مردم مسلمان میانمار بدست بوداییان افراطی و به فرمان «دالایی لاما» به طرز وحشیانه‌ای کشته می شوند.
به گزارش مشرق، آنچه در میانمار به عنوان یک نسل کشی در حال وقوع است و از سوی رسانه های غربی در یک بایکوت خبری به سر می برد را باید در رابطه با دالایی لاما؛ رهبر بوداییان و همکار سازمان جاسوسی آمریکا بررسی کنیم.

تبت، سرزمین مقدس بودائیان و مرتفع ترین منطقه مسکونی جهان است، که از آن با نام "بام جهان" نیز یاد می شود، در جمهوری خلق چین و در مرز هند واقع شده است. پایتخت سنتی تبت، شهر لهاسا است که اکنون مرکز استان تبت چین است. اداره امور این سرزمین، که معمولا تحت حمایت چین بوده، از قرن هفدهم به بعد بر عهده رهبر مذهبی بوداییان تبتی بود که عنوان «دالایی لاما» را دارد.
 انفجاری که عصر تسلیحات هسته‌ای را رقم زد

 آمریکا با ۱۰۵۴ آزمایش هسته‌ای رکورددار انجام آزمایش‌های هسته‌ای در دنیاست و با آزمایشی که در سال ۱۹۴۵ انجام داد اولین انفجار هسته‌ای دنیا و آغاز عصر تسلیحات هسته‌ای را رقم زد.

خبرگزاری فارس: انفجاری که عصر تسلیحات هسته‌ای را رقم زد+ تصاویر

به گزارش فارس آمریکا بین سالهای 1945 تا 1992 حدود 1054 آزمایش هسته‌ای انجام داد. بیشتر این آزمایش‌ها در سایت هسته‌ای «نوادا» و در جزایر «مارشال» انجام شدند.

10 آزمایش دیگر در محل‌های مختلفی در آمریکا اعم از آلاسکا، کلورادو، می‌سی‌سی‌پی و نیومکزیکو انجام شدند.

 
  خبرگزاری فارس: در زمانی که دشمنی‌های غرب با جمهوری‌ اسلامی ایران به اوج خود رسیده، هالیوود نیز بیکار ننشسته و هم‌اکنون به طور همزمان در حال ساخت چند پروژه ضد ایرانی است.

خبرگزاری فارس: فیلم‌های ضد ایرانی جدید هالیوود را بشناسید + عکس

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در حالی که در گذشته دشمنان با توپ و تانک به مبارزه با هم می‌رفتند، امروزه در عصر ارتباطات، رسانه بالاخص سینما و تلویزیون به ابزاری نرم برای رسیدن به اهداف دشمن‌ستیزانه تبدیل شده است.

کشور آمریکا نیز به عنوان کشوری که پیشرفته‌ترین ابزار‌های ساخت فیلم را در اختیار دارد، برای رسیدن به اهداف جنگ‌طلبانه خود، تاکنون کمک‌های بسیاری از این تکنولوژی‌ها گرفته؛ آنچنان‌که اخیرا حداقل سه پروژه سینمایی و تلویزیونی علیه جمهوری اسلامی ایران در آمریکا در دست ساخت است.

 

* فیلم سینمایی «آرگو» (سفینه) با موضوع تسخیر لانه جاسوسی

 

فیلم «آرگو» به کارگردانی «بن‌افلک» محصول کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر» است که فیلم ضد ایرانی «300» را در کارنامه کاری خود دارد.

 
حکایت آن مرد را شنیده ای که

نزد روان پزشکی رفت و از غم بزرگی که در دل داشت

گفت.

روان پزشک به او گفت :

به میدان شهر برو ،

آنجا دلقکی هست ،

آنقدر تورا میخنداند تا غمت از یادت برود .

مرد با چشمی اشکبار،

لبخند تلخی زد و گفت:

من همان دلقکم .

...........

نویسنده ناشناس
خبرگزاری فارس: به طور کلی کشورهای اروپایی در مورد نحوه و شیوه مقابله با چالش حضور مسلمانان در این کشورها دچار سردرگمی و در دستیابی به یک سیاست مفید و کارآمد عاجز و ناتوان شده اند.

خبرگزاری فارس: مسلمانان اروپایی و ترویج سیاست اسلام اروپایی

کشورهای اروپایی رهیافت های متفاوتی را در برخورد با اقلیت های مسلمان اتخاذ کرده اند که از اقدامات در جهت یکسان سازی تا سیاست مبتنی بر بی اعتنایی و نادیده گرفتن مسلمانان در نوسان بوده  است.اما صرف نظر از الگوهای خاص هر کشور، یک وضعیت کلی و عمومی در سطوح افکار عمومی، آکادمیک و سیاسی در اتحادیه اروپا در خصوص مسلمانان حاکم است و در این رابطه ادبیات مشترکی در سطح اروپا شکل گرفته است که از جمله آن می توان به سیاست ترویج اسلام اروپایی به عنوان راه حلی برای کاهش تنش در جوامع داخلی اروپا اشاره کرد.

اصطلاح «یورو-اسلام»[1]که تقریبا هم معنی با اصطلاح «اسلام اروپایی»[2] است نخستین بار از سوی بسام طیبی در سال 1992 برای جایگزینی با عبارت «اسلام ادغام شده در جامعه اروپایی» به کار رفت. این مفهوم از طرف گروهی از متفکران مسلمان اروپایی، اسلام شناسان غربی، مسئولان حکومتی و رسانه ها برای حل چالش حضور مسلمانان در اروپا ترویج می شود.

مولفه مفهومی اصلی «اسلام اروپایی» عبارت است از باز تعریف تفسیری از اسلام که با ارزش های اروپایی در تضاد نباشد. اسلام اروپایی دلالت بر گرایش لیبرال و سکولار از اسلام در اروپا دارد که با ارزش های اروپایی هماهنگی دارد. ایده اسلام اروپایی که برخی از نویسندگان همچون بابی سعید از آن تعبیر به «پروژه اسلام اروپایی» می کنند، قرار است جای اعتقادات مسلمانان اروپایی را بگیرد یا دست کم با حفظ جایگاه اعتقادات پیشین، کمر به تغییرشان ببندد.

اگر چه گفتمان کاملا همگونی در ایده اسلام اروپایی مشاهده نمی شود، اما «سکولار کردن» یا فرایند «سکولاریزاسیون» عنصر محوری ایده اسلام اروپایی است.

شایان ذکر است که مفهوم اسلام اروپایی از مفاهیمی است که پس از حادثه 11 سپتامبر و در راستای بحث ادغام و همگرایی و با هدف ارائه  نسخه ای از اسلام که با ارزش های اروپایی سازگار باشد، مطرح گردید. مفهوم اسلام اروپایی علاوه بر محافل فکری، مورد توجه دولت های اروپایی نیز قرار گرفته است.پس از ناکامی بسیاری از الگوهای ادغام و همگرایی مسلمانان در کشورهای اروپایی، محافل فکری و سیاسی اروپا به این نتیجه رسیده اند که از طریق ارائه الگویی خاص از اسلام تحت عنوان اسلام اروپایی که شاخصه ها و مولفه ها و نیز شیوه های تبلیغی خاص خود را داشته باشد، می توانند تهدیدهای متصور از حضور اسلام در اروپا به  ویژه اسلام سیاسی را کنترل نمایند.

از جمله مهمترین اقداماتی که برای تحقق مفهوم اسلام اروپایی صورت گرفته این است که، تلاش می شود تا مبلغان و حاملان اسلام در اروپا با الگوهای اروپایی سازگار شوند. بنابراین، تلاش شده  است تا ساختارهای محلی برای تربیت امام جماعت در خود اروپا فراهم گردد. در سال های اخیر برای تربیت روحانیون، مدارسی در پاریس، روتردام، بورگاندی و ولز تاسیس شده  است.

همچنین، تشکیل سازمان های اسلامی با مساعدت و تحت نظر دولت های اروپایی در راستای عملیاتی کردن مفهوم اسلام اروپایی در سال های اخیر شدت گرفته است. دولت فرانسه در سال 2003 شورایی را تحت عنوان “شورای فرانسوی دین اسلام”[3] تشکیل داد که در قالب آن بتواند فعالیت های مذهبی مسلمانان را در چارچوب واحد زیر نظر داشته باشد.

شورای اسلامی بریتانیا نیز که در سال 1996 تشکیل شد، گسترش یافت و حدود 480 سازمان تحت پوشش را دارد. این کشور همچنین نهادی را با عنوان “هیات امنای ملی مساجد و امامان جماعت”[4] تاسیس نمود که هدف آن وضع رویه ها و قواعد واحد برای مساجد این کشور در موضوعاتی چون استخدام امامان جماعت و مبارزه با افراط گرایی می-باشد.

 
پست ازمایشی

*ترتیب خبرها اینگونه است که آخرین تیتر هر بخش جدید ترین خبر هفته است.

** با اشاره روی هر تیتر به سایتی که خبر از آن درج شده می روید.

برای راحتی می توانید به ادامه ی مطلب بروید و شرح تیتر همه ی اخبار را ببینید.

 

**********مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی***********

1. حضور حدود 5.2 میلیون زائر در جمکران

2. بیش از 49 درصد مردم خواستار برخورد با بدحجابی‌اند

3.   هزینه‌های میلیونی آقایان برای کارهای زنانه

4. 30درصد درآمد نفتی عربستان صرف تبلیغ وهابیت

5.  آموزش "رقص و درس" در مدارس غیر انتفاعی تهران!

 

 

============================================

*********اخبار کشور ***********

1. ارایه خدمات نوین به 83 درصد جمعیت روستایی کشور

2.

.

 

============================================

 

*********سیاسی(خارجی)***********

 1. بدهی آمریکا به مرز بی‌سابقه ۱۶تریلیون دلار رسید

2. قطر خواستار اقدام نظامی علیه سوریه خارج‌ از حیطه شورای امنیت شد

3 .تظاهرات جوانان عربستانی در اعتراض به نبود فرصت‌های شغلی

4. مردم عربستان رژیم سعودی را به چالش کشیدند/ دامنه اعتراضات به ریاض کشیده شد

5. "کیدون"؛ واحد ویژه موساد برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران

6.  چگونگی ترور دانشمندان ایرانی توسط موساد به روایت نویسنده آمریکایی

7. جنحال برافراشته شدن پرچم ایران در اسراییل (+عکس)

.

 

.--------------------------------------------------------------------------------

 
امروز روز عفاف و حجاب هست.....

و چه اندک دوباره توجه کردیم به این هدیه ی الهی....

کدامین نهاد از قبل برای چنین روزی برنامه تدارک دیده بود!؟...

کدام پیامک را امروز به هم دادیم!!

تا بازشناسیم این گوهری را که این روزها کمتر به آن توجه می کنیم....

واقعا چقدر تنها مانده اند دختران و زنان پاکدامن و خوش حجاب....

نه تنها در جهان.....حتی در ایران نیز...

کمی زیاد کم کاری نکرده ایم برادر!؟

.........................................................................

خبرگزاری فارس: پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله صافی گلپایگانی متن نامه یک دختر 21 ساله به وی و پاسخ این مرجع تقلید را درباره حجاب منتشر کرد.

خبرگزاری فارس: پاسخ آیت‌الله صافی گلپایگانی به نامه دختر بدحجاب

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ روز بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم شریف مشهد علیه کشف حجاب رژیم پهلوی است. به همین مناسبت،‌ پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی، پاسخ این مرجع تقلید را به نامه دختر جوانی که به تازگی در مشهد مقدس سؤالاتی درباره حجاب و فلسفه‌ آن مطرح کرده بود، منتشر کرده است که متن هر دو نامه در پی می‌آید.

 

 
شاهد از غیب نرسید ! (یادداشت روز روزنامه کیهان مورخ 20 تیر 1391)

روز شنبه همین هفته طی یادداشتی در کیهان و با عنوان «مانور موش ها » ضمن ابراز امیدواری از تصمیم قابل تقدیر
- و البته دیرهنگام- سران محترم سه قوه برای مقابله جدی با پدیده گرانی، به نفوذ غریبه ها در لایه های میانی برخی از مراکز تصمیم ساز و سیاست پرداز نظام و نقش تخریبی آنها نیز اشاره شده بود. در یادداشت کیهان آمده بود؛ این طیف که تعداد آنها بسیار اندک و کم شمار نیز هست، با مافیای اقتصادی رابطه ای دوسویه دارند و در مقابل سهمی که از کلان سرمایه داران دریافت می کنند، زمینه و رانت مورد نیاز آنان برای غارتگری را - معمولاً دور از چشم مسئولان بالادستی- فراهم می آورند. اما، نقش نفوذی ها در همین نقطه پایان نمی پذیرد، بلکه شماری از آنان را می توان آدرس داد که انگیزه ای فراتر از اینگونه دزدی یا «دله دزدی»ها دارند! این عده قبل از آن که به سوء استفاده های مالی و مادی نظر داشته باشند، اخلال در چرخه اقتصادی کشور را دنبال می کنند و برای خروجی و پی آمد تلخ این اخلال که گرانی و سختی معیشت مردم است، دندان طمع تیز کرده اند. طیف مورد اشاره از این طریق- و به زعم خود- در پی آن است که از یکسو در افکار عمومی ناهنجاری های ناشی از اخلال در چرخه اقتصادی کشور را به حساب کارآمدی! تحریم ها که به شدت مورد نیاز آمریکا و متحدانش است، بنویسد و از سوی دیگر خنجر یک جریان سیاسی را که تشنه مذاکره و رابطه با آمریکاست، برای فرو بردن به پهلوی ملت تیز کند!
در یادداشت روز شنبه کیهان بعد از تأکید بر قابل مهار بودن گرانی های اخیر، به عنوان شاهد مثال که تنها یک نمونه از دهها نمونه مشابه دیگر است، آمده بود؛ «مثلاً - و فقط مثلاً- چرا در پی گیری یکی از علت های گرانی گوشت مرغ به این ماجرا توجه نمی شود که فلان کشتی حامل محموله مورد نیاز مرغداری ها نزدیک به 7 ماه در سواحل کشورمان روی آب بوده است؟ و آقایان «م» و «الف»، دو سرمایه دار کلان که با «گشاده دستی برخی از مسئولان میانی، انحصار واردات این کالا را برعهده دارند، تخلیه محموله کشتی را با انگیزه فروش گرانتر تا 7 ماه به تأخیر انداخته اند؟!...»

(برای خواندن باقی مطلب به ادامه بروید)

 
دبیر همایش دکترین مهدویت با بیان اینکه آموزه مهدویت، دکترین نظام جمهوری اسلامی است، گفت: این آموزه قابلیت صورت بندی در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، تربیتی و فرهنگی را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید مسعود پورسیدآقایی دبیر هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت در افتتاحیه این همایش، آموزه مهدویت را به دلایل متعدد دارای اهمیت و برجستگی دانست و افزود: این آموزه از یک سو رمز هویت شیعه است؛ چرا که «من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیة» و از سوی دیگر، آموزه مهدویت راهبرد نظام های دینی درعصر غیبت است.

(باقی مطلب در ادامه)
میلاد حضرت رقیه (س) بر عاشقان مبارک باد.

میلاد حضرت رقیه (س)

 

دلم اگه بی تاب /

بی تاب می ناب /

تولد عزیز دردونه ی ارباب..... 
«فیلیپ سندروس» عضو تیم ملی سوییس که تحصیلات خود را در در رشته ادیان به پایان رسانده و مطالعات بسیاری در زمینه مذاهب مختلف داشته است سرانجام با مطالعه بر روی کتب اسلامی در نهایت به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گروید.


ملی پوش آرسنال شیعه شد + عکس

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «فیلیپ سیلویان سندروس ـ Philippe Sylvain Senderos» عضو تیم ملی سوییس و مدافع تیم "فولام انگلستان" با حضور در مرکز اسلامی منچستر به دین مبین اسلام و مذهب ناب تشیع گروید.

سندروس 27 ساله که سابقه بازی در باشگاههای "آرسنال و اورتون انگلیس" و "آ ث میلان ایتالیا" را نیز دارد قبل از گرایش به اسلام تحصیلات خود را در در رشته ادیان به پایان رسانده و مطالعات بسیاری در زمینه مذاهب مختلف داشته است.

به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، علاقه وی به مباحث دینی آنقدر زیاد است که پیش از این در مصاحبه ای که با نشریه آرسنال داشت گفته بود که اگر فوتبالیست نمی شد بعنوان یک کشیش در کلیسا به زندگی خود ادامه می داد.

فیلیپ با وجود علاقه به مسیحیت و مطالعه بر روی این دین، در نهایت با مطالعه کتب اسلامی به حقانیت و جامعیت دین اسلام پی برد و به مذهب تشیع گروید. وی با حضور در مرکز اسلامی منچستر و ادای شهادتین نزد روحانی شیعه این مرکز، به شرف اسلام نائل آمد.

 

خبرگزاری شبستان هم در تحلیلی از این رویداد نوشت: "پیش از این توپچی های سرشناس دیگری هم به اسلام گرویده اند اما در مراکزی اسلامی که عمدتا مربوط به اهل تسنن یا سلفی ها بوده اند. اما اهمیت اسلام آوردن فیلیپ سندروس آن جاست که او اکنون درباشگاه فولام در غرب لندن و متعلق به یک ثروتمند مصری نزدیک به سلفی ها شاغل است اما برای به جا آوردن آئین تشهد به رسم شیعیان، مسافتی بیش از صد کیلومتر تا شهر منچستر را پشت سر گذاشته است".

شایان ذکر است موج گرایش به اسلام در جهان ـ از جمله اروپا ـ بسیار فزاینده است و قبلاً نیز فوتبالیستهای معروفی همچون «فرانک ریبری»، «تیری آنری»، «رابین فان پرسی»، «عمر داف»، «ایبل خاویر»، «دیوید ترزگه» و «نیکولا آنلکا» به دین اسلام مشرف شده اند.

(باقی عکس ها و عکس  سندروس در کنار روحانی مرکز اسلامی منچستر را در ادامه ببینید)

 
چارلز دانشجوی انگلیسی با طعنه به دوست و همکلاسی ایرانی اش همایون می گوید :

چرا خانوماتون نمیتونن با مردا دست بدن یا لمسشون کنن؟؟ یعنی مردای ایرانی اینقدر کارنامه خرابی دارند و خودشون رو نمیتونن کنترل کنن؟؟

همایون لبخندی میزند و می گوید :

ملکه انگلستان میتونه با هر مردی دست بده ؟ و هر مردی می تونه ملکه انگلستان رو لمس کنه؟!

چارلز با عصبانیت می گوید :

نه! مگه ملکه فرد عادیه ؟!! فقط افراد خاصی می تونن با ایشون دست بدن و در رابطه باشن!!!

همایون هم بی درنگ می گوید :

خانوم های ایرونی همشون ملکه هستن!!! »

 ملکه های زیبایی

 

.........................

منبع :هفته نامه حیات شماره ی 54 / جمعه 16 تیر 1391
سال ها از نگارش این نامه به سران باشگاه آرسنال انگلیس می گذرد؛ اما مروری دوباره بر آن می تواند یادآور واقعیت هایی درباره فوتبال جهان باشد.

 
به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، نامه بسیار ساده بود. "اسرائیل کودکان را در حال بازی فوتبال می کشد. چرا شما اسرائیل را کمک می کنید؟ من دیگر آرسنال را حمایت نخواهم کرد." و این، واگویه های دختری هفت ساله به نامه فاطمه- زهرا است که از قلب اراضی اشغالی به لندن نوشته شد.
در آن دوران، این دست نوشته توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد؛ اما نیازی به زمان چندانی نبود تا فراموش شود و از یادها برود. این چند خط که توسط کودکی از دل مقاومت به سوی مرکز صهیونیسم جهانی ارسال شد، در رسانه های معتبر راه چندانی پیدا نکرد و البته، پاسخی نیز بدان داده نشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
درباره این نامه پاسخی از سوی باشگاه بزرگ لندنی داده نشد؛ اما امروز می بینیم باشگاه های دیگری نیز وجود دارند که در این راستا اقدام می کنند. این نامه، نمونه ای از حرف های دل کودکانی است که روزهایشان را با آوارگی و زیر موشک های رژیم صهیونیستی می گذرانند. پاسخ باشگاه های فوتبالی که از امکان خود جهت تطهیر این رژیم استفاده می کنند، چیست؟
 
اکنون، روزها از نگارش آن نامه می گذرد؛ اما کسی نمی داند فاطمه زهرای هفت ساله، در چه حالی است و چه می کند. آیا او زنده است یا مانند صدها کودک دیگر، قربانی توحش رژیم نژادپرستی شده است؟
راستی، این موضوع برای فوتبال و فوتبالی ها چه اهمیتی دارد؟ مهم این است که کدام رنگ قهرمان شود. حرف ها و پرسش های یک کودک هفت ساله فلسطینی چه اهمیتی دارد؟
 
(عکس با اندازه ی بزرگ را می توانید در ادامه ی مطلب ببینید.)
....................
نقل از سایت وعده صادق