالف بود ولی عده‌ای بودند که بدون آگاهی‌ وی چنین احزابی را تاسیس می‌کردند و از جمله اقداماتی که وهابی‌های عربستان به آن مبادرت می‌ورزند می‌توان اهتمام آنان به مجالس سخنرانی اشاره کرد.
 
آنها ادعا می‌کنند که از این طریق به پرورش مبلغ می‌پردازند و در همین راستا در پایان هر هفته از شرکت‌کنندگان در سخنرانی‌ها امتحان می‌گیرند، برنامه روزانه آنها بدین شکل است که پس از اقامه نماز صبح به یک تمرین ورزشی سخت می‌پردازند و پس از صرف صبحانه تا نماز ظهر کلاس‌های درس و سخنرانی آنها ادامه دارد. و به همین روش ادامه می‌دهند و در پایان هر هفته ارزیابی می‌شوند.
 
همچنین در پایان هر ماه نیز از آنها امتحان گرفته می‌شود. گاهی پیش می‌‌آید که برخی از دانشجویان وهابی که در اروپا تحصیل می‌کنند از آنها دعوت می‌شود تا در کلاس‌ها شرکت کنند. آنها هیئتی دارند به نام هیئت "افتاء، ارشاد و امور علمی".
 
شاید این سؤال پیش بیاید که منظور از امور علمی چیست، من با ذکر یک مثال به تشریح این مسئله می‌پردازم. آنها با صدور یک فتوا اعلام کردند که زمین کروی نیست بلکه مسطح است و هر کس که با این اندیشه مخالفت کند، کافر محسوب شده، باید حد بخورد و اموالش نیز به نفع بیت‌المال مسلمین مصادره شود! از نکات حائز اهمیت در این میان این است که تمام منشورات وهابی‌ها در میلیون‌ها نسخه چاپ و منتشر می‌شود و در تمام نقاط دنیا توزیع می‌گردد و از فرصت حج و عمره در دو شهر مقدس مکه و مدینه برای توزیع بالاترین استفاده را می‌برند.
 
* آیا در کشورهای دیگر هم این کتاب‌ها توزیع می‌شود؟
 
ـ بله. در جنوب ایران و در ریاض هم چاپ و توزیع می‌شود و حتی به زبان انگلیسی هم کتاب‌های خود را توزیع می‌کنند. حتی به زبان‌های دیگری از جمله فارسی هم کتاب خود را توزیع می‌کنند.
 
* از دشمنی وهابی‌ها با شیعیان و محور مقاومت و حزب‌الله بگویید؟
 
ـ یکی از بزرگترین مشکلاتی که جهان اسلام با آن روبه‌روست اینکه وهابیت خود مطلقا بر حق می‌داند و این حقیقت محض است در وهله اول باید بگویم که مشکل‌ وهابی‌ها تنها با شیعیان نیست بلکه آنها تمام مسلمانان از جمله شیعه و سنی را تکفیر می‌کنند و این مخالفت با مسلمانان را می‌توان در 36 مورد یافت. یعنی در 36 مورد با تمام مسلمانان دیدگاه مخالفت دارند، برخی در ظاهر و شکل مسئله است از جمله در ظاهر لباس و پیش، برخی هم در باطن مسئله.
 
به طور کلی آنها به بهانه تبلیغ سلفی و جهادی در خسارت‌های زیادی را بر عموم مسلمانان تحمیل می‌کنند و یا در قالب هیئت امر به معروف و نهی از منکر به تبلیغ افکار منحرف خود می‌پردازند که با اساس اسلام هیچ گونه سازگاری ندارند. هیئت امر به معروف و نهی از منکر آن‌ها کتاب‌های ابن تیمیه را با بهترین و گرانترین کاغذ چاپ می‌کنند و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند و گاهی نیز در راستای تبلیغ اندیشه وهابیت، کتابخانه کاملی را به عنوان هدیه به اشخاص مختلف می‌دهند و اینگونه هدایا هزاران بار در سال اتفاق می‌افتد.
 
از 20 سال پیش تاکنون به افتتاح مراکز تبلیغ وهابیت در اروپا روی آورده‌اند که امروزه در ده‌ها نقطه اروپا از جمله اطراف سوئیس مرکز دارند و در سال میلیاردها دلار هزینه می‌کنند.یکی از مسائلی که در نزد وهابیت بسیار تعجب‌برانگیز است نحوه تکفیر آنان است. مثلا آنها هر گونه سوگند به غیر از خدا را تکفیر می‌کنند.
 
* عمده فعالیت‌های وهابیون در رابطه با شیعه‌زدایی در منطقه چیست؟
 
ـ وهابیون در این راستا تلاش‌های بسیاری می‌کنند و همه این تلاش‌ها به منظور کاستن از محبوبیت شیعه است. به عنوان مثال برخی از شخصیت‌های شیعی نه چندان آگاه را برای برگزاری مناظره دعوت می‌کنند پول‌های زیادی خرج می‌کنند.
 
* آقای شعیبی بالاخره چه شد که از وهابیت جدا شدید و به تشیّع روی آوردید؟
 
ـ پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از شخصیت‌های برجسته اهل سنت درباره شخصیت مرحوم حضرت امام خمینی (ره) سخن گفته‌اند. از آن زمان به یاد دارم که از تلویزیون الحوار متعلق به جماعت اسلامی در لندن، بسیاری از شخصیت‌های برجسته اهل سنت در دو برنامه کامل در رابطه با شخصیت مرحوم حضرت امام سخن گفتند و من با گوش‌های خود شنیدم که یکی از آن علمای بزرگ می‌گفت که جهان اسلام به مدت 1200 سال است که شخصیتی با این عظمت به خود ندیده است.
 
همچنین آنها از نقش امام خمینی در راستای وحدت اسلامی و اتحاد میان اهل سنت و شیعه سخن به میان می‌آورند. فراموش نشود که نقش امام خمینی صرفا یک نقش تئوریک نبود بلکه وی در عمل خدمات شایانی به مسئله وحدت اسلامی تقدیم کردند. و ادامه همان تفکر وحدت‌گرایانه را امروز آیت‌الله امام خامنه‌ای دامت برکاته ادامه می‌دهد از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، وهابی‌ها فشار زیادی بر شیعیان ساکن در منطقه الشرقیه و اسماعیلیان در جنوب عربستان می‌آورند.همواره فعالیت‌های آنان را زیر ذره‌بین دارند.
 
البته نباید فراموش کرد که بسیاری از مسائل را آمریکا بر وهابی‌ها دیکته می‌کنند و خود وهابی‌ها نیاز احساس می‌کنند که این اندیشه برای آنها سنگینی می‌کند. چنانچه یک شهروند سعودی به شما اطمینان کند و بداند که شما خطری برای آن نخواهید داشت، با شما از دردها، غم‌ها و رنج‌هایش و همچنین مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، سخن خواهد گفت. از مصیبت‌هایی که وهابی‌های تکفیری برای آنها ایجاد کرده‌اند، می‌گوید.در حال حاضر وهابیت هر گونه که تمایل داشته باشد فتوا صادر می‌کند زیرا پول، اسلحه، و قدرت در دست آنان است.
 
* جناب شعیبی جواب واضحی نگرفتیم که چرا از وهابیت جدا شدید؟
 
ـ بعد از آنکه کتاب ابن تیمیه به من هدیه داده شده آن را خواندم و فتواهای عجیبی را مشاهده کردم. ابن تیمیه مسلمانان را به دو قسمت تقسیم می‌کند: گروه اول؛ وی و هم مسلک‌های او هستند و گروه دوم؛ اهل سنت و شیعیان هستند که ابن تیمیه آنها را تکفیر می‌کند ولی متاسفانه برادران اهل سنت‌ها نمی‌دانند که ابن تیمیه آن را تکفیر کرده است!
 
ابن تیمیه، کسی که فلسفه می‌خواند، به یادگیری زبانی غیر از عربی می‌پردازد و پیش از طبخ گوشت آن را می‌شوید، کافر می‌داند! اگر من به یک نفر گل بدهم هر دو کافر هستیم!
 
مدت 3سال روی افکار ابن تیمیه کار کرده‌ام و توانستم ایرادات فقهی آن را خارج کنم. من یک مجموعه کتاب 100 جلدی به نام "اندیشه‌های اسلامی با نگاه روز" دارم که در فصول 37 و 38 آن به طور کامل به اندیشه سلفی‌ وهابی‌ پرداخته‌ام.
 
به این مسئله پرداخته‌ام که وهابیت اندیشه است یا تعصب و در 20 هزار نسخه این دو جلد را چاپ و در میان اقشار مسلمانان توزیع کرده‌ام. در این دو جلد افشا کرده‌ام که ابن تیمیه هر کسی که قبر پیامبر (ص) را زیارت کند کافر می‌داند برخلاف آنچه که بسیاری می‌پندارند، منشورات و کتب چندانی در پاسخ به این اندیشه وهابیت و یا رسوا کردن این گروه تالیف و منتشر نشده است.
 
در تاریخ 29 /6/ 2007 ولید جنبلاط جهت انعقاد یک قرارداد در زمینه کنترل (مرزها) به سرزمین‌های اشغالی رفت و در آنجا یک توافقنامه میان موساد اسرائیل و جماعت القاعده دست یافت و بعدها این پیمان در پایگاه‌های الکترونیکی اسرائیل نیز منتشر شده و ارتباط وهابیت و اسرائیل را افشا کرد. ‌وهابی‌ها خوارج عصر حاضر هستند و می‌بینیم که به یهودی‌ها نه تهمت می‌زنند نه بی‌حرمتی می‌کنند نه آنها را تکفیر می‌کنند.
 
ولی چه کسی آمده تاکنون اندیشه این گروه منحرف را افشا کند با 5 یا 10 جلد کتاب نمی‌توان ماهیت این تفکر ضاله را افشا کرد؛ این در حالی است که وهابی‌ها با تالیف و انتشار هزاران جلد کتاب، شیعیان و اهل سنت را تکفیر می‌کنند.
 
زمانی که ابن تیمیه مُرد، افراد معدودی وی را تشییع کردند وهابیت فکر وی را زنده کرد، وهابی‌ها با یهود، صهیونیست و موساد به نبرد نمی‌پردازند چرا که با هم یکی هستند.
 
* الآن که از این فرقه ضاله جدا شده‌اید چه احساسی دارید؟
 
ـ من از سال 1987 این اندیشه را ترک کرده‌ام و کتاب‌های زیادی در راستای برملا کردن اندیشه‌های وهابیت نوشته‌ام. من یک جمله به شما می‌گویم هر کسی جهت تائید اسلام و اندیشه اسلامی خود به مطالعه و بررسی قرآن و احادیث شریف پیامبر نپردازد، از مسلمانی و اسلام فاصله زیادی دارد.
 
* چه توصیه‌ای به وهابی‌ها دارید؟
 
ـ اول اینکه مردم را تکفیر نکنند. زیرا هر کسی که شهادتین را به زبان بیاورد از کفر به دور شده است. همچنین به عموم مسلمانان می‌گویم که تقدیس برخی از شخصیت‌های بارز اسلامی و یا احترام گذاشتن به آنها را شرک به حساب نیاورند.
 
 

5. آموزش "رقص و درس" در مدارس غیر انتفاعی تهران!

 

هر ساله با فرارسیدن فصل تابستان، مدارس دولتی و غیر دولتی با خیل عظیم پدران و مادران برای ثبت نام فرزندانشان برای تحصیل در مدارس مختلف مواجه می شوند و در این میان، مدارسی بیشتر مورد اقبال والدین دانش آموزان هستند که از ویژگی های خاصی برخوردارند.
به گزارش خبرنگار مشرق، برخی مدارس به دلیل برخورداری از عناوینی چون "نمونه مردمی"، "نمونه دولتی" و "مدرسه قرآنی" و برخی دیگر به خاطر نحوه آموزش و برخی هم به خاطر حضور کادر آموزشی مجرب، دارای متقاضیان خاص خود هستند که اصرار دارند فرزندانشان در این گونه مراکز آموزشی تحصیل کنند.
در این میان، مدارس غیر انتفاعی که این روزها به دلیل عدم نگرش مثبت خانواده ها به این پسوند، بیشتر تحت عنوان مدارس غیر دولتی فعالیت می کنند، در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر و حتی مدارس دولتی اقدام به تبلیغات گسترده می کنند که البته گاهی در تبلیغات خود از موضوعاتی استفاده می کنند که هیچ سنخیتی با نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی ندارد.
طی چند سال گذشته بارها کارشناسان علوم تربیتی و امور مذهبی و حتی مسئولان فرهنگی نسبت به آموزش مخفیانه رقص در مهدکودک ها هشدار داده بودند که کسی این موضوع را با جدیت پیگیری نکرد و امروز این مسأله به جزء لاینفک سیستم آموزشی مدرسه ها و پیش دبستانی ها تبدیل شده است.
در روزهای اخیر در منطقه 2 تهران جزواتی تبلیغاتی برای معرفی مدارس غیر دولتی توزیع شده که یکی از مدارس ابتدایی غیر انتفاعی برای جذب دانش آموز، برگزاری کلاس های ایروبیک [ورزش همراه با رقص و موسیقی] برای دبستانی ها و پیش دبستانی ها در کنار تدریس و تحصیل را تبلیغ کرده است!
در سعادت آباد نیز بروشورهایی در سطح گسترده از سوی یک مجتمع آموزشی پسرانه – دخترانه به اصطلاح درجه یک و با مجوز اداره آموزش و پرورش منطقه 2 توزیع شده که در معرفی برنامه های آموزشی و غیر آموزشی آن برای مقاطع پیش دبستانی تا دبیرستان و هنرستان از عبارت "پارتی تایم"! استفاده شده که نشانگر برپایی محافلی ویژه غیر از جشن هایی است که به مناسبت ها و اعیاد گوناگون برگزار می شود.

با توجه به توسعه مدارس غیر انتفاعی و سرمایه گذاری جریانات انحرافی برای ورود به عرصه تعلیم و تربیت برای ترویج افکار و اعتقاداتشان، نظارت بر فعالیت های آموزشی و غیر آموزشی این مدارس برای جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر در آینده، بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.

 

 

 

.

============================================

*********سیاسی(داخلی)***********

1. ارایه خدمات نوین به 83 درصد جمعیت روستایی کشور

 

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور گفت: 83 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات نوین هستند.
«منوچهر فراقی» در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون 25 هزار و 609 دهیاری در سراسر کشور تاسیس شده است که خدمات نوینی را به روستاییان ارایه می دهند.
وی با اشاره به اینکه تاسیس نهاد عمومی غیر دولتی دهیاری نشانه ای از حرکت به سوی اجرای نظام نوین مدیریت در روستاها است، اظهار داشت : هم اکنون 331 پایگاه آتش نشانی روستایی در کشور فعال بوده که 14 درصد جمعیت روستائی را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.
فراقی ادامه داد: تعداد این پایگاه ها تا پایان امسال به 426 افزایش می یابد و 20 درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش خدمات آتش نشانی و ایمنی قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه بیش از 6 هزار روستا تحت پوشش سیستم مدیریت پسماند قرار گرفته اند، گفت: 742 تعاونی دهیاری نیز در روستاهای کشور فعال است که اعضای این شرکت های تعاونی در هر بخش شامل دهیاری های همان بخش بوده و در زمینه های عمرانی، خدماتی، تولیدی و اقتصادی فعال هستند.
فراقی افزود: بر اساس موضوع بند الف ماده 194 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و با هدف اجرای طرح های عمرانی و خدماتی توسط دهیاری ها،بسته خدمات نوین روستایی در بخش های مختلف خدماتی و عمرانی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استانداری ها ابلاغ شده و تحقق آن در اولویت کاری این سازمان قرار گرفته است.

 

 

 

.

 

============================================

 

*********سیاسی(خارجی)***********

 1. بدهی آمریکا به مرز بی‌سابقه ۱۶تریلیون دلار رسید

تازه‌ترین نظرسنجی از کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد، رییس جمهور بعدی آمریکا نیز با نرخ بیکاری بالایی روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تازه‌ترین نظرسنجی خبرگزاری آسوشیتد پرس نشان می‌دهد، نرخ بیکاری آمریکا طی چهار سال آینده نیز بالای شش درصد خواهد بود و رییس جمهور بعدی این کشور با نرخ بیکاری بالایی روبرو خواهد بود.
 
بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری آمریکا از فوریه 2009 میلادی تا کنون بالای 8 درصد بوده است که این مساله از سال 1948 میلادی بی‌سابقه بوده است.
 
بر این اساس، نرخ بیکاری آمریکا در زمان ریاست جمهور باراک اوباما بین 7.8 تا 10 درصد در نوسان بوده است.
 
بر این اساس، نرخ بیکاری آمریکا طی ماه می برای نخستین بار در یک سال گذشته افزایش یافت و به بیش از 8.2 درصد رسیده است.
 
بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی معتقدند، بازار کار آمریکا تا سال 2016 میلادی یعنی شش سال پس از پایان بحران مالی در ژوئن 2009 میلادی هنوز وضعیت مناسب و عادی نخواهد داشت.
 
روند صعودی نرخ بیکاری آمریکا پس از پایان جنگ جهانی دوم تا کنون بی‌سابقه است.
 
افزایش بیکاری به بزرگترین تهدید سیاسی و اقتصادی اوباما برای انتخاب مجدد در ماه نوامبر تبدیل شده است .
 
سین اسنیس استاد دانشگاه فلوریدای مرکزی در این باره تاکید کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به تنهایی نمی‌تواند درمان قطعی برای معضل بیکاری آمریکا باشد. به نظر من نرخ بیکاری آمریکا تا سال 2016 میلادی به کمتر از 6 درصد نخواهد رسید.
 
بر اساس نظرسنجی آسوشیتد پرس نرخ بیکاری آمریکا تا ماه نوامبر به 8 درصد خواهد رسید.
 
اقتصاد آمریکا طی ماه می تنها 69 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این مساله نشانگر ناکافی بودن رشد اقتصادی این کشور برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید است.
 
رشد اقتصادی آمریکا از 3 درصد در سه ماه پایانی 2011 میلادی به کمتر از 1.9 درصد در سه ماه نخست امسال رسیده است .
 
کارشناسان اقتصادی در این نظرسنجی رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم 2012 میلادی را نیز کمتر از 2 درصد پیش‌بینی کرده‌اند.
 
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی ، اقتصاد آمریکا تا پایان سال 2012 میلادی به طور میانگین 139 هزار فرصت شغلی در ماه ایجاد خواهد کرد که این رقم برای کاهش نرخ بیکاری به هیچ وجه کافی نخواهد بود.
 
این رقم در نظرسنجی قبلی آسوشیتد پرس 189 هزار فرصت شغلی در ماه اعلام شده بود.
 
کارشناسان اقتصادی همچنین اعلام کردند، نگرانیها نسبت به وضعیت اقتصادی و مالی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر رشد و رونق اقتصادی آمریکا و وضعیت بازار کار این کشور خواهد داشت.
 
کارشناسان اقتصادی اعلام کردند، مهمترین تهدید علیه رشد اقتصادی آمریکا طی ماههای آینده افزایش مالیاتها و کاهش هزینه‌های بودجه خواهد بود.
 
اگر دولت و کنگره آمریکا بر سر افزایش سقف بدهی و کسری بودجه به توافق نرسند، میزان مالیاتها از ابتدای سال 2013 میلادی افزایش خواهد یافت و واشنگتن چاره‌ای جز کاهش هزینه های بودجه نخواهد داشت . نرخ بیکاری آمریکا طی سالهای 2000 تا 2007 میلادی برای مدت زمان زیادی کمتر از 5 درصد بوده است .
 
بر این اساس بیش از 56 درصد کارشناسان اقتصادی اعلام کردند، نرخ بیکاری آمریکا تا سال 2016 میلادی به کمتر از 6 درصد نخواهد رسید.
 
صندوق بین المللی پول در گزارشی از وضعیت اقتصادی آمریکا به دولت و کنگره این کشور توصیه کرد، هر چه سریعتر تصمیم نهایی در خصوص سیاستهای مالی خود در سالهای آینده را به طور شفاف اعلام کنند، تا نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت مالی این کشور کاهش یابد.
 
بر اساس این گزارش، در حالی که دولت آمریکا طرح افزایش مالیاتها را به کنگره ارائه کرده است، نمایندگان کنگره خواستار کاهش هزینه های بودجه دولت واشنگتن هستند.
 
صندوق بین المللی پول افزود: روشن نبودن سیاستهای کلان و استراتژی های بلند مدت آمریکا در زمینه سیاستهای مالی موجب نگرانی بازارهای مالی و سرمایه گذاران بین المللی شده است .
 
پیش بینی می شود، آمریکا تا پایان سال 2012 میلادی به سقف بدهی های 16.4 تریلیون دلاری برسد و اگر دولت و کنگره بر سر افزایش سقف بدهی ها و کسری بودجه به توافق نرسند، ورشکستگی اقتصاد آمریکا قطعی خواهد بود.
 
صندوق بین المللی پول هشدار داد، اگر کنگره و دولت آمریکا بر سر کاهش هزینه های بودجه و افزایش مالیاتها به توافق نرسند ورشکستگی دولت واشنگتن حتمی خواهد بود .
 
صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد رشد اقتصادی آمریکا امسال به کمتر از 2 درصد و سال آینده نیز به کمتر از 2.25 درصد خواهد رسید.
 
بر اساس این گزارش، بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی آمریکا داشته و خواهد داشت.
 
بر این اساس صندوق بین المللی پول اعلام کرد، اقتصاد آمریکا با ریسک و خطرات زیادی ناشی از بحران مالی و بدهی منطقه یورو و نا اطمینانی نسبت به سیاستهای مالی داخلی روبرو است و این مساله تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی این کشور خواهد داشت .
 
صندوق بین المللی پول در گزارش ماه آوریل خود رشد اقتصادی آمریکا را در سال 2012 میلادی 2.1 درصد و در سال 2013 میلادی بیش از 2.4 درصد پیش بینی کرده بود .
 
رشد اقتصادی آمریکا از 3 درصد در سه ماه پایانی 2011 به کمتر از 1.9 درصد در سه ماه نخست 2012 میلادی رسیده است.

 

2. قطر خواستار اقدام نظامی علیه سوریه خارج‌ از حیطه شورای امنیت شد

به گزارش مانیتورینگ فارس، "حمد بن جاسم آل ثانی" وزیر امور خارجه و نخست وزیر قطر در سخنانی در نشست مخالفان دولت دمشق در پاریس موسوم به «دوستان سوریه» خواستار اقدام علیه سوریه خارج از ساز و کار شورای امنیت شد.

حمد بن جاسم که مخالفت روسیه و چین، دو عضو دائم شورای امنیت را سد راه آرزوهای خود برای براندازی نظام سوریه می‌بیند، گفت که باید این امکان وجود داشته باشد تا خارج از شورای امنیت بیشتر اقدام شود.

وی نتیجه مطلوب از نشست پاریس را اصلاح روش در رابطه با موضوع سوریه دانست و تاکید کرد نباید تنها به بیانیه اکتفا کرد.

رئیس جمهور فرانسه نیز در سخنانی در نشست موسوم به دوستان سوریه گفت که وضعیت جاری در این کشور تهدیدی برای امنیت بین‌المللی است.

شبکه الجزیره در ادامه تصاویری از افرادی را نشان داد که آنها را شاهدان عینی درگیری در سوریه نامید و گفت: این افراد در جمع دیپلمات‌های بین‌المللی درباره جنگ در مناطقی از سوریه صحبت کردند.

همچنین در نشست پاریس معارضان خارج نشین سوریه که در ترکیه حضور دارند، خواستار دخالت نظامی علیه کشورشان شدند.

پیش از نیز فرمانده مخالفان مسلح شورشی در سوریه پس از تشدید درگیری بین معارضان سوری در نشست قاهره از ترکیه خواسته بودند به کشورشان حمله کند.

 

3 .تظاهرات جوانان عربستانی در اعتراض به نبود فرصت‌های شغلی

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی "الجزیره العربیه"، صدها جوان عربستانی جویای کار در اعتراض به نبود فرصت‌های شغلی در این کشور در ریاض، پایتخت رژیم سعودی دست به تظاهرات و تحصن زدند.

شاهدان عینی می‌گویند که نیروهای امنیتی و نظامی رژیم سعودی خیابات العروبه که بیکاران عربستانی در آن دست به تظاهرات و تحصن زده بودند و خیابان‌های اطراف آن را به محاصره خود درآورده و مسدود کردند.

معترضین عربستانی با سردادن شعارهایی خواستار فراهم کردن فرصت‌های شغلی و تضمین کار متناسب با رشته‌های تحصیلی خویش از مقامات مسئول شدند.

تاکنون خبری درباره اینکه این اعتراض‌ها بازداشت‌هایی به دنبال داشته، منتشر نشده است. به اعتقاد تحلیلگران این اقدام به حکومت سعودی به این معناست که به مردم این کشور القا کند، سلمان بن عبد العزیز، ولی‌عهد جدید از نایف، ولی‌عهد متوفی منصف‌تر و عادل‌تر است.

این درحالی است که منابع خبری سعودی تاکید می‌کنند، شهرهای مختلف عربستان سعودی طی دو روز گذشته شاهد اتخاذ تدابیر امنیتی شدید جهت مقابله با هرگونه اعتراض یا تحصن بوده است.

در این راستا معارضان عربستانی پیشتر با دادن فراخوان‌هایی از مردم این کشور خواستار حضور در تجمع‌های اعتراض‌آمیز تحت عنوان "تجمع شعبان" شده بودند.

معارضان عربستانی هدف از برگزاری این تجمع‌های اعتراض‌آمیز را درخواست آزادی زندانیان عربستانی بیان کرده بودند.

 

4. مردم عربستان رژیم سعودی را به چالش کشیدند/ دامنه اعتراضات به ریاض کشیده شد

 

خبرگزاری فارس: مردم عربستان با به چالش کشیدن رژیم سعودی دامنه اعتراضات خود را به شهر ریاض پایخت این کشور منتقل کردند.

 

خبرگزاری فارس: مردم عربستان رژیم سعودی را به چالش کشیدند/ دامنه اعتراضات به ریاض کشیده شد

 

به گزارش فارس به نقل از رسانه های عربستان، شهروندان سعودی با برگزاری تظاهرات درشهر ریاض خواهان آزادی بستگان زندانی خود شدند.

 

دهها نفر از مردم در این تظاهرات خواهان آزادی بستگان خود شدند که بدون محاکمه شدن در زندانهای رژیم سعودی نگهداری می شوند.

 

شرکت کنندگان در تظاهرات علیه سیاست های رژیم سعودی شعار دادند.

 

درهمین راستا، گروهی از افراد بیکار نیز در خیابان العروبه درشهر ریاض تحصن کردند و خواهان فرصت های شغلی مناسب و تضمین شغل متناسب با مدرک دانشگاهی خود شدند.

 

نیروهای رژیم سعودی برای جلوگیری از پیوستن سایر معترضان به تحصن تمام ورودیهای منتهی به خیابان العروبه را بستند.

 

در یک سال گذشته مردم عربستان بویژه در شرق این کشور علیه رژیم سعودی تظاهرات برگزار کرده و خواهان آزادی و دموکراسی و برقراری عدالت اجتماعی شده اند.

 

5. "کیدون"؛ واحد ویژه موساد برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران

خبرگزاری فارس: مولفان یک کتاب از واحد ویژه‌ای در سازمان جاسوسی موساد موسوم به "کیدون" پرده برداشتند که برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: "کیدون"؛ واحد ویژه موساد برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران

به گزارش فارس، شبکه خبری «سی.بی.اس. نیوز» در مقاله‌ای که از کتابی به نام «Spies against Armageddon: Inside Israel's wars» (جاسوسان مبارزه با جدال نهایی خیروشر: عمق جنگ‌های پنهان اسرائیل) اقتباس شده است، از واحد ویژه‌ای در سازمان جاسوسی اسرائیل برای انجام ترورهای دانشمندان هسته‌ای و مقامات نظامی ایران پرده برداشته است.

کتاب «جاسوسان مبارزه با جدال نهایی» عنوان کتابی است که به شرح فعالیتهای جاسوسی نهادهای اطلاعاتی اسرائیل، به سرکردگی سازمان جاسوسی موساد می‌پردازد؛ این کتاب روز گذشته چاپ شد.

عنوان فصل اول این کتاب «متوقف کردن ایران» است؛ در این فصل «یوسی ملمان» و «دن راویو» (که اولی خبرنگاری در اسرائیل و دومی خبرنگار و مجری بک برنامه رادیوئی در سی. بی.اس. نیوز می‌باشند) گزارش مفصلی درباره نحوه عمل عوامل جاسوسی اسرائیل در ایران ارائه می‌دهند.

مؤلفان این کتاب می‌نویسند با آنکه پیشتر عنوان شده بود عوامل جاسوسی موساد برای ترور دانشمندان هسته‌ای و مقامات نظامی ایران از جریان‌های مخالف رژیم این کشور استفاده می‌کنند، اما نتایج تحقیق‌های آنها که از بررسی ترورهای موساد در 50 سال اخیر به دست آمده نشان می‌دهد عوامل موساد از عوامل اسرائیلی برای ایجاد هرج و مرج در ایران و ترور مقامات این کشور استفاده می‌کنند.

سازمان جاسوسی موساد، واحدی داخلی موسوم به «کیدون» دارد که طی سالهای اخیر روشهای جدیدی برای نفوذ به کشورهای دیگر و به قتل رساندن مخالفان اسرائیل ابداع کرده است. واحد عملیات ویژه «کیدون» (در عبری به معنی سرنیزه) که مسئولیت ویژه‌ای در ترورهای ایران دارد.

مؤلفان این کتاب در توضیح قابلیت‌های ویژه نیروهای «کیدون» به «قابلیت‌های زبانی» در سرویس جاسوسی موساد اشاره می‌کنند ومی‌افزایند: اسرائیل از قابلیت‌های زبانی بی‌نظیری برخوردار است؛ دلیل این موضوع را تا اندازه‌ای می‌توان ناشی از این دانست که در اسرائیل، شهروندان زیادی هستند که از کشورهای عرب زبان یا فارسی زبان به آنجا نقل مکان کرده‌اند.

عوامل اسرائیل با استفاده از گذرنامه کشورهای دیگری که عوامل جعل اسناد موساد درست می‌کنند به ایران سفر کرده‌اند.

مؤلفان کتاب مورد نظر می‌نویسند ذهنیات و رفتارهای گروه فوق سری «کیدون» را به طرز شگفتت‌انگیزی می‌توان در رمانی با عنوان «Duet in Beirut» یافت؛

البته اینکه در یک کتاب رمان به رفتارها و مأموریت‌های نیروهای «کیدون» اشاره شده باشد، جای شگفتی دارد، امّا اگر بدانیم مؤلف این کتاب ، «بن دیوید» یکی از افسران عملیات ویژه موساد بوده که نهاد اداره کننده و هماهنگ‌کننده «کیدون» است، شاید از شگفتی ما کم شود.

این رمان، تنها به زبان عبری چاپ شده است.

از این کتاب و منابع دیگر چنین برمی‌آید که سازماندهی «کیدون» آنقدر پراکنده است که حتی مقر اصلی  آن در قرارگاه مرکزی موساد نیست. عوامل «کیدون» که برای خودشان عنوان «تیم» ویژه را برگزیده‌اند به ندرت به قرارگاه موساد می‌روند.

این عوامل حتی هنگام تعامل با عوامل موساد نیز از اسامی مستعار استفاده می‌کنند؛ بعضی از آنها سه یا حتّی چهار هویت جعلی دارند.

رئیس موساد طی سالهای گذشته از عوامل این واحد ویژه که آموزشهای متفاوتی در زمینه‌های مختلف دیده‌اند برای عملیات‌های حساس و خطرناک، به عنوان مثال ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، استفاده کرده است.

مولفان کتاب تأکید می‌کنند که سران موساد و نخست وزیر اسرائیل علی‌رغم راهبردهای موفقی که در ایران برای ترور دانشمندان این کشور داشته‌اند، می‌دانند که برنامه هسته‌ای ایران را تنها با ترور دانشمندان هسته‌ای و مقامات نظامی این کشور نمی‌توان متوقف کرد، اما آنها معتقدند که حتّی به تعویق انداختن برنامه هسته‌ای ایران نیز برای آنها پیشرفت محسوب می‌شود.

مولفان کتاب ضمن اشاره به دیدگاههای این رهبران اسرائیل خاطرنشان می‌کنند که آنها تهدیدهایی را که «میر دیگان»، مدیر سابق موساد از سالهای 2002 تا 2010 درباره اقدامات اینچنینی در ایران به آنها اشاره کرده است را نادیده می‌گیرند.

«دیگان» از جمله کسانی بوده است که با صراحت لهجه با حمله‌ نظامی علیه ایران مخالفت کرده است و هشدار داده است که اقدامات تلافی‌جویانه ایران با کمک نیروهای نیابتی خود می‌تواند زندگی عادی اسرائیلی‌ها را مختل کند؛

ضمن اینکه داگان می‌گوید اقدامات نظامی در ایران می‌تواند مردم این کشور را حول حفظ  نظام فعلی این کشور متحد کند و دانشمندان و مهندسان ایرانی را برای سرعت بخشیدن به برنامه هسته‌ای ایران متقاعد کند.

6.  چگونگی ترور دانشمندان ایرانی توسط موساد به روایت نویسنده آمریکایی

 

خبرگزاری فارس: «سرنیزه»در طول این سالیان راه‌ها و روش‌های بسیار پیچیده‌ای را برای ورود به کشورهای مقصد ابداع کرده و از این طریق بدون باقی گذاشتن کوچک‌ترین ردی از نیروهای رژیم صهویونیستی به ترور افراد می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، کتاب «جاسوسان در برابر  آرماگدون» با موضوع چگونگی دخالت نیروهای رژیم صهویونیستی در امور داخلی ایران و نقش آنها در ترور دانشمندان هسته‌ای در آمریکا منتشر شد.

نویسنده این کتاب که دن راویو است در این کتاب با ارائه جزئیات نشان داده است که چگونه جاسوسان موساد در ایران به فعالیت می‌پردازند. برخی از این گزارش‌ها نشان می‌دهند که چگونه نیروهای موساد با استفاده از گروه‌های قومی مخالف نظام جمهوری اسلامی که در ایران بسر می‌برند، به همکاری می‌پردازند. نیروهای موساد با به خدمت درآوردن این افراد به ترور دانشمندان و افراد سرشناس ایرانی می‌پردازند.

اما مطالعات 50 ساله‌ای که در زمینه ترورهای موساد در سطح جهان انجام شده و جزئیات آن در این کتاب ذکر شده نشان می‌دهد که نیروهای که به کشتن دانشمندان هسته‌ای ایران می‌پردازند، اسرائیلی و صهویونیست هستند.

در بخشی از این کتاب اشاره شده که در داخل سرویس جاسوسی موساد بخش ویژه‌ای وجود دارد که «سرنیزه» نام دارد. این گروه در طول این سالیان راه‌ها و روش‌های بسیار پیچیده‌ای را برای ورود به کشورهای مقصد ابداع کرده و از این طریق بدون باقی گذاشتن کوچک‌ترین ردی از نیروهای رژیم صهویونیستی به ترور افراد می‌پردازد.

 

 

همچنین در این کتاب عنوان شده، از آنجا که افراد زیادی از کشورهای خاورمیانه و ایران به رژیم صهویونیستی سفر کرده‌اند در نتیجه نیروهای موساد با ایجاد رابطه با خانواده‌های این افراد وارد ایران می‌شوند. آنها معمولا با پاسپورت‌های کشورهای دیگر وارد ایران می‌شوند. این پاسپورت‌ها که توسط جاعلان خبره درست شده‌اند، بسیار حرفه‌ای جعل شده اند  یرا عکس‌های این پاسپورت‌ها به مرور زمان دچار تغییر می‌شوند.

واحد «سرنیزه» بسیار مستقل از موساد عمل می‌کند و اعضاء آن از نام‌های جعلی استفاده می‌کنند و سه یا چهار نام نیز برای خود دارند. موساد تعلمیات فراوانی به این افراد می‌دهد و آنها تقریبا از عهده هر کاری بر می‌آیند: جاسوسی و نفوذ، آشوب و برهم زنی نظم و امنیت یک کشور و.... این افراد پس از طی آموزش‌ها برای انجام سخت‌ترین مامویت‌ها انتخاب می‌شوند.

برای نمونه رئیس قبلی موساد، میرداگان، بسیار از عملیات‌هایی که در ایران انجام می‌شدند راضی بود و معتقد بود این عملیات‌ها بسیار«پاکیزه» هستند و هیچ ردی از موساد باقی نمی‌گذارد. در این کتاب همچنین اشاره شده که ویروس اینترنتی استانکس نیز توسط نیروهای جاسوسی آمریکا و موساد طراحی شده و برای از کار انداختن فعالیت‌های هسته‌ای ایران ساخته شده بود.

داو راویو که پیش از این در سال 1990 کتاب«هر جاسوسی یک شاهزاده است» و «تاریخ سازمان جاسوسی اسرائیل» را نوشته بود در این کتاب با ارائه جزئیات فراوان پرده از عملیات‌های نیروی صهویونیستی در ایران و کشتن دانشمندان هسته ای ایران برداشته است.

7. جنحال برافراشته شدن پرچم ایران در اسراییل (+عکس)

پرچم ایران بر فراز مدرسه ای در اسراییل به اهتزاز در آمد.

به گزارش عصر ایران مسئولان یک مدرسه مسیحی در " مار یوسف " اسراییل هنگامی که دیدند در محل نصب پرچم این مدرسه علاوه بر پرچم کشورهای آلمان ،آرژانتین  و اسپانیا پرچم ایران نیز نصب شده است ، شوکه شدند.

هنوز مشخص نیست که چه کسی و با چه انگیزه ای این پرچم را نصب کرده است اما وزارت آموزش اسراییل گفته است که در این باره تحقیق می کند.

دکتر ریاض کامل مدیر این مدرسه با رد تعلق داشتن این پرچم به مدرسه گفت : " ما در انبار خود نه پرچم ایران و نه پرچم حزب الله را داریم و نمی دانم چه کسی بدون اطلاع ما این پرچم را نصب کرده است."

پلیس شهر نیز اعلام کرده است که نصب پرچم ایران یک عمل مجرمانه است و نیروهای پلیس برای یافتن فرد یا افراد خاطی تحقیقات خود را آغاز کرده اند.
 

 

.

 

.--------------------------------------------------------------------------------