"دارنده رتبه اول علوم انسانی از رازهای موفقیتش می گوید

در کلاس های کنکور شرکت نکردم..."

اشاره :
پس از چند روز پیگیری توانستیم با فاطمه فتاحی، نفر اول علوم انسانی کنکور 1391 ارتباط برقرار کرده و از ایشان برای مصاحبه دعوت کنیم. صبح یک روز تابستانی ماه مبارک رمضان، فاطمه فتاحی به همراه پدر به موسسه کیهان آمدند و در فضایی صمیمی در یک گفت وگوی دانشجویی شرکت کردند. در پایان مصاحبه خانم فتاحی و پدرش ملاقاتی با حسین شریعتمداری سرپرست و نماینده مقام معظم رهبری در مؤسسه کیهان انجام دادند. متن زیر حاصل گفت وگوی ما با او و پدرش است.

عامل اصلی موفقیت شما چه بود؟
در موفقیت من یک عامل محور اصلی نبود و مجموعه ای از عوامل دست به دست هم دادند تا توانستم این موفقیت را به دست بیاورم. توکل به خدا، ایمان، حمایت خانواده، تلاش فردی هم در این بین بسیار مهم است. ضمن اینکه کادر مدرسه از من حمایت ویژه می کردند، اما آن چیزی که از همان ابتدا هدف اصلی من بود، این بود که بتوانم بهترین رتبه را کسب کنم که به عنوان یک فرد متدین رتبه یک را تقدیم رهبر عزیز بکنم. این عمیق ترین نیت درونی من بود. به همین خاطر هم هیچ وقت انگیزه ام را از دست ندادم و خسته نشدم. هر موقع احساس کردم خللی در کارم ایجاد می شود، به خود می گفتم به خاطر هدفم باید تلاش کنم. در مدرسه هم به خاطر این انگیزه، از من حمایت های زیادی می کردند و خیلی به من کمک کردند.
ایالات متحده آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای غربی مایلند که همه کشورهای اسلامی به نمونه ای مانند ترکیه تبدیل شوند. تصاویر موجود در این مطلب، گویای واقعیت این نوع از اسلام است.

به گزارش شیعه آنلاین، "اسلام آمریکایی" اصطلاحی است که توسط امام خمینی (ره) برای توصیف نوعی "اسلام جعلی" استفاده می‌شد. این اصطلاح، بعدها کاربرد گسترده‌تری پیدا کرد و حتی در منازعات سیاسی مورد استفاده قرار گرفت.

پیشینه این واژه سیاسی به دوران اول انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، یعنی هنگامی که امام خمینی در صحبت‌هایش از اسلام و نظام حاکم بر شیخ‌ نشینان عرب در خلیج فارس و عربستان سعودی با عبارت منادیان "اسلام آمریکایی" اشاره کرد باز می‌گردد.

اما اکنون کشور ترکیه و دولت به اصطلاح اسلامگرای آن حتی از حاکمان عرب نیز پیشی گرفته و به نمایندگان اصلی "اسلام آمریکایی" که می توان آن را "اسلام لیبرال" نامید، تبدیل شده اند.

(تصاویر در ادامه)