در چند مطلب گذشته عکسی اندوه بار از اجبار کشف حجاب توسط حکومت لائیک ترکیه گذاشتیم و ظلمی که دختران مسلمان را وادار می کرد برای بهره مندی ازحق طبیعی تحصیل می بایست حجاب از سر بر می داشتند....

حالا مطلب زیر را بخوانید از دفاع یک نقاش سرشناس اسپانیایی از حجاب: 

به گزارش شیعه آنلاین، «لیتا کاپیلوت» نقاش سرشناس اسپانیایی در جدید ترین نمایشگاه خود، تعدادی تابلو که در آن زنان حجاب بر سر دارند را به نمایش گذاشت.

هدف او از این کار دفاع از حق زنان مسلمان در اروپا برای پوشش حجاب بوده است. وی حجاب را در چارچوب "آزادی های دینی" دانسته از همین رو به زنان مسلمان این حق را می دهد که از هر نوع پوششی که تمایل دارند در کشورهای اروپایی استفاده کنند.

گفتنی است «لیتا کاپیلوت» از تاریخ پنجم تا 30 ماه جاری میلادی نیز نمایشگاهی از تابلوهای خود را در شهر دبی در کشور امارات متحده عربی برپا کرده است.

قابل ذکر است «لیتا کاپیلوت» متولد 1961 است و از سنین کودکی والدین خود را از دست داد و یتیم شد. او سال ها کودک خیابانی بوده و در محله های اعیان نشین در شهر "بارسلونا" زندگی می کرد.

وی طی اظهاراتی درباره نقاشی های جدید خود گفت: من مطالعاتی در مورد زنان شرقی داشته ام. به اعتقاد بنده آنان حق دارند از هرگونه پوششی که مایلند استفاده کنند، حتی حجاب. کسی نباید آنان را منع کند زیرا مخالفت با آنان مخالفت با "آزادی دینی" است.

او در ادامه افزود: یکی از دلایلی که به کشیدن این نقاشی های روی آوردم، مخالفت برخی کشورهای اروپایی با "حجاب" بوده از همین رو پس از اینکه ساعات های طولانی با برخی زنان مسلمان در مورد علت پوشیدن حجاب صحبت کردم و نظر آنان را منطقی دیدم، تصمیم گرفتم چنین نقاشی هایی را ترسیم کنم.
 
...........
"نقی" نامی که فخر آسمان است
تلفظ کردنش عطر دهان است
ز القاب امام هادی ماست
امامی که عزیز شیعیان است
امام ماه روی با وقاری
که جد حضرت صاحب زمان است
زلال چشمه هایش پاک تر از
همان نهری که در جنت روان است
نقی چون مظهر پاکیست نامش
برای قرن آسوده گران است
بنام مادر آیینه سوگند
همان که صبح چشمش جاودان است
نخواهد از نفس افتاد این عشق
که از هادی به قلب عاشقان است
به کوری دو چشم آن حقیری
که از فرط حقارت بد دهان است
به هر دیوار این دنیا نوشتیم
نقی زیباترین نام جهان است

شاعر ناشناس

امام نقی(ع)

............................................

پی نوشت:1. اجر شاعر باخدا.

2. لعنت ابدی بر دشمنان اهل بیت(ع).

 

 
طی یک‌سال گذشته                     خبرگزاری فارس: گاردین: ۴ نفر از هر ۱۰ زن انگلیسی در مکان‌های عمومی مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند
گاردین: ۴ نفر از هر ۱۰ زن انگلیسی در مکان‌های عمومی مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند

خبرگزاری فارس: مدیر ائتلاف پایان خشونت علیه زنان می‌گوید: "آزار جنسی به حدی عادی شده است که دیگر کسی به آن توجه نمی‌کند اما وقتی شروع به صحبت با زنان می‌کنید، هریک داستانی وحشتناک برای تعریف کردن دارد."

 به گزارش فارس به نقل از گاردین، سازمان‌های خیریه مربوط به امور زنان هشدار می‌دهند آزار جنسی به یک مشکل خطرناک و مستمر در خیابان‌های بریتانیا تبدیل شده است.

بر اساس یک نظرسنجی، 4 نفر از هر 10 زن انگلیسی در پایتخت بریتانیا و در ماکان‌های عمومی مورد آزار و اذیت جنیسی قرار گرفته‌اند. این آمار با نظرسنجی از 1047 زن لندنی به‌دست آمده که در نتیجه آن، طی یک‌سال گذشته، 43 درصد از زنان انگلیسی در مکان‌های عمومی مورد آزار جنسی بوده‌اند. 

"هلی داستین"، مدیر ائتلاف پایان خشونت علیه زنان می‌گوید: "آزار جنسی به حدی عادی شده است که دیگر کسی به آن توجه نمی‌کند اما وقتی شروع به صحبت با زنان می‌کنید، هریک داستانی وحشتناک برای تعریف کردن دارد."

بر اساس گزارش فوق، حتی محصلین 12 ساله نیز هدف آزار جنسی قرار گرفته‌اند. نتایج مطالعاتی که پیش‌تر انجام شده نشان می‌دهد که یک نفر از هر سه دختر محصل انگلیسی ناخواسته در یک تماس جنسی وارد شده است.

داستین تصریح می‌کند که آزار جنسی تاثیری واقعی بر روی زندگی زنان دارد. این امر منجر به هراس از تجاوز و خشونت جنسی شده و بر روی موضوعات مربوط به برابری تاثیری بد دارد."

................

پی نوشت: نکته ای که بایستی مورد تفکر قرار گیرد این است که اگر زنان انگلیسی نیز از نعمت حجاب خود را بهره مند می ساختند و کمتر به خودنمایی وجلب نظر هوسرانان می پرداختند آیا از این آمار فاجعه بار تجاوز به حریم شان کم نمی شد؟؟....

..................

آدرس مطلب: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910305000512

 برای ابراز همدردی با دانش آموزان عزیز!! در این مقطع حساس زمانی امتحانات، یک سبک از معماهای معروف ریاضی رو می آوریم تا دوستان کمی هوش ریاضی شون رو محک بزنند!!لبخند

محمود و مینا ، با هم خواهر و برادر هستند ...

تعداد خواهر و برادرهای محمود با هم برارند ، اما تعداد خواهرهای مینا نصف تعداد برادرانش است ...

در این خانواده حداقل چند پسر و چند دختر زندگی می کنند؟

(جواب در ادامه مطللب)
در آستانه‌ی سالروز شهادت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی النقی الهادی علیه‌السلام پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای متن و صوت بیانات رهبر انقلاب را درباره‌ی حیات نورانی این امام همام منتشر می‌کند.
این سخنان در سی‌ام مردادماه سال ۱۳۸۳ و پس از مراسم روضه‌خوانی به مناسبت شهادت حضرت امام علی النقی علیه‌السلام بیان شده است.

http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1391/1391030312557e3d9.jpg
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

بالاخره در نبرد بین امام هادى (علیه‌السّلام) و خلفایى که در زمان ایشان بودند، آن کس که ظاهراً و باطناً پیروز شد، حضرت هادى (علیه‌السّلام) بود؛ این باید در همه‌ى بیانات و اظهارات ما مورد نظر باشد.

در زمان امامت آن بزرگوار شش خلیفه، یکى پس از دیگرى، آمدند و به درک واصل شدند. آخرین نفر آنها، «معتز» بود که حضرت را شهید کرد و خودش هم به فاصله‌ى کوتاهى مُرد. این خلفا غالباً با ذلت مردند؛ یکى به‌دست پسرش کشته شد، دیگرى به دست برادرزاده‌اش و به همین ترتیب بنى‌عباس تارومار شدند؛ به عکسِ شیعه. شیعه در دوران حضرت هادى و حضرت عسگرى (علیهماالسّلام) و در آن شدت عمل روزبه‌روز وسعت پیدا کرد؛ قوى‌تر شد.

حضرت هادى (علیه‌السّلام) چهل و دو سال عمر کردند که بیست سالش را در سامرا بودند؛ آن‌جا مزرعه داشتند و در آن شهر کار و زندگى مى‌کردند. سامرا در واقع مثل یک پادگان بود و آن را معتصم ساخت تا غلامان ترکِ نزدیک به خود را - با ترکهاى خودمان؛ ترکهاى آذربایجان و سایر نقاط اشتباه نشود - که از ترکستان و سمرقند و از همین منطقه‌ى مغولستان و آسیاى شرقى آورده بود، در سامرا نگه دارد. این عده چون تازه اسلام آورده بودند، ائمه و مؤمنان را نمى‌شناختند و از اسلام سر در نمى‌آوردند. به همین دلیل، مزاحم مردم مى‌شدند و با عربها - مردم بغداد - اختلاف پیدا کردند. در همین شهر سامرا عده‌ى قابل توجهى از بزرگان شیعه در زمان امام هادى (علیه‌السّلام) جمع شدند و حضرت توانست آنها را اداره کند و به وسیله‌ى آنها پیام امامت را به سرتاسر دنیاى اسلام - با نامه‌نگارى و... - برساند. این شبکه‌هاى شیعه در قم، خراسان، رى، مدینه، یمن و در مناطق دوردست و در همه‌ى اقطار دنیا را همین عده توانستند رواج بدهند و روزبه‌روز تعداد افرادى را که مؤمن به این مکتب هستند، زیادتر کنند. امام هادى همه‌ى این کارها را در زیر برق شمشیر تیز و خونریز همان شش خلیفه و على‌رغم آنها انجام داده است. حدیث معروفى درباره‌ى وفات حضرت هادى (علیه‌السّلام) هست که از عبارت آن معلوم مى‌شود که عده‌ى قابل توجهى از شیعیان در سامرا جمع شده بودند؛ به‌گونه‌اى که دستگاه خلافت هم آنها را نمى‌شناخت؛ چون اگر مى‌شناخت، همه‌شان را تارومار مى‌کرد؛ اما این عده چون شبکه‌ى قوى‌اى به‌وجود آورده بودند، دستگاه خلافت نمى‌توانست به آنها دسترسى پیدا کند.

یک روزِ مجاهدت این بزرگوارها - ائمه (علیهم‌السّلام) - به قدر سالها اثر مى‌گذاشت؛ یک روز از زندگى مبارک اینها مثل جماعتى که سالها کار کنند، در جامعه اثر مى‌گذاشت. این بزرگواران دین را همین‌طور حفظ کردند، والّا دینى که در رأسش متوکل و معتز و معتصم و مأمون باشد و علمایش اشخاصى باشند مثل یحیى‌بن‌اکثم که با آن‌که عالم دستگاه بودند، خودشان از فساق و فجار درجه یکِ علنى بودند، اصلاً نباید بماند؛ باید همان روزها بکل کلکِ آن کنده مى‌شد؛ تمام مى‌شد. این مجاهدت و تلاش ائمه (علیهم‌السّلام) نه فقط تشیع بلکه قرآن، اسلام و معارف دینى را حفظ کرد؛ این است خاصیت بندگان خالص و مخلص و اولیاى خدا. اگر اسلام انسانهاى کمربسته نداشت، نمى‌توانست بعد از هزار و دویست، سیصد سال تازه زنده شود و بیدارى اسلامى به‌وجود بیاید؛ باید یواش یواش از بین مى‌رفت. اگر اسلام کسانى را نداشت که بعد از پیغمبر این معارف عظیم را در ذهن تاریخ بشرى و در تاریخ اسلامى نهادینه کنند، باید از بین مى‌رفت؛ تمام مى‌شد و اصلاً هیچ چیزش نمى‌ماند؛ اگر هم مى‌ماند، از معارف چیزى باقى نمى‌ماند؛ مثل مسیحیت و یهودیتى که حالا از معارف اصلى‌شان تقریباً هیچ‌چیز باقى نمانده است. این‌که قرآن سالم بماند، حدیث نبوى بماند، این همه احکام و معارف بماند و معارف اسلامى بعد از هزار سال بتواند در رأس معارف بشرى خودش را نشان دهد، کار طبیعى نبود؛ کار غیرطبیعى بود که با مجاهدت انجام گرفت. البته در راه این کار بزرگ، کتک‌خوردن، زندان‌رفتن و کشته‌شدن هم هست، که اینها براى این بزرگوارها چیزى نبود.

ائمه‌ى ما در طول این دویست‌وپنجاه سال امامت - از روز رحلت نبى مکرم اسلام (صلّى‌اللَه‌علیه‌وآله) تا روز وفات حضرت عسکرى، دویست‌وپنجاه سال است - خیلى زجر کشیدند، کشته شدند، مظلوم واقع شدند و جا هم دارد برایشان گریه کنیم؛ مظلومیت‌شان دلها و عواطف را به خود متوجه کرده است؛ اما این مظلومها غلبه کردند؛ هم مقطعى غلبه کردند، هم در مجموع و در طول زمان.

والسّلام علیکم و رحمةالله برکاته
 
.................................از صبح دارم برای کاری عکس درباره حجاب در کشورهای خارجی جمع می کنم. بیشتر عکسها تکراری است.

اما در سرچ انگلیسی، یکی از عکس ها نظرم را جلب می کند. ندیده بودمش.

این عکس درِ ورودی یکی از دانشگاه های کشور ترکیه را نشان می دهد. جایی که دختران مسلمان مجبور هستند حجابشان را بردارند وگرنه حق ندارند دانشگاه بروند و تحصیل کنند.

بد نیست بدانید که بیش از نود درصد مردم کشور ترکیه مسلمان هستند. بیش از نود درصد!

این عکس خیلی درد دارد، حرف دارد. خیلی!

اینکه مجبور باشی برای ابتدایی ترین حق دنیای امروز -که حق دانستن و تحصیل است- عقیده ات را فدا کنی.

حالا مگر کسی جرأت دارد سر در ورودی دانشگاه های ما، به این مانتوهای هر روز کوتاه تر از دیروز و آرایش های هفت رنگ بگوید بالای چشمتان ابروست؟!

آدم شک برش می دارد که اینها دارند دانشگاه می روند یا نمایشگاه مد و آرایش؟!
 
 
........................................
نقل از سایت وعده صادق