دانه های برنج را که دانه دانه از روی پارچه ی سفید جمع می کند, دانه های جمع شده را که می ریزد کنار غذای هنوز خورده نشده 
تازه می فهمیم کشیده شدن امتداد آن پارچه سفید، از روی میز تا روی پاهایش، برای تمیز ماندن عبایش نیست؛ برای تمیز ماندن برنج هاست،که از قاشق که می افتند، از خوردن نیفتند. با یک دست و آن هم با دست چپ، غذا خوردن سخت است؛ گاهی برنج ها می ریزد دیگر…
مادر شهید خلیلی در دیدار با سردار نقدی:

شهادت امثال شهید خلیلی خیلی از افراد را از خواب غفلت بیدار کرده است
 مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمة‌الزهرا سلام‌الله‌علیها طبق روال همه‌ساله از سوی رهبر معظم انقلاب به مدت پنج شب برگزار می‌شود.
این مراسم از شب اول تا شب پنجم جمادی‌الثّانی برابر با دوشنبه ۹۳/۰۱/۱۱ تا جمعه ۹۳/۰۱/۱۵ پس از نماز مغرب و عشاء، در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمةالله‌علیه) واقع در تهران، خیابان فلسطین جنوبی، تقاطع آذربایجان برپا خواهد بود. همچنین پیش از آغاز مراسم، حجت‌الاسلام فلاح‌زاده به بیان احکام شرعی خواهند پرداخت.
از عموم مردم عزیز و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السّلام دعوت می‌شود تا در این مراسم شرکت فرمایند.
برنامه‌ی این مراسم به شرح زیر است:
 

ایام مراسم

پیش از منبر سخنران عزاداری
شب اول
دوشنبه
۹۳/۰۱/۱۱
قاری: جناب آقای منصور قصری‌زاده حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی جناب آقای میثم مطیعی
شب دوم
سه‌شنبه
۹۳/۰۱/۱۲
- حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی جناب آقای محمدرضا طاهری
شب سوم
چهارشنبه
۹۳/۰۱/۱۳
- حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی جناب آقای محمود کریمی
شب چهارم
پنجشنبه
۹۳/۰۱/۱۴
جناب آقای
مهدی سماواتی
حجت‌الاسلام والمسلمین عالی جناب آقای مرتضی طاهری
شب پنجم
جمعه
۹۳/۰۱/۱۵
- حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان جناب آقای سعید حدادیانیادمان باشد: شاهد امروز ، قاضی فرداست
شهید علی خلیلی ناهی از منکر

شهید علی خلیلی ۱۵ روز قبل از شهادت نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشت و در آن نسبت به برخی اظهارات که در قبال اقدام خود می‌شنید، واکنش نشان داد.

 

 

سلام آقا جان!
امیدوارم حالتان خوب باشد. آنقدرخوب که دشمنانتان از حسودی بمیرند و از ترس خواب بر چشمانشان حرام باشد. اگر از احوالات این سرباز کوچکتان خواستار باشید،خوبم؛دوستانم خیلی شلوغش میکنند. یعنی در برابر جانبازی هایی که مدافعان این آب و خاک کرده اند،شاهرگ و حنجره و روده و معده من عددی نیست که بخواهد ناز کند… هر چند که دکترها بگویند جراحی لازم دارد و خطرناک است و ممکن است چیزی از من نماند…من نگران مسائل خطرناک تر هستم… من میترسم از ایمان چیزی نماند. آخر شنیده ام که پیامبر(ص) فرمودند: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، خداوند دعاها را نمی شنود و بلا نازل میکند. من خواستم جلوی بلا را بگیرم.اما اینجا بعضی ها میگویند کار بدی کرده ام. بعضی ها برای اینکه زورشان می آمد برای خرج بیمارستان کمک کنند میگفتند به تو چه ربطی داشت؟!!مملکت قانون و نیروی انتظامی دارد!ولی آن شب اگر من جلو نمی رفتم، ناموس شیعه به تاراج میرفت ونیروی انتظامی خیلی دیر میرسید. شاید هم اصلا نمی رسید…یک آقای ریشوی تسبیح بدست وقتی فهمید من چکار کرده ام گفت : پسرم تو چرا دخالت کردی؟ قطعا رهبر مملکت هم راضی نبود خودت را به خطر بیندازی!من از دوستانم خواهش کردم که از او برای خرج بیمارستان کمک نگیرند، ولی این سوال در ذهنم بوجود آمد که آقاجان واقعا شما راضی نیستید؟؟ آخر خودتان فرمودید امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز شب واجب است.آقاجان!بخدا دردهایی که میکشم به اندازه ی این درد که نکند کاری بر خلاف رضایت شما انجام داده باشم مرا اذیت نمیکند. مگر خودتان بارها علت قیام امام حسین(ع) را امر به معروف و از منکر تشریح نفرمودید؟مگر خودتان بارها نفرمودید که بهترین راه اصلاح جامعه تذکر لسانی است؟یعنی تمام کسانی که مرا توبیخ کردند و ادعای انقلابی گری دارند حرف شمارا نمی فهمند؟؟یعنی شما اینقدر بین ما غریب هستید؟؟رهبرم!جان من و هزاران چون من فدای غربتت. بخدا که دردهای خودم در برابر درد های شما فراموشم میشود که چگونه مرگ غیرت و جوانمردی را به سوگ مینشینید.آقا جان!من و هزاران من در برابر درد های شما ساکت نمی نشینیم و اگر بارها شاهرگمان را بزنند و هیچ ارگانی خرج مداوایمان را ندهد بازهم نمی گذاریم رگ غیرت و ایمان در کوچه های شهرمان بخشکد.

بشکست اگر دل من بفدای چشم مستت
سر خمَ می سلامت شکند اگر سبویی
در این روزهای جشن اول سالی، یکشنبه سوم فروردین علی خلیلی جانباز ناهی از منکر بر اثر بر اثر سختی بسیار و طولانی پس از جراحات وارده، دعوت حق را لبیک گفت و به فیض شهادت نائل شد.

مبادا در گوشه و کنار، یا در دستگاه انتظامی و قضائی، کسانی باشند که راه را جلو آمر به معروف و ناهی از منکر سد کنند!

مبادا کسانی باشند که اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر کرد،از او حمایت نکنند، بلکه از مجرم حمایت کنند!

البته خبرهایی از گوشه و کنار کشور، در بعضی موارد به گوش من می رسد.

هرجا که بدانم و احساس کنم، و خبر اطمینان بخشی پیدا کنم که آمر به معروف و ناهی از منکر خدای نکرده مورد جفای مامور و مسئولی قرار گرفته خودم وارد قضیه خواهم شد..... پیداست که این جوانان متمایل به امر به معروف و نهی از منکرند.

بنابراین  وظیفه ما مسئولین ، قانون گذاران و مجریان است که راه و زمینه را برای اجرای این واجب الهی هموار و فراهم کنیم.

امام خامنه ای (حفظه الله)-دیدار با قشرهای مختلف مردم-29/07/1371
زندگی‌نامه خواندنی رهبر معظم انقلاب

همه زندگیمو میدم برات            پدرم، مادرم، خودم فدات

زندگی‌نامه‌ای از رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در دایره المعارف بزرگ اسلامی به قلم علی اکبر ولایتی منتشر شد.

آنچه در زیر می‌خوانید متن کامل زندگینامهٔ آیت الله سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی است که توسط علی اکبر ولایتی نوشته شده و در جلد 21 دائرة المعارف بزرگ اسلامی به چاپ رسیده است.

 آیت‌الله سید علی خامِنه‌ای، (ز 29 فروردین 1318/ 28 صفر 1358/ 19 آوریل 1939)، فرزند آیت‌الله سید جواد، و دومین رهبر انقلاب اسلامی ایران.
روسای جمهور در دولت فعلی و قبلی تعطیلات عید را در کجا سپری میکنند.

 

حسن روحانی به سواحل شمال رفت

حسن روحانی شب گذشته به صورت غیر رسمی وارد مازندران شد.

رئیس جمهور شب گذشته از طریق فرودگاه ساری وارد مازندران شد.

سفر رئیس جمهور به استان مازندران به صورت غیر رسمی انجام شده است.
محمود احمدی‌نژاد با حضور در مناطق عملیاتی استان خوزستان به جمع راهیان نور پیوست.
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان صبح امروز سوم فرودین ماه در سفری به  شهرستان اهواز شد به جمع زائرین مناطق جنگی کشور پیوست.

برپایه این خبر قرار است احمدی‌نژاد در این سفر با حضور در معراج شهدای اهواز، شهدای تازه تفحص شده در این نقطه را زیارت کنند.

گفتنی است رئیس جمهور سابق کشورمان با خودروی شخصی و به همراه خانواده عازم این سفر شده و قرار است در این سفر از مناطق عملیاتی دیدن کند.
 
اکبر رفسنجانی در کیش/ وی اسباب زحمات مسئولین شهری شد.
رفسنجانی حتی در کیش هم نتوانست سخنرانی کند و باعث برکناری فرماندار بندرلنگه گردید.
 
اکبر رفسنجانی که برای تعطیلات نوروزی به جزیره کیش سفر کرده بود، برای سخنرانی در یکی از مساجد حاضر شد اما با بی اقبالی مردم روبرو شد. سایت عصر ایران که وابستگی خاصی به هاشمی رفسنجانی دارد گزارش داد: سخنرانی هاشمی رفسنجانی در یکی از مساجد جزیره کیش با انتقادات و اعتراضات شماری از حاضران به اغتشاش کشیده شد و ناتمام ماند.
 
 
به خاطر این اتفاق "جاسم جادری" استاندار هرمزگان نیز مسعود قانعی فرد فرماندار بندرلنگه که یکی از معدود نیروهایی بود که از دولت گذشته باقی مانده و تغییر نکرده بود و محمدحسین حسن بیگی بخشدار کیش را برکنار کرد.کیش گرچه منطقه آزاد است اما براساس تقسیمات کشوری یکی از بخش های فرمانداری شهرستان بندرلنگه به شمار می رود.
 
سایت عصرایران همچنین می نویسد: استاندار هرمزگان در واکنش به این حادثه، شمار دیگری از مقامات از جمله رئیس دفتر خود را نیز برکنار کرده است.
 
هاشمی به رسم هر ساله به کیش سفر کرده و از روز سوم فروردین وارد جزیره شده است. البته سفرهای نوروزی هاشمی به کیش در چند سال اخیر در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد به دلیل عدم همکاری مدیران محلی جزیره، انجام نشده بود.
 
سفر امسال هاشمی به کیش نخستین سفر وی به این جزیره پس از چند سال به شمار می رود.
 
صراط 
 
حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی» نامگذاری کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:   در ادامه مطلبحداکثر تنها به یک پنجم اموال او خمس تعلق می گیرد (تازه معمولاً به خیلی از اموال هم خمس نمی خورد) پس احتمال اینکه این غذا از مال حلال باشد بسیار بیشتر است. لذا اگر مطمئن نیستیم باز هم هیچ وظیفه ای برای کنکاش نداریم.
در ادامه مطلب:توصیه های پزشکی امام رضا علیه السلام برای فروردین ماه

همانطور که پیش از این گفتیم امام رضا علیه السلام در باره تدابیر ماهها و رعایت رژیم خاص هر ماه مطابق ماههای رومی توصیه های مفیدی ارائه کرده اند. در آستانه سال نو توصیه های آن حضرت درباره بهار و ماه فروردین را مرور می کنیم.

در ادامه مطلب:
زیارت اهل قبور در اول نوروز

زیارت اهل قبور در روز اول عید و گرفتن مراسم عید اوّل یا نو عید در بین ایرانیان از رسم های خوب کهن است. این رسم نیز چون بسیاری از رسم های ایرانی نشئت گرفته از روایات و کلمات نورانی اهل بیت(علیهم السّلام) و از سنت های الهیست.


امام صادق(علیه السّلام) نقل فرمودند که یکى از پیغمبران از پروردگارش پرسید چگونه اینها که مردند زنده کنى؟ خدا در این روز(نوروز) به او وحى کرد آب بر مرقدشان بپاشد که نخست روز سال پارسیانست و آنان که 30 هزار بودند زنده شدند، و آب پاشیدن در آن روز سنّت شد. 
منبع:آسمان و جهان (ترجمه کتاب السماء و العالم بحار الأنوارجلد 54) ؛ ج‏3 ؛ ص81 
داستان هدیه نوروزی که برای حضرت علی(ع) آوردند

 عیدی دادن در خانواده های سنتی ایرانی دارای اهمیت و مفهومی در خور توجه است و این باور وجود دارد که گرفتن عیدی از دست کسان مورد احترام از نظر سنی، منزلتی و خویشاوندی تبرک و خوش یمن است.

ذکر سند در ادامه مطلب:
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب دلایل و مؤلفه‌های انتخاب نام سال توسط مقام معظم رهبری را بررسی کرد.
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در گفت‌وگویی مشروح با غلامعلی حدادعادل مشاور عالی رهبر معظم انقلاب و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به بررسی دلایل و مؤلفه‌های انتخاب نام سال توسط مقام معظم رهبری پرداختند که متان این گفت‌وگو در ذیل می‌آید:

 مراجعه به ادامه مطلب:مسیرهای گردشگری ویژه نوروز در پایتخت  

تهرانگردی مسیر نیم روزه:

شمیرانات: امامزاده قاسم- کاخ نیاوران- موزه حیات وحش

میدان مشق: میدان مشق- خیابان سپه- سردر باغ ملی- موزه ملک

شهرک سینمایی: برج آزادی- شهرک سینمایی غزالی- موزه خودرو

باغ موزه: باغ موزه قصر- باغ موزه دفاع مقدس

خلیج فارس: دریاچه شهدای خلیج فارس- برج میلاد

موزه: موزه فرش- موزه هنرهای معاصر- پارک لاله

ری گردی: برج طغرل- ابن بابویه- چشمه علی

طهران قدیم: موزه ابگینه- کلیسای حضرت مریم(ع)- دبیرستان فیروز بهرام- آتشکده آدریان

کاخ موزه: کاخ موزه سعد آباد- میدان تجریش- امام زاده صالح

باغ پرندگان: باغ پرندگان- امام زاده پنج تن

موزه قران: خیابان سپه- میدان حسن آباد- موزه مقدم- موزه قران

برج میلاد: سورتمه تهران - برج میلاد

امامزاده: کوچه امامزاده یحیی- امامزاده یحیی- سرای کاظمی- حمام نواب

بام تهران: بام تهران - برج میلاد

بهارستان: عمارات مسعودیه -میدان بهارستان- موزه شهید چمران- امامزاده اسماعیل

مسیر تهرانگردی یک روزه: 

سه برج تهران: برج طغرل ری - برج آزادی - برج میلاد

ری باستان: چشمه علی - ابن بابویه- برج طغرل- تپه میل- برج سکوت(خاموشی)- حضرت عبدالعظیم- بی بی شهر بانو

باغ ملی: کاخ گلستان - سردر باغ ملی- موزه ملی ایران- پارک شهر - موزه صلح

شمیران: قلمستان- موزه سینما- موزه موسیقی- باغ موزه هنر ایرانی- امامزاده صالح

طبیعت گردی: بازدید از مناطق سبز و دیدنی منطقه لواسانات

کوهستان: توچال- درکه- دربند- گلابدره- کولکچال- دارآباد

پارکها: جمشیدیه- ملت- ساعی- پردیسان- چیتگر