سروده‌ای‌ از سید حمید رضا برقعی با عنوان « کوچه تاریک»
راستی! فاطمیه نزدیک است...

خبرگزاری فارس: سید حمیدرضا برقعی در سروده‌ای با عنوان «کوچه تاریک» نزدیک بودن ایام فاطمیه را به ما یادآوری کرده است.

خبرگزاری فارس: راستی! فاطمیه نزدیک است...

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سروده این شاعر ارزنده قمی به مناسبت ایام فاطمیه تلنگری است که یادمان نرود ایام فاطمیه در راه است...

 

زیر باران دوشنبه بعد از ظهر

اتفاقی مقابلم رخ داد

وسط کوچه ناگهان دیدم

زن همسایه بر زمین افتاد

 

سیب‌ها روی خاک غلطیدند

چادرش در میان گرد و غبار

قبلا این صحنه را... نمی‌دانم

در من انگار می‌شود تکرار

 

آه سردی کشید، حس کردم

کوچه آتش گرفت از این آه

و سراسیمه گریه در گریه

پسر کوچکش رسید از راه

 

گفت: آرام باش! چیزی نیست

به گمانم فقط کمی کمرم...

دست من را بگیر، گریه نکن

مرد گریه نمی‌کند پسرم

 

چادرش را تکاند، با سختی

یا علی گفت و از زمین پا شد

پیش چشمان بی‌تفاوت ما

ناله‌هایش فقط تماشا شد

 

صبح فردا به مادرم گفتم

گوش کن! این صدای روضه‌ی کیست

طرف کوچه رفتم و دیدم

در و دیوار خانه‌ای مشکی است

****

با خودم فکر می‌کنم حالا

کوچه ما چقدر تاریک است

گریه، مادر، دوشنبه، در، کوچه

راستی! فاطمیه نزدیک است...

...................................................................

آدرس مطلب : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910128000804
کاربرد برخی واژه‌های خاص سبب می‌شود تا وزارت امنیت میهن آمریکا کلیه ایمیل‌ها وفعالیت‌های اینترنتی شما را تحت نظر بگیرد.

به گزارش خبرنگار جنگ نرم مشرق، سند بدست‌آمده از وزارت امنیت میهن آمریکا (DHS) حاکی از این است که این وزارت کلیه شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌ها را تحت نظارت خود دارد. از همین رو، کاربرد برخی واژه‌های خاص توسط کاربران سبب می‌شود تا کلیه فعالیت‌های آنها در فضای مجازی و در صورت امکان در فضای واقعی تحت کنترل و رصد قرار بگیرد.

برخی از کلیدواژه‌هایی که کاربرد آنها سبب رصد ایمیل و فعالیت‌های شما توسط وزارت امنیت میهن آمریکا می‌شود در زیر آورده شده است. لازم به ذکر است که تنها کاربرد انگلیسی این واژگان باعث رصد شما نشده و به هر زبانی که آنها را استفاده کنید، ایمیل و فعالیت‌های شما کنترل می‌شود.

سازمان‌ها:

وزارت امنیت میهن آمریکا

آژانس مدیریت اضطراری فدرال

گارد ساحلی

محافظت گمرکی و مرزی

گشت مرزی

سرویس مخفی

مرکز عملیات‌های ملی

اف‌بی‌آی

تی‌اس‌ای

سازمان ملل ...


 

امنیت داخلی:

ترور

حمله

امنیت داخلی

رزمایش

پلیس

مقامات

مرگ و میر

گروگان

شلیک

بمب

تاسیسات ...


 

مسائل هسته‌ای:

هسته‌ای

سمی

شیمیایی

آزمایشگاه ملی

تاسیسات هسته‌ای

تهدید هسته‌ای

نشت

میکروبی

گاز

پودر ...

باقی لیست در ادامه ی مطلب
-(در ادامه ی مطلب "مردم ایران با مهاجران قاتل اسرائیل دوست نیستند"، متن زیر را نیز مطالعه نمایید)
 
علیرغم تهدید فیس‌بوک به اخراج کاربران ضداسرائیلی صورت گرفت
خبرگزاری فارس: پاسخ‌های جالب کاربران ایرانی فیس‌بوک به ادعای دوستی وحشی‌ترین قوم‌ تاریخ
 
پاسخ‌های جالب کاربران ایرانی فیس‌بوک به ادعای دوستی وحشی‌ترین قوم‌ تاریخ

خبرگزاری فارس: کاربران ایرانی به ادعای دوستی مردم اسرائیل پاسخ‌های جالبی داده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن ایام نوروز و آغاز سال ۱۳۹۱ هجری شمسی برخی رسانه‌های غربی فارسی‌زبان از جمله رسانه دولتی رژیم سلطنتی انگلیس(بی‌بی‌سی فارسی) به همراهی شبکه اجتماعی فیس‌بوک اقدام جدیدی را در راستای پیشبرد اهدافشان درباره مناقشه ملت ایران و رژیم غاصب صهیونیستی آغاز کرده‌اند.

این رسانه‌ها و شبکه‌‌های اجتماعی با هدف القای افتراق بین ملت و حکومت جمهوری اسلامی ایران، قصد دارند اینگونه وانمود کنند که مردم! اسرائیل با مردم ایران هیچ مشکلی ندارند و تنها مشکل آنها سیاست‌های دولتمردان جمهوری اسلامی است!

در همین راستا گروهی از صهیونیست ها با حمایت همه‌جانبه مسئولان ارشد شبکه اجتماعی فیس‌بوک و همچنین پوشش گسترده رسانه‌‌های ضدایرانی از جمله بی‌بی‌سی و بالاترین، صفحه‌ای را در فیس‌بوک تحت عنوان "ما مردم ایران را دوست داریم! ما هیچ وقت کشور شما را بمباران نخواهیم کرد!" ایجاد کرده و آن را نیز بمب عشق! مردم اسرائیل نامگذاری کرده‌اند.

اما دقایقی پس از ایجاد این صفحه توسط صهیونیست‌ها، کابران ایرانی حاضر در فیس‌بوک پاسخ‌های جالبی به آن ارائه کرده‌اند. این پاسخ‌های افشاگرانه علیه جنایات صهیونیست‌ها موجب شده است که این کاربران ایرانی طی اخطارهای متعدد از سوی مسئولان فیس‌بوک تهدید به اخراج از این شبکه به ظاهر اجتماعی آزاد شوند!

یک کاربر ایرانی با آپلود عکسی از جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها در جنوب لبنان که در آن کودکی که بر اثر اصابت بمب جنگنده‌های اسرائیلی سر از بدنش جدا شده، نوشته است: "من این عکس رو گذاشتم تو صفحه مسخره israel loves iran. اول اصلا منکر شدن و گفتن این عکس اصلا کدوم کشوره؟!! اینا کار اسراییل نیست و... بعد که جوابشونو دادم

این دفعه پلیس فیس بوک برام اخطاریه داد که اگه به فعالیت تو این صفحه israel loves iran همینطوری ادامه بدی غیرفعالت میکنیم!

ما در ره عشق نقض پیمان نکینیم ، گر جان طلبد دریغ از جان نکنیم ، دنیا اگر از یزید لبریز شود ، ما پشت به سالا شهیدان ...نکنیم.

این عکس مربوط به کمپ سازمان ملل متحد نزدیکه روستای قانا در جنوبه لبنانه که در حمله سال 1996 اسراییل بعد از اینکه خیلی از مردم غیرنظامی جنوب لبنان با خیال اینکه چون کمپ سازمان ملل از بمباران اسراییل در امانه به اونجا پناهنده شده بودن اما اسراییل طبق ذاته همیشگیش اونجا رو به شدت بمباران میکنه طوری که حتی عده ای از سربازای سازمان ملل رو هم علاوه بر غیر نظامی های لبنانی تو اونجا شهید میکنه."

 (عکس و امتداد متن را در ادامه ی مطلب ببینید)
فرا رسیدن ایام فاطمیه ی اول بر تمام مسلمانان و شیعیان و آزادگان جهان تسلیت باد.

ایام فاطمیه اول

............................................

دل نوشت: دلم گرفت .امشب هیئت کمی خلوت بود!...راستی تو کجا بودی...؟!
عملیات روانی جدید رژیم غاصب اسرائیل علیه ایران:
 
ما شما را بمباران نمی کنیم!....ما شما را دوست داریم!!
 
 
 

یک زوج اسرائیلی مثلا بطور کاملا خودجوش!! کمپینی برای ابراز محبت و دوستی به شهروندان ایرانی و مخالفت با جنگ به‌راه انداخته‌اند . عده ای به اصطلاح ایرانی !!!! نیز در واکنش کمپینی برای ابراز علاقه‌ی ایرانی‌ها به شهروندان اسرائیل به‌راه‌ انداخته‌اند .

رونی ادری، شهروند اسرائیلی، صحبت خود را در ویدیوی کوتاهی که در تاریخ 15 مارس در سایت "یوتیوب" به اشتراک گذاشته است، با چند جمله‌ی زیر شروع کرد.

شبکه خبری دویچه وله با ظاهری به اصطلاح بی طرفانه اقدام به تهیه گزارشی در این  ارتباط کرده است :

«اسم من رونی است، 41 سال سن دارم. من معلم و طراح گرافیک و یک پدر هستم. شهروند اسرائیل‌ام و به کمک شما نیاز دارم. در روزهای اخیر در اخبار تلویزیون می‌شنویم که به زودی جنگی بزرگ بین اسرائیل و ایران رخ خواهد داد، سیاستمداران اسم این جنگ را «دفاع از خود» می‌گذارند، ما مردم هر دو کشور نشسته‌ایم و اخبار را نگاه می‌کنیم، انگار نه انگار که این جنگ زندگی همه‌ی ما را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.»

بعد ازانتشار این فیلم صفحه فیس بوک آن هم راه اندازی گردید وبه سرعت در حال عضو گیری می باشد.

 

رونی ادری و میشل تامیر، از شهروندان اسرائیلی و ایرانی خواسته‌اند که آن‌ها هم عکسی از خودشان و پیغام دوستی‌شان برای مردم کشوری که بیش از 30 سال است سیاستمدارانش با یکدیگر رابطه‌ی خصمانه و پرتنشی دارند را به آن‌ها ایمیل کنند. رونی و میشل عکس‌های کاربران اسرائیلی و ایرانی از سراسر جهان و پیغام‌ آن‌ها را پوستر کرده و در صفحه‌ی "فیس‌بوک" این کمپین منتشر می‌کنند.

تنها چند روز بعد از ویدیوی کوتاه رونی، صدها شهروند اسرائیلی از عکس‌های خود پوسترهایی با پیام "مردم ایران! اسرائیلی ها شما را دوست دارند" ساخته و در وبلاگ‌ها یا شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

رونی و همسرش میشل تامیر، پوستری را طراحی کرده‌اند که آن دو را نشان می‌دهد که دختر کوچکشان را بغل کرده‌اند، رو به دوربین می‌خندند و پایین پوستر نوشته‌اند:« مردم ایران!ما شما را دوست داریم. ما هرگز شما را بمباران نخواهیم کرد.»

رونی ادری و میشل تامیر، از شهروندان اسرائیلی و ایرانی خواسته‌اند که آن‌ها هم عکسی از خودشان و پیغام دوستی‌شان برای مردم کشوری که بیش از 30 سال است سیاستمدارانش با یکدیگر رابطه‌ی خصمانه و پرتنشی دارند را به آن‌ها ایمیل کنند.

"مردم اسرائیل! ایرانی‌ها!! شما را دوست دارند"

 تنها 2 روز بعد از انتشار ویدیوی رونی و شروع کمپین او در شبکه‌های اجتماعی، کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی هم دست به کار شدند و در فیس‌بوک صفحه‌ای را با نام "مردم اسرائیل!ایرانی‌ها شما را دوست دارند" ساختند.

 کاربران مثلا ایرانی! هم از همان شعار و قالب پوستر پیشنهادی رونی استفاده کردند و از سراسر دنیا شروع به انتشار پیغام دوستی خود خطاب به اسرائیلی‌ها کردند. بعضی از آن‌ها نیز عکس و پیغام خود را برای رونی و همسرش میشل فرستادند. کاربران ایرانی! در توضیح صفحه‌ی فیس‌بوکی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عبری نوشته‌اند:«ایرانیان هرگز از اسرائیلی‌ها نفرت ندارند.»

میشل تامیر در گفت‌وگو با روزنامه‌ی اسرائیلی "هآرتص" می‌گوید:« بعد از خواندن پیام‌های ایرانی‌ها بارها گریه کردم. دختر کوچکی که مدرسه می‌رود در پیغامش برای ما نوشته بود در مدرسه‌اش در ایران آن‌ها را مجبور می‌کنند که پرچم اسرائیل را زیرپا لگد کنند. او نوشته بود از وقتی پوستر من و رونی و دختر کوچکمان را دیده بود، برایش خیلی خیلی سخت است که پرچم کشور ما را زیرپا لگد کند.»

مردم ایران اسرائیل را دوست ندارند

با توجه به مطالب موجود در صفحه فیس بوک و همچنین  وب سایت راه اندازی شده چند مطلب حائز اهمیت می باشد که در ذیل به آن اشاره می شود :

نکته اول :

« مردم ایران!ما شما را دوست داریم. ما هرگز شما را بمباران نخواهیم کرد.»

نویسنده و یا نویسندگان با این شعار اقدام به طرح دوستی کرده اند که دوستی مردم با مردم  ولی  باز هم  موضع خصمانه خود را ادامه داده می گویند ما شما رابمباران نخواهیم کرد !!!

مگر مردم عادی در اسرائیل دسترسی به بمب دارند !!!؟؟؟

نکته دوم :

کاربران ایرانی در توضیح صفحه‌ی فیس‌بوکی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عبری نوشته‌اند:«ایرانیان هرگز از اسرائیلی‌ها نفرت ندارند.»

چه طور می شود که کاربران ایرانی ران انداز کمپین اینقدر مسط شده اند که در فاصله زمانی چند ساعته اقدام به برقراری  وب سایت به سه زبان نمونده اند !!!؟؟؟

نکته سوم :

میشل تامیر در گفت‌وگو با روزنامه‌ی اسرائیلی "هآرتص" می‌گوید:« بعد از خواندن پیام‌های ایرانی‌ها بارها گریه کردم. دختر کوچکی که مدرسه می‌رود در پیغامش برای ما نوشته بود در مدرسه‌اش در ایران آن‌ها را مجبور می‌کنند که پرچم اسرائیل را زیرپا لگد کنند. او نوشته بود از وقتی پوستر من و رونی و دختر کوچکمان را دیده بود، برایش خیلی خیلی سخت است که پرچم کشور ما را زیرپا لگد کند.»

دختر کوچکی  در ایران به مدرسه می رود و نحوه عبور از فیلترینگ را بخوبی می داند با فیس بوک کاملا آشنایی دارد ودر ضمن به روز نیز هست !!! ومطلبی را می گوید که باز به دولت اسرائیل باز می گردد پرچم اسرائیل !!!

بسیاری از این  نکات نیز در این صفحه فیس بوک و سایر شبکه های خبری نیز موجود می باشد که همگی نشان دهنده یک نکته می باشد :

" تمامی این سناریو نوشته دست دولت اسرائیل در جهت عملیات روانی علیه ملت  ایران می باشد "

    ترساندن از بمباران
    موضع قدرت صحبت کردن
    مشروعیت بخشیدن به خود (آتش زدن پرچم)
    مخالف بودن مردم ایران با دولت ایران در ارتباط با اسرائیل

............

نقل از وبلاگ کشکول

آدرس مطلب: http://vatanabad.persianblog.ir/1391/1/

...................

پی نوشت:

 1.آیا می شود کسی نسبت به قتل روزانه هزاران کودک فلسطینی بی تفاوت باشد و با این کشتار ها موافق و ادعای انسان دوستی نیز بنماید.

آیا برای مهاجران اسرائیل نشین،خون مردم ایران از خون مردم فلسطین رنگین تر است که در ظاهر به ما اظهار محبت ودوستی می کنند ولی از کشتار کودکان مظلوم فلسطینی بیزاری نمی جویند....

2. ما انسان هایی را که خانه ها و اموال و سرزمین دیگران را به زور تصاحب می کنند دوست نداریم.

ما کسانی که برای کشتن دانشمندان مان مزدور و جاسوس پرورش می دهند را دوست نداریم.هنوز یادمان نرفته اعترافات قائل شهید دانشمند علی محمدی را، که می گفت: در اسرائیل چگونه برای ترور و قتل دانشمندان مان دوره و آموزش دیده است.

ایرانی ها اسرائیل را دوست دارند!!

3.کاملا واضح است که در سناریوی این عملیات جدید روانی دشمن از اصل "مظلوم نمایی و تحریک عواطف" استفاده کرده تا بتواند کمی خود را محبوب کند و چهره ی منفور وسیاه شده ی خود را کمی پاک کند.

این طرح در واقع بخشی از سناریوی عملیات روانی " تحریک احساسات دشمن و جذب نیروهایش بوسیله ی اظهار محبت" است که امریکا و اسرائیل چند سالی هست که آن را آغاز کرده اند و پیام سال گذشته ی اوباما برای تبریک نوروز نیز بخش کوچکی از آن بوده است.

کلام اخر اینکه:

 دنیا بداند مردم شریف و پاکزاد ایران ، خوک صفتان قاتل را دوست ندارند.....

دست دشمن برای ما رو شده است، دیگر این بازی های حیله گرانه ی شبکه های رسانه ایی(تبلیغاتی) و جاسوسی ولی به ظاهر اجتماعی شان، برای ما اثر ندارد....

ما به لطف خدا، بازی را سی و چند سالی می شود که برده ایم....
دقیقا یادمه نزدیکای عیـد سال ۶۵ بود....فکر می کردم حالا که بچّه ها جبهه هستند عید و سال نـو یادشون نیست....چند دقیقه ای که مونده بود تا سال تحویل بشه دیدم  جنب و جوشی تو سنگرمون به چشم می خوره ، یکی از بچّه ها رفته سفره ای رو آورده و پهن کرده ، خدا رحمت کنه شهید احمدزاده رو ؛ ازش پرسیدم چـه خبـر شده ؟ گفت چند لحـظـه ی دیگه ، سال تحویـل میشه ، برای همینه که بچّه ها گفتند بهتـره سفره ی هفت سین پهن کنیم . مونده بودم چطور میشه تو سنگـر ، سفره ی هفت سین پهن کنیم ؟! دور و برمو  با دقّت نگاه کردم ، راستش یه کمی نون خشک بود و چند تا دونه کنسرو ماهی !
         همین که داشتم فکر می کردم دیدم شش نفر اومدن تو سنگر و رفتن سراغ سفره ،حتما براتون جالبه که بگم یکی شون سه چهار سانت سیم خاردار تـو دستش بود که گذاشت سر سفره، یکی شون سلاح و خلاصه سمبـه (وسیله ای که باهاش سلاح شون رو پاک می کردن) کمی علف به عنوان سبـزه ،سرنیزه ، سربند. شمردم دیدم شش تا شده ،
 با خنده گفتم : هفتمیش کو ؟‍!
         شهید احمدزاده خنده ای کرد و گفت : خودت سیّد ! آره با خودت میشه هفت تا...
 یکی از بچه ها رفت دفتر تبلیغات رادیوی کوچیک رو آورد . رادیو  که روشن شد تیک تاک پخش می شد . فهمیدیم چند ثانیه بیشتر به تحویل سال نو باقی نمونده ...           
           صدای گوینده : « آغاز سال یکهزار و سیصد و شصت و پنچ.... » بچه ها همدیگه رو در آغوش گرفتند و سال نو رو به همدیگه تبریک گفتن .
 
خاطره ای از شهید حمزه حجّت انصاری
 
سین هفتم 
 نقل از هفته نامه حیات . شماره 40 .26 اسفند 1390کُلُّ یَومٍ لا یُعصَی اللهُ فیهِ فَهُوَ یَومُ عیدٍ.

هر روزی که در آن گناه نشود همان روز ، روز عید است.   امام علی (علیه السلام)

نهج‏البلاغه ، حکمت 428
ای منقلب کننده ی قلب ها و دیدگان...

مقلب

 یا مقلب قلب او را شاد کن

یا مدبر خانه اش آباد کن

یا محول احسن الحالش نما 

از بدیها فارغ البالش نما ...

یا مقلب قلب من در دست توست ...

 یا محول ،حال من سرمست توست ...

      کن تو تدبیری که در لیل و نهار ...

 حال قلب من شود همچون بهار .....

(شاعر ناشناس)

........................... 

پی نوشت: ان شاالله که سال نو سال ظهور باشد و همگی از یاران واقعی امام زمان(عج) باشیم.

عیدتان مبارک