در آستانه عاشورای حسینی، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR گزیده‌ای از فتاوای آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای درباره عزاداری سید و سالار شهیدان را منتشر کرد.

متن این استفتائات به شرح زیر است.
 
۱- صدمه وارد کردن به بدن در حد کوبیدن سر به دیوار، چنگ زدن به صورت، به صورت زدن، سینه زنی تا حدی که سینه‌ها ولو جزئی آسیب ببیند و یا این که از بدن خون جاری شود چه حکمی دارد؟

ج: عزاداری به شیوه مرسوم و سنتی از اعظم قربات الی الله تعالی و موجب اجر و ثواب است لکن باید از هرگونه کاری که موجب وهن مذهب باشد پرهیز شود همچنین هر عملی که ضرر قابل توجهی برای انسان داشته باشد، حرام است.
 
۲- راه‌اندازی دسته‌‌های عزاداری در ساعات پایانی شب در خیابان‌ها و محله‌ها چه حکمی دارد؟

ج: به راه انداختن دسته‌های عزاداری برای سیدالشهدا و اصحاب ایشان علیهم‌السلام و شرکت در امثال این مراسم امر بسیار پسندیده و مطلوبی است و از بزرگترین اعمالی است که انسان را به خداوند نزدیک می‌کند، ولی باید از هر عملی که باعث اذیت دیگران می‌شود و یا فی نفسه از نظر شرعی حرام است، پرهیز گردد.
 
۳- حکم پخش صدای مراسم سینه‌زنی و نوحه‌خوانی و یا نوار آن از طریق بلندگوهای مساجد و حسینیه‌ها در شهرها و محله‌ها چیست؟

ج: واجب است برگزارکنندگان مراسم و عزاداران تا حد امکان از اذیت و ایجاد مزاحمت برای همسایگان بپرهیزند هر چند با کم کردن صدای بلندگو و تغییر جهت ان به طرف داخل باشد.
 
۴- آیا جایز است که سخنرانها و مداحان از عزاداران و مردم حاضر در مراسم عزاداری مطالبه کنند که مردم بلند و با صدا گریه کنند و یا هنگام دعا دستشان را بالا بیاورند. آیا بلندی و کوتاهی صدا تفاوتی در کیفیت ثواب عزاداری ایجاد می‌کند؟

ج: فی نفسه منعی ندارد.
 
۵- استفاده از ادوات موسیقی(محلی یا غیر آن) نظیر طبل، سنج، دمام و ...برای عزاداری اباعبدالله(ع) در هیات‌هاچه حکمی دارد؟

ج: استفاده از آلات موسیقی،مناسب با عزاداری سالار شهیدان علیه‌السلام نیست و شایسته است، مراسم عزاداری، به همان صورت متعارفی که از قدیم متداول بوده، برگزار شود.البته، استفاده از طبل و سنج به نحو متعارف، اشکال ندارد.

۶- استفاده از مال مجهول المالک و یا مخلوط قطعی به حرام در هیات عزاداری جایز است؟


ج: جایز نیست.
 
۷- آیا می‌توان از باقی‌مانده پولی که از محرم سال گذشته برای هزینه ایام عزاداری بصورت عمومی از مردم گرفته شده است، در محرم امسال هزینه کرد؟


ج: مانعی ندارد
 
۸- حمل علم و کتل و پرچم‌های بزرگ چه وجهی دارند؟ بعضی علم‌ها به قدری بزرگ است که باید چندین نفر زیر آن قرار بگیرند. ضمن این که در برخی نواحی اعتقاداتی درباره این وسایل وجود دارد که موجب  وهن اسلام و علی‌الخصوص شیعه می‌شود. آیا انجام این کارها جایز است؟

ج: استفاده از علم در عزاداری سید‌الشهدا علیه‌السلام فی نفسه اشکال ندارد ولی نباید جزء دین شمرده شود لکن حمل پرچم و کتل اشکال ندارد.
 
۹- عزاداری اعم از سینه‌زنی، جلسات روضه‌خوانی و راه‌اندازی دستجات برای عزاداری غیر از سیدالشهداء چه حکمی دارد؟

ج: فی نفسه منعی ندارد.
 
۱۰- حکم تصویربرداری و نورپردازی در هیات‌های مذهبی به نحوی که یادآور کنسرت‌های موسیقی غربی باشد چیست؟

ج: باید از انجام هر کاری که با شأن و جایگاه مجالس عزاداری اهل بیت علیهم‌السلام منافات دارد پرهیز شود.
 
۱۱- حکم برگزاری مراسم عقد و عروسی در ایام محرم و صفر و دیگر ایام عزاداری ائمه معصومین چه حکمی دارد؟

ج: مجرد انجام عقد در ایام عزاداری فی نفسه منعی ندارد ولی برگزاری مجالس جشن و انجام کارهایی که موجب هتک و بی‌حرمتی گردد، در خصوص ایام عزا جایز نبوده و حرام است.



 
 
گاهشمار زندگی پدر موشکی ایران

در استانه دومین سالگرد شهادت

 

شهید حسن تهرانی مقدم:

 

بچه محله سرچشمه، جوانکی لاغر اندام و سر به زیر با موهای فرفری که مانند بسیاری از جوانان نسل انقلاب، پاسداری از نهضت را تکلیف خود دانست و به صف سپاهیان روح‌الله پیوست،از صدام تا سران صهیونیستی و آمریکایی برای سرش جایزه گذاشتند و شد کابوس بی‌پایان لشکریان شیطان و امیر لشکریان خدا
در این گزارش مروری کوتاه داریم بر مقاطع تاثیرگذار زندگی سردار سرلشکر پاسدار حسن تهرانی مقدم، دانشمند عزیزی که اقدامات جهادگرانه‌اش پایه‌گذار بسیاری از پیشرفتهای فناورانه و بازدارنده گذشته و آینده شد.

6/8/1338
تولد در محله سرچشمه
در محله سرچشمه تهران متولد شد. پدرش محمود تهرانی مقدم به پیشه خیاطی مشغول بود
1345
اغاز تحصیلات
به علت شغل پدر (خیاطی) به محله شکوفه وسپس به محله بهارستان نقل مکان کرد و مدارس ابتدایی و دبیرستان را در همین مناطق گذراند.
1348
ورود به مسجد زینب کبری(س)
در مسجد زینب کبرای سرچشمه زیر نظر آیت‌الله سید علی لواسانی امام جماعت و مدیر مسجد،‌ تعلیمات دینی و مقدمات آشنایی با اسلام را فرا گرفت و به همراه برادرانش در گروه سرود مسجد شروع به فعالیت کرد. این گروه سرود، هسته‌ اصلی گروه سرودی بود که در روز 12 بهمن 57 در فرودگاه مهرآباد به اجرای برنامه پرداخت.
1356
قبولی در دانشگاه در مقطع فوق دیپلم
در رشته صنایع (برش قطعات صنعتی) در مقطع فوق دیپلم مدرسه عالی تکنیکیوم نفیسی پذیرفته شد.
1357
همراهی در مبارزات انقلابی
همزمان با اوج‌گیری فعالیت انقلابی تحت تاثیر برادرش محمد به صف انقلابیون پیوست . برادر بزرگترش احمد در این باره می گوید:«در روزهای منجر به پیروزی انقلاب به اتفاق دوستانش در فعالیت‌های زیرزمینی، نارنجک‌های دستی می‌‌ساخت که با استفاده از سه راهی لوله آب تولید می‌شد
1358
اخذ مهندسی صنایع
در مقطع لیسانس رشته مهندسی صنایع ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ مدرک مهندسی شد.
تیرماه 1359
عضویت در سپاه پاسدران
در اطلاعات منطقه 3 سپاه شمال مشغول به فعالیت شد وتا 31/7/59 در این سمت باقی ماند..
1359
بعد از عملیات ثامن‌الائمه که منجر به رفع محاصره آبادان شد‌، ازجمله غنائم به دست آمده از عراق یک آتشبار توپخانه 155 میلیمتری کشش بود که از جانب دشمن در شمال ابادان بین دارخوین و پل مارد مستقر بود.
این آتشبار توپخانه بلافاصله تعمیر و عملیاتی شد و در همان منطقه علیه دشمن به کار گرفته شد.
این اتفاق مبدا شکل‌گیری توپخانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است
آذر 1360

مسئول تطبیق آتش خمپاره‌ای سپاه در قرارگاه کربلا در عملیات طریق‌القدس

حاج حسن بعد از عملیات ثامن‌الائمه متوجه ضعف اتش پشتیبانی خودی مستقر در خطوط مقدم جنگ شد،‌ مدت‌ها روی این موضوع فکر کرد و سرانجام در پاییز 1360 طرح ساماندهی آتش پشتیبانی (خمپاره‌اندازها) را به صورت سنجیده و مدون تقدیم حسن باقری کرد.

1361
تاسیس توپخانه سپاه

روایت شهید:عملیات فتح‌المبین تمام شد. من در سپاه شوش وقتی گزارش را به آقا رشید می‌دادم، دیدم آقا رشید باخنده می‌گوید«مقدم برو توپخانه سپاه را سازماندهی کن. برو سراغ توپخانه». گفتم آقا رشید ما داریم خمپاره را سازماندهی می‌کنیم. در عملیات فتح‌المبین (اگر اشتباه نکنم)148 قبضه انواع توپ‌های روسی به غنیمت سپاه درآمده بود. آن موقع سپاه 9 تیپ داشت. قرار شد برویم آن توپ‌ها را بیاوریم و سازماندهی کنیم. شهید بزرگوار حسن شفیع‌زاده اولین نفری بودکه رفتم دنبالش. بعد از عملیات فتح‌المبین از تیپ‌المهدی شوش آوردمش پیش خودم و آقای محمد آقایی که از مسئولین توپخانه سپاه بودند، به انضمام شهید ناهیدی. این بچه‌های نخبه باهوش را جمع کردیم و توپخانه سپاه راتشکیل دادیم.

1361

راه‌اندازی مرکز تحقیقات فنی توپخانه در اهواز

1361

آغاز زندگی مشترک

پدرش محمود تهرانی مقدم در همین سال از دنیا رفت و حسن با وجود مشغله فراوان در جنگ با اصرار خانواده زندگی مشترک را آغاز کرد.
آبان 1362

راه‌اندازی فرماندهی موشک سپاه

روایت سردار زهدی: ابان سال 1362 به برادر حسن تهرانی مقدم که صاحب ایده‌های بزرگی در این زمینه بود،‌ ماموریت راه‌اندازی و سازماندهی «فرماندهی موشکی زمین به زمین سپاه» محول گردید

بهمن 1362

شلیک توپ به سمت بصره

حضرت امام (ره) با مقابله به مثل حملات موشکی عراق موافقت کردند. ما در آن زمان فاقد سامانه موشکی بودیم و فقط با توپخانه می‌توانستیم مقابله به مثل کنیم. در جلسه‌ای که سردار مقدم به عنوان فرمانده توپخانه سپاه حضور داشتنتد،‌ قرار شد شهر بصره را با توپ‌های 130 میلیمتری که حداکثر برد آن تا 30 کیلومتر بود مورد حمله توپخانه‌ای قرار بدهیم
اسفند 1363

شلیک اولین موشک به سمت عراق

در تاریخ 21/12/1363 اولین موشک ایران به کرکوک شلیک شد. دومین موشک هم در بامداد 23/12/1364 به بانک 18 طبقه رافدین بغداد اصابت کردو موشک بعدی در باشگاه افسران ارتش عراق در بغداد فرود آمد و حدود 200 نفر از فرماندهان عراقی را به هلاکت رساند.

شهریور 1364

انتصاب به عنوان فرمانده موشکی نیروی هوایی سپاه

پس از صدور فرمان تاریخ امام (ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه گانه سپاه پاسداران،‌ شهید مقدم در سال 1364 به سمت فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد.

1365

تلاش برای استقلال در صنعت موشکی

روایت محسن رضایی: «قذافی فکر کرده بود با دادن تعدادی موشک می‌تواند دل مارا به دست بیاورد و امام بعد از گذشت چند سال از انقلاب به او اجازه ملاقات می‌دهد که به ایران بیاید، بنابراین چندین موشک به همراه لانچر پرتاب و تعدادی کارشناس را به ایران فرستاد. همین که ما مشغول کار با آنها شدیم، شنیدیم که پادگانی که برایشان در نظر گرفته‌ایم را ترک کرده‌اند و به همراه قطعاتی از موشک‌ها به سفارت لیبی رفته‌اند، به طوری که نمی‌توان از موشک‌ها استفاده کرد. حسن و تیمش ظرف دو ماه این موشک‌ها را عملیاتی کردند و به محض اینکه عراق موشک زد، ما هتل الرشید را که محل تجمع دیپلمات‌ها بود زدیم

مرداد 1367

شرکت در عملیات مرصاد

به روایت سردار نامی: در بحبوحه عملیات مرصاد دیدیم سردار مقدم به عنوان یک خدمه پای یک خمپاره 120 در حال شلیک به سمت دشمن و منافقین است. سردار مقدم یعنی کسی که به عنوان فرمانده موشکی در حال انجام وظیفه بود وقتی ضرورت را احساس می‌کند می‌آید به عنوان یک خدمه 120 به مقابله با دشمن.

1377
موفقیت در ساخت شهاب 3 

1381
ساماندهی صعود بزرگ به قله دماوند

1384

انتصاب به عنوان جانشین فرمانده نیروی هوایی سپاه

در تاریخ 1/7/1384 به عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروی هوایی سپاه پاسداران منصوب شد.

آذر 1385

انتصاب به عنوان رئیس سازمان جهاد خودکفایی سپاه

در تاریخ 25/9/1385 به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه در امور موشکی و رئیس سازمان خودکفایی سپاه انتخاب شد.

21/8/90

شهادت

در پادگان امیرالمومنین (ع) و در حال آماده‌سازی آزمایش موشکی بر اثر انفجار زاغه مهمات، به یارانش شهید احمد کاظمی، حسن شفیع زاده، حسن غازی،‌غلامرضا یزدانی ، علیرضا ناهیدی، مصطفی تقی‌خواه و ... پیوست.



 

هیئت محبان الشهدا محله شهادت شهرری

در ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)

اقامه عزا می نماید.

سخنران دهه اول: حجه الاسلام حجتی نیا

سخنران دهه دوم: حجه الاسلام نجفی

سخنران دهه سوم: حجه الاسلام صفایی کاشانی

با مداحی ذاکرین اهل بیت(علیه السلام)

زمان: دوشنبه 13/8/92 همزمان با نماز مغرب و عشاء

مکان: شهرری میدان شهید بروجردی(دولت آباد)

خیابان شهادت مسجد حجتیه(عج)




تابلوهایی که یکدفعه مهم شدند!

 صداقت امریکایی، موجب

نارضایتی

 در بین صدیقان امریکایی گردید

 

اعلام حمایت بسیج شهرداری تهران از این پوسترها، چنان برای تعدادی از رسانه‌های خاص موجبات ناراحتی را فراهم کرده است که هجمه‌ها را حتی به سمت موسسه طراحی کننده این پوسترها نشانه رفته‌اند

به گزارش فرهنگ نیوز: شاید حضور در میدان‌های بزرگ شهر تهران بیش از هر شهر دیگری از کشورمان، انسان را یاد سبک زندگی شهری مدرن بیندازد. شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز خرید، ساختمان‌های به‌هم فشرده، پوشش نه‌ چندان قابل دفاع بخشی از افراد، دست‌فروش ها و تبلیغات شهری که با همه انتقادات وارده به آن، تأمین‌کننده بخشی ازهزینه‌های شهر است، همه و همه حضور در یک اجتماع مدرن شهری با همه خصوصیاتش را به یاد عابران می‌اندازد تا در کنار آلودگی هوا، مانع از فراموشی مقتضیات حضور در تهران از سوی مردم شهر شود!

 

اخیراً اما به‌ واسطه بعضی اقدامات دیپلماتیک دولت یازدهم-که البته در بعضی موارد با انتقادات رهبر معظم انقلاب همراه شده است-(1)زمینه تحلیل‌ها، رفتارهای دیکتاتور‌مآبانه و استفاده از فشار‌های تبلیغاتی علیه منتقدان سیاسی رسانه‌های مدعی حمایت از سیاست‌های دولت فراهم شده است.

 

متأسفانه مذاکره تلفنی رییس‌جمهور محترم با اوباما و مذاکره وزیر امور خارجه کشورمان با جان‌کری وزیر خارجه آمریکا درباره پرونده هسته‌ای ایران از جمله مواردی بود که در این میان، زمینه بعضی سوءاستفاده‌ها را فراهم کرد.

 

مصادره رأی مردم ممنوع

تحرکات یکی دوماه اخیر نشان می‌دهد که بعضی جریانات خاص در حال تلاش مستمر در راستای سوءاستفاده از حماسه سیاسی مردم ایران در 24خرداد92 هستند. این جریانات سیاسی می‌کوشند تا اهداف سیاسی خاص خود را در قالب ادعای حمایت از خواسته مردم و «درخواست‌های مکرر» مردمی! دنبال کنند و چنین جلوه بدهند که مردم خواهان اجرای سیاست‌های مورد نظر آنها هستند! در همین رابطه می‌توان به مصاحبه‌های یکی از اعضای شورای شهر تهران اشاره کرد که با اشاره ناصحیح به بعضی موضوعات خاص، پیگیری ماجرای اثرات پارازیت‌های ارسالی روی امواج ماهواره را تبدیل به موضوع اول شورای شهر تهران کرد(2) چنانکه گویی مشاهده بدون دردسر شبکه‌های ماهواره‌ای اولویت اول مردم است!

 

متأسفانه این جریان‌ها با روش‌هایی توانسته‌اند حدود 50درصد از صندلی‌های شورای شهر تهران را تصاحب کرده و در این رهگذر اقدام به تلاش جهت رسیدن به اهداف خود کنند و این چیزی نیست جز کوشش برای مصادره آرای مردم در جهت اغراض کاملاً سیاسی.

 

تابلوهایی که یکدفعه مهم شدند!

متأسفانه شورای شهر تهران تاکنون درباره رسیدگی به آلودگی بصری و موضوعات فرهنگی پیرامون وجود تابلوهای تبلیغاتی درشهر تهران، دچار کم‌کاری مزمن بوده است و در ادامه این روند اشتباه، شورای شهرجدید که به ادعای رسانه‌های پرتعداد اصلاح‌طلبان، دارای اکثریت اصلاح‌طلب است، هرگز به موضع ترویج مصرف‌گرایی و استفاده از کالای خارجی نپرداخته است. حتی موضوع تبلیغ انواع خوراکی‌های مضر مانند پفک و مانند آنها از نظر این مسئولان عزیز مورد توجه قرار نگرفته است.

 

 

 

در چنین شرایطی به‌یک‌باره این تابلوها مهم شده‌اند و البته مانند روال همیشگی جریانات خاص سیاسی مورد اشاره، سیاست عامل اصلی واکنش بعضی افراد شورای شهر تهران به محتویات تابلوهای شهری بوده است.(3)

 

چند تابلوی شهری که بیانگر خواسته‌های مردم و در راستای سیاست‌های اصلی نظام بوده، اکنون موجبات تکدر خاطر بعضی‌ها را فراهم آورده است!

 

 

 

محتویات این تابلوها درباره ماهیت استکباری آمریکا بوده و یادآوری کننده مشی و روش کاخ سفید در مذاکره با کشورهای مستقل جهان مانند ایران است اما اکنون جمعی از رسانه‌های موسوم به زنجیره‌ای می‌کوشند تا با حجمی وسیع از تحلیل‌های شتابزده و یک‌سویه در کنار مصاحبه‌های پر تعداد با تیترهای جنجالی، اصل این کار زیبای فرهنگی و هنری را زیر سوال ببرند تا به خیال خود زمینه ارتباط با آمریکا را فراهم کنند!!!

 

صداقت آمریکایی و بی‌صداقتی مشتاقان آمریکا

یک رسانه نوظهور از مجموعه رسانه‌های زنجیره‌ای، اخیرا با دلخوری فراوان نوشته است:

 

«شهروندان تهرانی چند روز است صبحشان را با پوسترها و بنرهایی با عنوان «صداقت آمریکایی» آغاز می‌کنند. این پوسترها در همه نقاط شهر هستند هر جایی که امکانی برای بهتر دیده شدن بوده یک پوستر «صداقت آمریکایی» نصب شده است. پوسترهایی که با طرح‌های متفاوت سعی در القای یک مضمون مشابه دارند: «آمریکا قابل اعتماد نیست.»

 

 

 

این روزنامه در ادامه و بدون توجه به دلایل عدم اعتماد ایرانیان به آمریکا، با ذوق و شوق فراوان آورده است:

 

«نمایندگان مجلس گفته‌اند در جلسه روز یکشنبه (فردا) این موضوع را در کمیسیون امور داخلی و شوراها بررسی می‌کنند.» (4)

 

البته این رسانه طبق روال دیکتاتورمآبانه اصلاح‌طلبان تندرو و افراطیون طیف کارگزار، سراغ آفریننده اثر رفته و می‌نویسد:

 

«پیگیری‌برای تماس با طراحان پوسترها هم درنهایت به این نتیجه رسید که آن‌ها به‌زودی در بیانیه‌ای پاسخ منتقدان را خواهند داد. منتقدانی که نصب این پوسترها را اقدامی سیاسی علیه دولت روحانی می‌دانند و موافقان آن معتقدند که جامعه نسبت به موضوع مذاکره با آمریکا واکنش دارد و به این ترتیب واکنشش را نشان داده است.»(5)

 

متأسفانه برخی چنین می‌نمایانند که گویی برای پیشبرد تاکتیک‌های سیاسی دولت، باید حتی زبان و قلم هنرمندان داخلی گرفتار تیغ تیز سانسور و فشار روزنامه‌های زنجیره‌ای قرار گرفته و صاحبان اندیشه مورد هجمه قرار گیرند؛ و این بزرگترین ظلم به دولت روحانی محسوب می‌شود

 

 

بسیج و شهرداری تهران زیر منگنه مشتاقان رابطه با آمریکا

متأسفانه مخالفان نصب این تیترها که تعداد زیادی رسانه در اختیار دارند، کوشیده‌اند تا بیشترین فشار را بر مجموعه مدیریتی شهر تهران خصوصا شهرداری بیاورند.

 

در این میان اعلام حمایت بسیج شهرداری تهران از این پوسترها، چنان برای تعدادی از رسانه‌های خاص موجبات ناراحتی را فراهم کرده است که هجمه‌ها را حتی به سمت موسسه طراحی کننده این پوسترها نشانه رفته‌اند و طی مصاحبه با پیرهادی مسئول بسیج شهرداری تهران، کوشیده‌اند تا اصل اظهار نظر بسیج درباره رابطه با آمریکا را زیر سوال ببرند! کافیست به سوال «بهار» از پیرهادی درباره این پوسترها توجه کنید:

 

« آیا بسیج شهرداری اجازه ورود به کار سیاسی را دارد؟ شما فکر نکردید این پوسترها می‌تواند به نوعی مداخله در پیشبرد امور سیاسی دولت باشد؟»(6)

 

و البته پاسخ وی به این سوال نیز قابل توجه است: « به‌هرحال این پوسترها به مناسبت 13 آبان طراحی و نصب شده و ما این کار را خارج از وظایف ارزشی بسیج ندیدیم و به همین دلیل حمایت کردیم و مانع نشدیم. کار فرهنگی و ارزشی بسیج، صیانت از آرمان حضرت امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری است و هرجا که احساس تکلیف کنیم با هماهنگی مسئولان و نیروهای خودمان، اقدام و فعالیت می‌کنیم. این موضوع هم از روال عمومی برنامه‌ها و اقدامات بسیج خارج نبوده، گروه‌های مختلف ارزشی عموما به‌طور خودجوش طرح‌هایی را می‌دهند و شهرداری هم قسمت بسیج را می‌گویم مانع نشده چون این پوسترها را خارج از سیاست‌های نظام ندیده است.»(7)‌

 

تنها دقت به همین یک سوال اثبات می‌کند که این همه اعتراض با ظاهر دلسوزانه و تلاش برای حذف پوسترهای ضدآمریکایی، تنها و تنها با یک انگیزه انجام می‌شود و آن هم فشار بر همه مخالفان ایجاد ارتباط با آمریکاست. فشاری که حتی با ایجاد اختلا فداخلی و پراکندن تخم نفاق میان دولت و سایر ارکان نظام، باید ایجاد و اعمال شود!

 

برای اثبات این امر کافیست به سوال دیگر روزنامه بهار از پیرهادی و پاسخ جالب توجه وی توجه کنید: « در این پوسترها طرف ایرانی که روبه‌روی نماینده آمریکا نشسته، تداعی‌کننده چهره آقای ظریف، وزیر امور خارجه دولت روحانی است، این تصویر را که دیدید چنین برداشتی نداشتید؟

 

پیرهادی: من از این پوستر چنین برداشتی نداشتم و ندارم، به هیچ‌وجه بحث اشخاص یا دولت در میان نبوده است. لازم است از آقای ظریف که با وجود بیماری برای پیشبرد مذاکرات و در جهت تامین منافع ملی کشور به ژنو سفر کردند تشکر کنیم. نه این‌ که خدای نکرده بخواهیم ایشان یا تیم مذاکره‌ کننده را تضعیف کنیم. تاکید می‌کنم آنچه ارائه شده در راستای فرمایش‌های مقام معظم رهبری است که فرمودند من به دولت آمریکا بی‌اعتماد هستم.»(8)

 

شورای شهر و سیاست خارجی؟

به‌ نظر می‌رسد تعدادی از اعضای شورای شهر تهران که اثبات کرده‌اند خواهان اجرای تصمیمات تشکیلاتی جریان سیاسی خود در شورای شهر تهران هستند(مانند آنچه درماجرای الهه راستگو اتفاق افتاد)(9)، اولویت اولشان اجرای تصمیماتی است که ریشه درخواسته‌های مردم ندارد.

 

از ماجرای «کاپیتولاسیون» تا فریاد «مرگ بر آمریکا»

کشور ما در رابطه با آمریکا دوران مختلفی را تجربه کرده است. اشغال کشورمان در جنگ جهانی دوم، کودتای آمریکایی 28مرداد1332، موضوع کاپیتولاسیون، جریان تسخیر لانه جاسوسی، حمایت از صدام در دوران دفاع مقدس، حمله به هواپیمای مسافربری کشورمان، تحریم‌های مختلف و از همه مهمتر شعار «مرگ‌برآمریکا».

 

 

 

کافی است قدری به تاریخ معاصر رجوع کنیم تا ببینیم که خواسته‌ها ی مردمی، تعیین‌کننده تغییرات به‌وجود آمده در رابطه ایران و آمریکا طی سال‌های پس از انقلاب بوده و مردم خواهان برخورد با این کشور مدعی بزرگی بوده‌اند.

 

 

نگاهی به «جمعه‌های اعتراض به آمریکا»(10)، واکنش‌های مردمی به اخبار ضدونقیض درباره کوشش‌های مشکوک جهت ایجاد رابطه با آمریکا و موارد متعدد دیگر از این دست نشان می‌دهد که آگاهی‌بخشی مردم نسبت به حرکات مسأله‌دار در رابطه با عادی‌سازی ارتباط سیاسی با شیطان بزرگ و کوشش جهت حذف شعار «مرگ‌برآمریکا»، تنها به این دلیل مورد اعتراض قرار می‌گیرد که اهداف واغراض سیاسی یک گروه خاص تأمین شود، هرچند ممکن است در این میان عنوان شود که همراهی و کمک به دولت برای پیشبرد اهداف سیاسی هدف و منظور آنها است!!!

 

حرف آخر...

جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک کشور مستقل، همواره در برابر زورگویی‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل ایستادگی کرده است و همین امر سبب شده است تا اکنون جایگاه مهمی در رهبری افکار مستضعفان عالم داشته باشد.

 

 

 

روشنگری های سایت رهبری برای مذاکره

 

کوشش بیهوده برخی افراد برای نهادینه کردن سازش و سازشکاری با آمریکا، اگر چه ممکن است خوشایند مقامات این کشور و دوستان آنها باشد، اما بی‌شک باعث خواهد شد تا مردم مسلمان کشورمان در نزدیک‌تر شدن انتخابات پیش رو، دست رد به سینه این افراد بزند و دست آنها را از عرصه تصمیم‌گیری‌های مهم کوتاه کند.

 

یادآوری انتخابات شورای شهر دوم، مجلس هفتم و موارد مشابه، می‌تواند به کسانی که این روزها از هول حلیم رابطه با آمریکا، در شرف افتادن در دیگ اشتباهات تاریخی هستند، کمکی اساسی کرده و مانع از بروز خطاهای فاحش شود.

پی نوشت:

1)  مقام معظم رهبری فرمودند: برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت امریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم.

2) ورود جدی شورای شهر چهارم تهران به مسئله پارازیت‌ها

3) واکنش شورای‌شهر تهران به بیلبورد «صداقت آمریکایی»

4, 5, 6, 7, 8) مسئول بسیج شهرداری تهران: پوسترهای «صداقت آمریکایی» با تایید من در تهران نصب شد 

9) به دنبال اعتدال در ماجرای راستگو  

10)  راهپیمایی خودجوش مردمی در اعتراض به سخنان ضدایرانی اوباما برگزار شد




دختران ناخلف اشراقی ما شما را در حد پسر

نوح هم نمی دانیم و شآن این وبلاگ اجل از

مطلب نوشتن راجع به شماست، اما ساحت

مقدس شهدا خط قرمز ماست و تاسف برای

شما اینکه هیچ فضلی از امام بزرگوار ما کسب

نکردید.

امیدواریم به جهت آن همه ابراز ارادت به آن دو

خواننده فاسده عاقبت با ایشان محشور گردید.




 
پاسخ‌ امام به خاطره‌ بدون سند هاشمی/
 
«آرزو داریم شعار مرگ بر آمریکا از کعبه و کلیساهای جهان سرداده شود»

نقل قول‌های اخیر هاشمی از امام(ره) مبنی بر موافقت با حذف شعار مرگ بر آمریکا، واکنش‌های فراوانی را به همراه داشت ولی با نگاهی به سخنان امام خمینی (ره) می‌توان بهترین پاسخ را برای اظهارات هاشمی پیدا کرد.

خبرگزاری فارس: پاسخ‌ امام به خاطره‌ بدون سند هاشمی/ «آرزو داریم شعار مرگ بر آمریکا از کعبه و کلیساهای جهان سرداده شود»

اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی درباره حذف شعار مرگ بر آمریکا و نقل خاطره‌‌ای بدون سند مبنی بر موافقت امام(ره) با این موضوع طی روزهای گذشته حاشیه های فراوانی را ایجاد کرد.

خاطره‌هایی جنجالی از هاشمی

مساله از آنجا آغاز شد که در کتاب خاطرات هاشمی با نقل چند اظهارنظر از رهبر کبیر انقلاب این موضوع که امام(ره) موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بودند،‌ مطرح می شود.

بنابر این گزارش، با نگاهی به خاطرات هاشمی مشخص می شود که وی در بخش هایی از خاطرات خود موضوع حذف شعار مرگ بر آمریکا و  بررسی های صورت گرفته در این‌باره را مطرح و البته تصریح می‌کند که امام(ره) نیز با این تصمیم موافق ولی منتظر فرصت مناسب بودند.

هاشمی: امام موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بود/ یادم نیست دقیقا چه نوشتم!

پس از انتشار این اظهارنظر که با توجه به شرایط پیش روی کشور و ذوق زدگی برخی رسانه ها پس از مذاکره تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا،‌ واکنش های فراوانی را به همراه داشت، هاشمی در بخشی از صراحت نامه خود با یادآوری حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و با تاکید بر اینکه مطلب نقل شده از امام درباره حذف شعار مرگ بر آمریکا صحیح است، گفت: «تمام مطلب همان بود که نوشته بودم. الان هم دقیقاً یادم نیست که چه نوشتم. به هرحال موافق نبودیم که در مجامع عمومی مرگ کسی را شعار دهیم.

وی ادامه داد: مثلاً در اجتماعات ما «مرگ بر بنی صدر» شعار داغ مردم بود که در نماز جمعه خواهش کردم که نگویند. «مرگ بر بازرگان» بود که خواهش کردم نگویند. «مرگ بر شوروی» بود که گفتم الان با شوروی مشکل آنچنانی نداریم. درباره آمریکا هم گفته بودم. من ذاتاً با حرف‌های تند و فحاشی‌ها مخالفم و آن‏ها را مفید نمی‌دانم.»

البته هاشمی برای اینکه محکم بودن مطالب مطرح شده توسط خود در کتابش را اثبات کند به صورتی هدف دار در پاسخ به این سوال که شما آیا کتاب های شما هم ممیزی می شود یا خیر پاسخ می دهد: «به سه جا می‌دهیم؛ یکی به وزارت ارشاد می‌دهیم. البته آنها باید بگویند موافقیم یا مخالف که می‌گویند موافقیم و چیز دیگری نمی‌گویند و دخالت نمی‌کنند. یکی هم به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) می‌دهیم تا اشاراتی یا بیاناتی که از امام آمده با مستندات تطبیق داده شود. یک نسخه را هم قبل از چاپ به رهبری می‌دهم. هدفم این است که به دلیل آنکه ایشان در همه کارها با من شریک بودند تا اگر در موردی اشتباه کردم یا توضیحات اضافی لازم است به من بگویند.»

موضع گیری دفتر نشر آثار امام/ «موضوع حذف شعار مطرح نبود»

بالاخره و پس از چند روز کش مکش بر سر این خاطره بالاخره موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در این مورد موضع گیری کرد.

حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام با اشاره به حواشی چند روز گذشته درباره اظهارنظرهای هاشمی و خاطره نقل شده از وی، گفت: خاطره‌ای که آقای هاشمی رفسنجانی در موضوع حذف شعار نسبت به امام ذکر کرده است، مربوط به موافقت و دستور امام بر قطع این شعار از رسانه‌های دولتی است. مطلبی که در سال 62 روی میز بررسی و تصمیم‌گیری مسئولین نظام و رهبری انقلاب قرار داشت همین بود نه بحث بر سر دستور و یا توصیه به مردم برای حذف این شعار.

 

بنابر این گزارش، البته هاشمی رفسنجانی در 4 فروردین 1366 در نامه ای به امام(ره) خواستار تصمیم‌گیری درباره رابطه با آمریکا شده بودند.

این نامه که ظاهرا در 4 صفحه بوده و در موسسه حفظ و نشر آثار اما(ره)م موجود است، اما پاسخی از سوی ایشان را به همراه نداشته است.

 

ولی امام خمینی(ره) در موضع گیری های بعدی در قالب سخنرانی و پیام های مختلف پاسخ های شفافی را به درخواست هاشمی برای تعیین تکلیف رابطه با آمریکا و همچنین مساله حذف شعار مرگ بر آمریکا را می دهند.

امام در پاسخ به هاشمی چه می گوید؟

آرزو داریم شعار مرگ بر آمریکا از کعبه و کلیساهای جهان سرداده شود

اما در این میان شاید روشن ترین موضع درباره شعار «مرگ بر آمریکا» از سوی شخص امام گرفته شده باشد؛ اظهارنظر هایی که در سال های پایانی عمر با برکت ایشان نقل شده مشخص می کند رهبر کبیر انقلاب اسلامی چه نظری درباره آمریکا و شعار علیه آن داشته اند.

بنابر این گزارش، مطالب آورده شده در این گزارش به نقل از امام دقیقا مطالب منتشر شده در صحیفه امام بوده و به اظهارنظر امام درباره آمریکا در آخرین سال های عمر ایشان اختصاص دارد که نشان می دهد نظر امام تا آخرین لحظه درباره شعار مرگ بر آمریکا چه بوده است.

امام خمینی در پیامی به مناسبت سالگرد کشتار خونین مکه و قبول قطعنامه در 29 تیر 1367 با اشاره به ادعاهای آل سعود برای توجیه کشتار حج گذاران، می فرماید: دست‏نشاندگان امریکا آتش زدن پرچم امریکا را به حساب آتش زدن حرم، و شعار مرگ بر شوروی و امریکا و اسرائیل را به حساب دشمنی با خدا و قرآن و پیامبر گذاشته‏اند؛ و نیز مسئولین و نظامیان ما را با لباس اِحرام به عنوان رهبران توطئه معرفی کرده‏اند!

ایشان در اظهارنظری که نشان از برنامه استراتژیک جمهوری اسلامی برای برداشتن نشان دادن چهره ننگین آمریکا است،‌ تصریح می کنند: از خدا می‏خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبۀ مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ امریکا و شوروی را به صدا درآوریم.

امام خمینی شعار مرگ بر آمریکا را مایه امید مردم فلسطین برای حرکت به سمت آزادی قدس دانسته و می فرمایند: این همان فریاد ملت ماست که در ایران شاه را و در بیت‏المقدس غاصبین را به نومیدی کشاند و این تحقق همان شعار برائت است که ملت فلسطین در تظاهرات حج دوشادوش خواهران و برادران ایرانی خود فریاد رسای آزادی قدس را سر داد و «مرگ بر امریکا، شوروی و اسرائیل» گفت؛ و بر همان بستر شهادتی که خون عزیزان ما بر آن ریخته شد او نیز با نثار خون و به رسم شهادت آرمید.

ما شعار مرگ بر آمریکا را در عمل ثابت کرده‌ایم

امام خمینی در پیامی که به منشور روحانیت مشهور است، در 13 اسفند سال 1367 می فرمایند: ما شعار سرنگونی رژیم شاه را در عمل نظاره کرده‏ایم، ما شعار آزادی و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده‏ایم، ما شعار «مرگ بر امریکا» را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانۀ فساد و جاسوسی امریکا تماشا کرده‏ایم، ما همۀ شعارهایمان را با عمل محک زده‏ایم.

ایشان در ادامه تصریح می کنند: انقلاب به هیچ گروهی بدهکاری ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهای فراوان خود را به گروهها و لیبرالها می‏خوریم، آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرفتن همۀ کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همۀ اصول، که چرا مرگ بر امریکا گفتید!

رهبر انقلاب همچنین با موضع گیری جدی درباره رابطه ذلیلانه با آمریکا فرمودند: تا من هستم دست ایادی امریکا و شوروی را در تمام زمینه‏ها کوتاه می‏کنم و اطمینان کامل دارم که تمامی مردم در اصول همچون گذشته پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی خود هستند

آمریکا لحظه ای از دشمنی با اسلام دست بر نمی دارد

رهبر فقید انقلاب اسلامی همچنین در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس بسیج در دوم آذرماه 1367 به کینه عمیق آمریکا و شوروی نسبت به انقلاب اشاره کرده و می فرمایند: چه در جنگ و چه در صلح بزرگترین ساده‏اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروی از ما و اسلام عزیز دست برداشته‏اند؛ لحظه‏ای نباید از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریکا و شوروی کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی ـ صلی‏اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ موج می‏زند.

امام خمینی در پیام دیگری که به منشور برادری مشهور شد در 10 دیماه 1367 درباره لزوم هوشیاری جریان های سیاسی کشور دربرابر آمریکا با تاکید بر اینکه موضع گیری ها باید علیه آمریکا باشد،‌ می فرمایند: موضعگیری ها باید به گونه‏ای باشد که در عین حفظ اصول اسلام برای همیشۀ تاریخ، حافظ خشم و کینۀ انقلابی خود و مردم علیه سرمایه‏داری غرب و در رأس آن امریکای جهانخوار و کمونیسم و سوسیالیزم بین‏الملل و در رأس آن شوروی متجاوز باشند.

ایشان ادامه می دهند: دو جریان با کمال دوستی مراقب امریکای جهانخوار و شوروی خائن به امت اسلامی باشند؛ هر دو جریان از حیله‏گری های این دو دیو استعمارگر غافل نشوند و بدانند که امریکا و شوروی به خون اسلام و استقلالشان تشنه‏اند.

نظر امام درباره خاطره های بی سند!

آما روشن ترین موضع گیری رهبر فقید انقلاب در وصیت نامه ایشان مطرح می شود که ایشان تند ترین مواضع را درباره آمریکا می گیرند.

امام خمینی در بخش ابتدایی وصیت نامه خود می فرمایند: ملت ما بلکه ملتهای اسلامی و مستضعفان جهان مفتخرند به اینکه دشمنان آنان که دشمنان خدای بزرگ و قرآن کریم و اسلام عزیزند، درندگانی هستند که از هیچ جنایت و خیانتی برای مقاصد شوم جنایتکارانه خود دست نمی‌کشند و برای رسیدن به‌ ریاست و مطامع پست خود دوست و دشمن را نمی‌شناسند. و در رأس آنان امریکا این تروریست بالذات دولتی است که سرتاسر جهان را به آتش کشیده و هم پیمان او صهیونیست جهانی است که برای رسیدن به مطامع خود جنایاتی مرتکب می‌شود که قلمها از نوشتن و زبانها از گفتن آن شرم دارند.

ایشان با اشاره به جنایات امریکا و همپیمانان آن علیه مسلمین جهان به ویژه جنایت آل سعود در حج سال 66 تصریح می کنند: در این عصر که عصر مظلومیت جهان اسلام به دست امریکا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن ‌جمله آل‌سعود، این خائنین به ‌حرم بزرگ الهی _ لعنه الله و ملائکته و رسله علیهم ـ است به طور کوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود.

تاکید امام در وصیت نامه خود (به عنوان آخرین یادگار ایشان برای ملت ایران)  بر لزوم لعن و نفرین آمریکا و یاران منطقه ای و جهانی،‌ نشان از موضع شفاف وی درباره آمریکای جهان خوار است.

البته رهبر انقلاب با هوشیاری تمام در وصیت نامه خود با هوشیاری چند قید را اضافه کرده اند که مهمترین آن درباره اظهارنظرهایی است که پس از فوت امام به نقل از ایشان منتشر می شود.

ایشان در یکی از قید های وصیت نامه خود تصریح می کنند: اکنون که من حاضرم، بعض نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود؛ لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.

بنابر این گزارش؛ مواضع شفاف امام درباره امریکا آنهم در آخرین سال های عمر ایشان نشان می دهد که رهبر فقید انقلاب هیچگاه موضع خود را دربرابر دشمنی های آمریکا تغییر نداده و موضع صریح ایشان درباره شعار مرگ بر آمریکا، تحت تاثیر نقل قول ها و خاطره های بدون سند قرار نمی گیرد.

خاطره نقل شده از هاشمی حتی اگر ( به گفته قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام) مبنی بر موافقت امام بر حذف مرگ بر امریکا و شوروی از رسانه ملی هم باشد با اظهارات صریح امام آنهم در پیام های رسمی که از رادیو تلویزیون پخش شده است، در تناقض و تضاد جدی قرار دارد.

حال باید به این سوال جدی پاسخ داده شود که چرا دقیقا در شرایط کنونی کشور که برخی با ذوق زدگی رابطه مستقیم با آمریکا را بدون رعایت پیش شرط های ایران از سوی این کشور  مطرح می کنند،‌ باید خاطره های اینگونه از امام آنهم بدون سند دقیق منتشر شود؟




نظر شهدا در خصوص اظهارات اخیر هاشمی

 

امام خمینی:

مروری بر وصیتنامه شهدا

نظر شهدا در خصوص اظهارات اخیر هاشمی+سند

امام خمینی: "این وصیت نامه هایی که این عزیزان می نویسند مطالعه کنید،پنجاه سال عبادت کردید، خدا قبول کند ،یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها رو بگیرید و مطالعه کنید و فکر کنید"
 • به گزارش فرهنگ نیوز: با گذشت زمان شاید فراموش کنیم علت بودنمان و چرایی جهادمان را. باید مراقب بود شهدایی که به نفس آنها زنده ایم و با قطرات خونشان عزت امروز را به دست آورده ایم در قعر زمان در دلهایمان فراموش نشوند. امام خمینی که جایگاه فقاهت و عرفانش بر هیچ آزادمردی پوشیده نیست در عظمت شهدا و جایگاه وصیتنامه ایشان اینگونه فرمودند:

  "این وصیت نامه هایی که این عزیزان می نویسند مطالعه کنید،پنجاه سال عبادت کردید، خدا قبول کند. یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها رو بگیرید و مطالعه کنید و فکر کنید"

  روشنفکرانی که با ارائه تئوری های نوین سعی در خودنمایی و نمایش جدیدی از دین و انقلاب دارند را به خواندن فقراتی از وصیتنامه شهدا توصیه می کنیم. کلاس درس استکبار ستیزی را باید در اینجا جستجو کرد.

  فرازی از وصیتنامه شهید همت

  ای کاش ملتهای تحت فشار مثلث زور و زر و تزویر به خود می آمدند و آنها نیز پوزه استکبار را بر خاک می مالیدند. مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندین سال طول می کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بیرون ببرد ولی روشنفکران ما به این انقلاب بسیار لطمه زدند زیرا نه آن را می شناختند و نه باریش زحمت و رنجی متحمل شده اند از هر طرف به این نو نهال آزاده ضربه زدند ولی خداوند، مقتدر است اگر هدایت نشدند مسلما مجازات خواهند شد.

  فرازی از وصیتنامه شهید حسن باقری

  ... ما با هیچ دولت و کشوری شوخی نداریم و با تمام مستکبرین جهان سرجنگ داریم و در رابطه با این هدف ، جنگ با صدام یزید فقط مقدمه است ... 

  فرازی از وصیتنامه شهید شیرودی

  ...از شما مردم می خواهم که مواظب باشید ،مواظب شایعات باشید ،سپاه را بشناسید ،،ارتش را بشناسید و ببینید سپاهی که از قلب این ملت بر خاسته و ارتشی که این همه «حر» تحویل جامعه قهرمان پرور ایران داده تا به حال چه حماسه هایی آفریده اند ...ارتشی که پشتیبانش ملت باشد حتما پیروز است ،مخصوصا وقتی که این ارتش مکتبی باشد و ما امیدواریم که تمامی پرسنل ارتش ما روزی مکتبی باشند و ما امیدواریم که تمامی پرسنل ارتش ما روزی مکتبی بشوند و آن روز ،روزی است که آمریکا باید بر خودش بلرزد ،چون یک ارتش مکتبی می خواهد دنیا را به زانو در آورد.

  فرازی از وصیتنامه شهید محسن وزوایی

  باید با هم براى خدا تا آنجا که در توان داریم کوشش کنیم. امروز تمام مزدوران و طاغوتیان به مقابله با انقلاب عزیز اسلامى پرداخته اند در راس آن به تعبیر امام، شیطان بزرگ آمریکا و به دنبال او تمامى وابستگان دیگرش. پس از خدا غافل نشوید که پشیمانى سودى ندارد و ما باید به تعبیر امام تکلیف را عمل کنیم. اگر توانستیم پیروز مى شویم و اگر کشته هم بشویم شهید هستیم و این نیز خود پیروزى است.

   
  فرازی از وصیتنامه شهید محمود دایه علی
   
  ای مردم مسلمان و مستضعف ایران این انقلاب را به رهبری امام امت ادامه دهید ما ملت ایران خیلی خون داده ایم که این انقلاب به پیروزی برسد نکند که از رهنمودهای امام سرپیچی کنید و امام را تنها بگذارید او نایب امام زمان (عج) است. نگذارید خون این شهیدان پایمال شود ما هرچه خون بدهیم انقلابمان پایدارتر می شود، این آمریکائی خائن با کمک منافقین دارند شاخ و برگ این نهال انقلاب را می ریزند ما باید نگذاریم که این ابرقدرتها، واسطه های داخلی آنها به این انقلاب ضرور زیان برسانند. اگرچه همه را بکشند ما باید تا آخرین قطره ی خونمان را به پای این نهال انقلاب بریزیم و آن را آبیاری کرده و رشدش بدهیم.

   

  فرازی از وصیتنامه شهید حسین حدادی

  پیام من به دولت این است که امام و شخصیت های مملکتی را از هر نقطه حفظ کنند تا ریشه آمریکا کنده شود . تمام ملت باید گوش به فرمان امام باشد زیرا که نائب امام زمان است.

  فرازی از وصیتنامه شهید ناصر جام شهریاری

  ای آمریکای خونخوار که خون همه محرومان در سراسر گیتی به دست تو و یا جیره خوارانت می ریزد، به یاری حق و همت امت اسلامی دیگر عمرت به پایان رسیده است و تو را در جهان که رسوایی رسواتر خواهیم کرد.تو که هر روز در جنوب لبنان و السالوادور خونها می ریزی و سازمان حقوق بشرت در خواب خرگوشی فرو رفته است. 

  فرازی از وصیت نامه شهید احمد گلزاری 

  "... و شماها بگویید به این جنایتکاران آمریکایی، به این اسراییل غاصب و آدم کش و به این روسیه ی حیله گر و به انگلیس مکار که ماها رفتیم و داریم می رویم تا سیل خون راه بیندازیم تا شماها را در آن غرق کنیم." 

   
   
  فرازی از وصیت نامه شهید رضا همدانی 
  وای منافقین بی شرم که بیشتر از همه جنایتکاران به این انقلاب اسلامی ضربه زدید و خود هیچ نتیجه ای نگرفتید و نمی دانید چه کسی رهبری شما را دارد و چه هدفی دارید، هرکسی رسیده است دستوری داده و شما اجرا کرده اید و جنایتی که از هیچ خائنی سر نزده و در تاریخ شما انجام داده اید فقط به خاطر اینکه نوکری خود را به اربابتان آمریکا و شوروی تمام کنید. دیگر بس است، راهتان را عوض کنید و اگر انقلابی هستید، اگر منطقی دارید، اگر برای خلق دست به جنایت می زنید راه دیگری را انتخاب کنید مردم تا به حال هرچه از شما دیده اند دزدی، جنایت و خیانت بوده و پیش خود فکر می کنندحالا که شما قدرتی ندارید و کاری از شما ساخته نیست این قدر ظلم در حقشان می شود پس وای به روزی که شما صاحب قدرتی شوید می خواهید با این ملت رنج کشیده چه کار کنید



مادر شهیدان شاه‌آبادی در گفت‌وگو با فارس:
 
اگر هاشمی پدر یک شهید بود، نمی‌گفت مرگ بر آمریکا را حذف کنیم
 

زهرا همایونی با بیان اینکه تا نفس داریم شعار مرگ بر آمریکا سر خواهیم داد، گفت: اگر آقای رفسنجانی یک شهید در دفاع مقدس می‌داد و آمریکایی‌ها قاتل فرزندش می‌شدند، نمی‌گفت مرگ بر آمریکا را حذف کنیم.

 
 

زهرا همایونی مادر شهیدان شاه آبادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با بیان اینکه توهین نعیمه اشراقی به حضرت امام(ره) غیرقابل قبول است، گفت: اندیشه امام خمینی(ره) با توهین از بین رفتنی نیست چون خدای خمینی زنده است.

وی با بیان اینکه توهین به خانواده شهدا، توهین به ارزش های انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: هتاکان به امام(ره) و تحریف‌کنندگان بیانات آن حضرت بدانند که خانواده شهدا نه حرف امام(ره) خود را بد تحویل می‌گیرند و نه بد تحویل می‌دهند.

مادر شهیدان شاه‌آبادی با بیان اینکه برخی می‌خواهند باورهای غلط خود را به نقل از حضرت امام(ره) به خورد مردم بدهند، افزود: برخی می‌خواهند با تبلیغات غلط و دروغین امام(ره) و خانواده شهدا را تخریب کنند و همانگونه می‌گفتند مگر علی(ع) نماز می‌خواند، بگویند مگر امام(ره) موافق شعار مرگ بر آمریکا بود.

شهید شاه‌آبادی یکی از فرزندان شهید خانوم همایونی

مادر شهیدان شاه آبادی با بیان اینکه نوه امام بودن دلیل صحت نقل قول از حضرت امام نمی‌شود، گفت: مگر حضرت نوح پیامبر خدا نبود؟ آیا فرزندنش در مسیر انبیای الهی بود؟

مادر شهیدان شاه آبادی با بیان اینکه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) نباید در مقابل تحریف بیانات امام سکوت کند، گفت: با کسانی که حرف امام را تحریف می‌کنند طوری باید برخورد شود که آنها ارشاد شوند.

وی با اشاره به نقل قول هاشمی از حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه امام(ره) موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بود، گفت: آقای هاشمی اگر فقط پدر یک شهید بود، نمی‌گفت شعار مرگ بر آمریکا باید حذف شود. ما تا تنفس داریم مرگ بر آمریکا خواهیم گفت چون این شعار شهدا و امام شهدا بوده است.

همایونی با بیان اینکه آمریکایی‌ها را قاتل فررزندان خود می‌داند، افزود: آمریکا خائن کل عالم است. خب برای هاشمی رفسنجانی چه فرق می‌کند که مرگ بر آمریکا بگوییم یا نه.




حافظه عالیجناب؛

جناب آقای هاشمی سلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چندی قبل حرف هایی از امام به خاطر مبارکتان رسیده بود در باره شعار مرگ بر آمریکا. حرف هایی که گویا نگه داشته بودید برای روز مبادا. البته گویا امام این حرف ها را در گوشی به شخص شما گفته و این در گوشی گفتن های امام به شما هم حکایتی طولانی دارد. و لی نمیدانم چرا همه را یک باره رو نمیکنید و خلاص…شاید برای آینده بچه های شما امام هم چیزی گفته باشد، مثلا یادتان نمی آید امام گفته باشد به مهدی هاشمی بگویید سال ۸۸ بعد از همکاری با بیگانگان برای براندازی نظام فقط و فقط وفقط جهت ادامه تحصیل به لندن برود یا احیانا امام نگفته بودند به فائزه هاشمی بگویید سال هشتاد و هشت دست در دست امریکا و انگلیس سعی کند نظام را ساقط کند. یا اصلا یادتان نمی آید امام گقته باشد همسر مکرمتان  باید مردم را برای تظاهرات علیه نظام به خیابان ها دعوت کند؟اصلا بیشتر فکر کنید شاید امام گفته باشد هاشمی و خانواده اش جزء السابقون السابقون اند؟یا مثلا روز قیامت ملاک سنجش اعمال هاشمی و خانواده اش هستند؟

جناب  هاشمی قربان آن حافظه تاریخیتان! یادتان می آید امام در وصیت نامه اش برای ما و شما نوشت: اگر این جمهوری اسلامی شکست بخورد به جای آن یک رژیم اسلامی دلخواه بقیة الله ـ روحی فداه‌ ـ یا مطیع امر شما آقایان تحقق نخواهد پیدا کرد، بلکه یک رژیم دلخواه یکی از دو قطب قدرت به حکومت می‌رسد و محرومان جهان، که به اسلام و حکومت اسلامی رو[ی] آورده و دل باخته‌اند، مأیوس می‌شوند و اسلام برای همیشه منزوی خواهد شد؛ و شماها روزی از کردار خود پشیمان می‌شوید که کار گذشته و دیگر پشیمانی سودی ندارد.

حتما قضایای ۸۸ و نقش فرزندانتان و مواضع خود را هم به یاد دارید…

آقای هاشمی اجساد حجاج ایرانی را به یاد دارید؟به یاد دارید اماممان فرمود: دیگر امریکا و آل سعود، بر خلاف راه و رسم آزادگی، از زنان و مردان، از مادران و پدران شهید، از جانبازان بی‏پناه ما کشته‏ها گرفتند؛ و در آخرین لحظات نیز با ناجوانمردی و قساوت بر پیکر نیمه‏جان سالخوردگان و بر دهان تشنه و خشکیدهٔ مظلومان ما تازیانه زدند و انتقام خود را از آنان گرفتند.

بادتان می آید اماممان گفت: پیامبر اسلام نیازی به مساجد اشرافی و مناره‏های تزئیناتی ندارد. پیامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پیروان خود بوده است که متأسفانه با سیاستهای غلط حاکمان دست نشانده به خاک مذلت نشسته‏اند. مگر مسلمانان جهان فاجعهٔ قتل عام صدها عالم و هزاران زن و مرد فرقه‏های مسلمین را در طول حیات ننگین آل سعود و نیز جنایت قتل‏عام زائران خانهٔ خدا را فراموش می‏کنند؟ مگر مسلمانان نمی‏بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانونهای فتنه و جاسوسی مبدل شده‏اند، که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاّهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بیشعور حوزه‏های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه‏داران بر مظلومین و پابرهنه‏ها، و در یک کلمه «اسلام امریکایی» را ترویج می‏کنند؛ و از طرف دیگر، سر بر آستان سرورخویش، امریکای جهانخوار، می‏گذارند.

جناب هاشمی فدای دغدغه امام داشتنتان! یادتان می آید حضرت امام خمینی فرمود: حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر امریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می‏داند گفت تأسی به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند امریکایی فعل رسول اللّه‏ ـ صلی‏اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ و امر خداوند را تخطئه می‏کنید.

نه یادم نبود این امام ماست که بی واهمه به امریکا تشر میزند و آل سعود را خائن به اسلام معرفی میکند…نمیدانم شما از امامتان چه در ذهن دارید…آقای هاشمی! آن امامی که ساخته اید را برای خودتان در گوشه ذهنتان نگه دارید و بگذارید ما امام را از حرف های خودش بشناسیم نه از حرف های در گوشی اش با شما…بگذارید ما امام را آنگونه که هست بشناسیم و نه آنگونه که مطابق سلیقه شماست…

 

پایگاه خبری صبح رزن:علیرضا بهشتی خواه

 




آقای هاشمی، مسلمانی تنها به صلح نیست

آیا آقای هاشمی تنها از تاریخ اسلام، صلح امام حسن(ع) و نرمش پیامبر(ص) با برخی مخالفان اسلام را در شرایط و مقاطع خاص و با اهداف و انگیزه های مشخص را خوانده است یا اینکه از ده ها جنگ و غزه صدر اسلام هم نیمه اطلاعاتی دارد؟!

به گزارش سرویس سیاسی بی باک، هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با فصلنامه مطالعات بین المللی گفت: سبکی که الان داریم که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم، قابل تداوم نیست. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم، چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟ معنای مذاکره هم این نیست که تسلیم آنها شویم. مذاکره می‌کنیم اگر مواضع ما را پذیرفتند و یا ما مواضع آنها را پذیرفتیم، تمام است.

 

هاشمی رفسنجانی همچنین گفت: اسلام دستور نداده است که با کسانی که مخالف عقیده ما هستند، قطع رابطه شود یا صحبت نکنیم. مگر پیامبر(ص) مأمور نشد که به همه اهل کتابی که اطرافش بودند، دستور دهد تعالوا الی کَلِمَهٍ سَواءٍ بَیْنَنَا و بَیْنَکُم (آیه 64 آل‌عمران)، یعنی مشترکات را بگیریم، بقیه اختلافات سر جای خودش باشد.


اینکه عده ای با چنین تفکراتی جام زهر را به حضرت امام(ره) نوشاندند و بعدها در برهه های مختلف با زیر سئوال بردن مقاومت و پایداری، خط و مشی سازشکارانه خود را به نمایش گذاشتند و به پاس این نوع خدماتشان به دشمنان نظام و انقلاب، همواره با سیلی مردم روبرو شده اند، آیا در ادامه راه موفق به تحمیل افکار و اندیشه های خود به ملت شریف ایران هستند، مساله مهمی است که باید در جای خود بحث و بررسی شود اما نکته حائز اهمیت در اینجا اینکه؛ آیا واقعا امثال آقای هاشمی رفسنجانی تفاوت چین با آمریکا را در شرایط فعلی نمی داند و آیا آقای هاشمی تنها از تاریخ اسلام، صلح امام حسن(ع) و نرمش پیامبر(ص) با برخی مخالفان اسلام را در شرایط و مقاطع خاص و با اهداف و انگیزه های مشخص را خوانده است یا اینکه از ده ها جنگ و غزه صدر اسلام هم نیمه اطلاعاتی دارد؟!


 سالهای سال است که آمریکا مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران را نمی پذیرد و بجای گفتگو بر اساس احترام متقابل، مداوم قطعنامه علیه کشورمان صادر می کند، حالا چرا ما باید مواضع زورگویانه آنها را بپذیرم، آیا واقعا عده ای مواضع خصمانه و سیاسیت زور گویانه آمریکا را نمی بینند؟!


عامل اصلی تجاوز عراق به ایران و پشتیبانی از رژیم منحوس بعث عراق که با شهادت بهترین جوانان این کشور و آسیب های غیرقابل جبرانی همراه بود، آیا باید همچنان تک روی کند و ما از سیاست کرنش حرف بزنیم؟!

 

تحریمهایی که از سال 58 تا کنون علیه کشورمان وضع شده است، بلوکه شدن اموال ملت ایران در بانکهای خارجی و کلی فجایع ریز و درشت دیگر، آیا کار چین است یا آمریکا!


تفاوت آمریکا با چین در این است که چین، منافقین و دشمنان ایران را مجهز به سلاح و ادوات جنگی و تامین منابع برای ترور دانشمندان هسته ای نمی کند. تفاوت آمریکا با چین این است که امام خمینی (ره)فرمود؛ آمریکا شیطان بزرگ است.


  باید یادآور شد که آمریکا نه تنها مخالف عقیده ما است بلکه با وجود مشکلات اقتصادی داخلی، سالانه بودجه های کلانی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران صرف می کند و همواره حامی منافقین بوده است. حضرت امیر از زبان پیامبر اکرم(ص) متذکر می شوند؛ "من از کفار و مشرکین بر امتم بیمناک نیستم، آن که من از او بر شما بیمناک هستم، منافق است."


آمریکا با تحریم های اعمالی، سختی ها و دشواری های زیادی برای نظام جمهوری اسلامی به وجود آورده است و هرجا که صدای کشتار مسلمانان به گوش می رسد، ردی پای آمریکا هم دیده می شود، چگونه می توان این اتفاقات را تنها مخالفت عقیده دانست و آمریکا  را مصداق آیه 64 سوره آل عمران فرض کرد.


آمریکا تنها زمانی با ما راه خواهد آمد که برخی از منافع بزرگ او تامین شود و مهمترین آن امنیت رژیم غاصب اسرائیل و تبعیت همه جانبه ایران از آمریکا است. یعنی مثل شاه یا مثل اردوغان که در ظاهر به اسرائیل ناسزا می گوید اما روابط تجاری بی نظیری با اسرائیل دارند از همین رو مقام معظم رهبری صریحا فرمودند؛ امام در مورد آمریکا تقیه نکرد و تا آخر ایستاد.

 

این آیه خطاب به پیامبر(ص) می فرماید: ولن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم. ای پیامبر یهودیان و مسیحیان از تو راضی نخواهند شد و با تو راه نخواهند آمد مگر آنکه از آئیین آنها پیروی کنی.